Tykanie w silniku

Awatar użytkownika
mieso1972
Posty: 79
Rejestracja: czw lip 22, 2010
Miejscowość: Isle of Wight , UK
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic
VROC: 0

Tykanie w silniku

Post autor: mieso1972 » czw sie 12, 2010

Witam.Od paru dni słabo sypiam a to nie za sprawą mojej żony tylko tylko mojej nowej przyjaciółki VN800 Classic.Od paru dni wychodzi z silnika nie typowy dzwięk a mianowicie tykanie takie jak przy kluczach nasadowych mają treszczotki.Tykanie te ujawnia się przy jakiś tam obrotach,powiedzmy tak na wolnych obrotach (na razie )nie slychać tylko przy jeżdzie.Motocykl jak kupiłem 3 tygodnie temu miał 6500 mil teraz 7000 mil i taka niespodzianka.Przed wizytą w jakimś serwisie chciałbym poznać wasze opinie i spostrzeżenia.Z góry dziękuję

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » czw sie 12, 2010

To zegar tak tyka - :mrgreen:

A nie grzechota ? bo to byłby znak że wlazł grzechotnik, po tej myszy i świstaku to już mnie nic nie zdziwi :mrgreen:

A tak naprawdę - ma tykać, chyba - u mnie też tyka... - Andrew się wypowiadał kiedyś na ten temat i wyglądało że wie co mówi - ale nie pamiętam bo zakodowałem tylko że mam się nie martwić...

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » czw sie 12, 2010

Ja jak śmigam na svojej 800 -setce to tylko szum viatru i ryk z vydechóv słyszę . Jak coś jeb*e to dopiero się będę martvił. Motor jest po to by go dosiadać i cieszyć się chwilą a nie słuchać co mu v bebechach trzeszczy.
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » czw sie 12, 2010

11 tys km zrobiłem i nie słucham co szumi , buczy ,szczęka. Jak nie staje na trasie to naczy że jest oki.
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

SERENUS

Post autor: SERENUS » pt sie 13, 2010

Ja też tak do tego podchodzę. Nie ma się co martwić każdą "popierdółką". Wymieniać olej i inne sprawy eksploatacyjne i cieszyć się z jazdy :-)

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pt sie 13, 2010

SERENUS pisze:Ja też tak do tego podchodzę. Nie ma się co martwić każdą "popierdółką". Wymieniać olej i inne sprawy eksploatacyjne i cieszyć się z jazdy :-)
No u Ciebie w VN750 to bym słuchał co cyka bo jak już cyka rozrząd to BMW...
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » pt sie 13, 2010

Andrew mówił coś o koszyczku sprzęgłowym że jest ok jak tyka.

SERENUS

Post autor: SERENUS » pt sie 13, 2010

Abramsm1a1 pisze:
SERENUS pisze:Ja też tak do tego podchodzę. Nie ma się co martwić każdą "popierdółką". Wymieniać olej i inne sprawy eksploatacyjne i cieszyć się z jazdy :-)
No u Ciebie w VN750 to bym słuchał co cyka bo jak już cyka rozrząd to BMW...
Jest cykanie i "cykanie" Jak będzie już "cykać" to się zareaguje :-)

agragr
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 13, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: kawasaki vulcan 800
VROC: 0

Post autor: agragr » pt sie 13, 2010

Witam!!!
Na wstępie chciałbym się przywitać i od razu przejść do konkretów. Posiadam vn800 i też mam problem z dziwnym dźwiękiem wydobywającym się z silnika, a dokładnie z drugiego cylindra. ten dźwięk to takie cykanie tak jakby zawory było słychać albo łańcuszek rozrządu. Zawory zostały ustawione, łańcuszki powymieniane, a cykanie jak było tak jest, może ktoś też miał taki problem i udało mu się go rozwiązać, albo może mi podpowiedzieć co jeszcze sprawdzić. Motocykl ma przejechane 12 tyś mil. Dźwięk ten słychać na wolnych obrotach. Pozdrawiam Adam G.

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » pt sie 13, 2010

Andrew - wypowiedz się - chłopaki się przejmują pierdołami...

Na Vulcany nie na darmo mówią - grzechotniki...

agragr
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 13, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: kawasaki vulcan 800
VROC: 0

Post autor: agragr » pt sie 13, 2010

śmiechem, żartem, ale naprawdę zastanawiam się co to może być, pierwszy cylinder ładnie pracuje, a drugi nie i chciałbym wiedzieć co to może być.

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pt sie 13, 2010

Papaj pisze:Andrew - wypowiedz się - chłopaki się przejmują pierdołami...

Na Vulcany nie na darmo mówią - grzechotniki...
Tam w silniku ciągle coś stuka. Mnie też na wolnych obrotach. Byłem u czterech mechaników trzy lata temu. Trzech powiedziało , że to kosz sprzęgłowy a czwarty powiedział 1200 zł. Jeżdże do dziś. Dalej stuka ale mam to gdzieś. Od tej pory zrobiłem ok 1000 mil i jest gitarra. A jak wciśniesz klamkę sprzęgła to cichnie ?

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » pt sie 13, 2010

U mnie cyka zawsze - zawory ok, rozrząd też i cyka - takie cykcykcykcykcykcyk a raczej cyk cyk cyk cyk cyk cyk....

Jedź chłopie do mądrego mechanika, niech zobaczy i albo się uspokoisz albo nie... i 1200 pln... :wink:

agragr
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 13, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: kawasaki vulcan 800
VROC: 0

Post autor: agragr » pt sie 13, 2010

właśnie wczoraj został odebrany od mechanika, miał być dobry i z polecenia. nie ma znaczenia czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie. wyraźnie słychać to z drugiego cylindra w pierwszym tego nie ma

Awatar użytkownika
Ryffka
Posty: 1397
Rejestracja: pn kwie 19, 2010
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: był VN2000 Soul Red, GTR 1400
VROC: 24863

Post autor: Ryffka » pt sie 13, 2010

W moim też ciągle słychać miarowe cykanie, ale już od kilku macherów słyszałem, że ten typ tak ma :) Nawinąłem prawie 30 tys. i nic się nie dzieje :) No może poza tym, że coś mie się obluzowało przy wydechu po wypadzie do Zamościa i sobie dzwoni lub nie w zależności od humoru :D Sprawa jednak odłożona do wyzdrowienia nogi :)

agragr
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 13, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: kawasaki vulcan 800
VROC: 0

Post autor: agragr » śr wrz 01, 2010

Tak pisałem wcześniej:


Witam!!!
Na wstępie chciałbym się przywitać i od razu przejść do konkretów. Posiadam vn800 i też mam problem z dziwnym dźwiękiem wydobywającym się z silnika, a dokładnie z drugiego cylindra. ten dźwięk to takie cykanie tak jakby zawory było słychać albo łańcuszek rozrządu. Zawory zostały ustawione, łańcuszki powymieniane, a cykanie jak było tak jest, może ktoś też miał taki problem i udało mu się go rozwiązać, albo może mi podpowiedzieć co jeszcze sprawdzić. Motocykl ma przejechane 12 tyś mil. Dźwięk ten słychać na wolnych obrotach. Pozdrawiam Adam G.


A dzisiaj chciałbym napisać, że chyba usunąłem to "cykanie, klekotanie, dzwonienie" i były to zawory na drugim cylindrze. Okazało się że mechanik korzystając ze swojej ogólniej ksziążki serwisowej ustawił źle zawory. On u siebie miał, że zawory wydechowe powinny mieć luz 0,25 do 0,30, a ja sprawdziłem w serwisówce i jest napisane, że 0,20 do 0,25. Ogólnie zawory zarówno ssące jak i wydechowe zostały ustawione na dopuszczelne minimum i teraz ucichło. Jeszcze nie sprawdzałem jak w czasie jazdy, ale widzę a właściwie słyszę poprawę. Pozdrawiam Adam G.

norbi
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 02, 2010
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: kawasaki vulcan 2000
VROC: 0

Post autor: norbi » czw wrz 02, 2010

mam vulcana 2000 i ten sam problem, też mi coś stuka i "tyka" nietypowo w silniku ale nie jest to cały czas tylko czasami i tylko jak odpale motocylk, trwa to czasami krótką chwlię a czasami i godzinę. Jeżdżę z tym problemem od dwóch lat zrobiłem na tym motocyklu ponad 10.000 km i jakoś daje radę. byłem u wielu mechaników i nikt tego nie rozgryzł!!! więc nie martw się " i cały czas do przodu..."
norbi




i znów po sezonie

agragr
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 13, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: kawasaki vulcan 800
VROC: 0

Post autor: agragr » pn paź 11, 2010

Hmm, może odświeżę temat, ponieważ nie daje mi to spokoju albo właściwie dałem sobie spokój i tak będę jeździł, chyba że go sprzedam :mrgreen: . JAK CYKAŁO TAK CYKA. Za to wczoraj był piękny dzień, który spędziłem jeżdżąc na motocyklu :motonita: . Ostatnio miałem mało takich dni. Pozdrawiam Adam G.

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » pn paź 11, 2010

Stary jak w Vulcanie nie cyka to znaczy że nieuruchomiony jest. Ja kupilem sobie kask ktory wytłumia te dziwięki i smigam dalej :mrgreen:
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn paź 11, 2010

agragr pisze:Hmm, może odświeżę temat, ponieważ nie daje mi to spokoju albo właściwie dałem sobie spokój i tak będę jeździł, chyba że go sprzedam :mrgreen: . JAK CYKAŁO TAK CYKA. Za to wczoraj był piękny dzień, który spędziłem jeżdżąc na motocyklu :motonita: . Ostatnio miałem mało takich dni. Pozdrawiam Adam G.
Cykają zawory znaczy że pracują ;)
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 7 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 7 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą