wibrujaca lampa

Eden

wibrujaca lampa

Post autor: Eden » sob sie 27, 2011

wczoraj moim motocyklem jechal kolega a ja obserwowalem i zauwazylem ze podczas jazdy lampa mocno drga,

z daleka to wyglada jak stroboskop hihi

czy u Was jest to samo? lampa jest dokrecona ale jest na jakies gumowej podkladce wiec sie kiwa lekko pod naciskiem

Koziol
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 20, 2010
Miejscowość: Elbląg
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 32302

Post autor: Koziol » sob sie 27, 2011

U mnie drga, ale minimalnie. Spróbuj może pokręcić śrubami od regulacji pochylenia reflektora. Albo coś podłuż, żeby zaklinować.

Eden

Post autor: Eden » sob sie 27, 2011

no u mnie tez minimalnie ale jak jade za kims to on widzi jak drga

Koziol
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 20, 2010
Miejscowość: Elbląg
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 32302

Post autor: Koziol » sob sie 27, 2011

To przynajmniej dzięki tym "stroboskopom" jesteś bardziej widoczny :mrgreen:
Ostatnio widziałem gościa na maxiskuterze, co miał zamontowane mrugające LEDy i wyglądał jak policja. A jak mu wszyscy pięknie z drogi zjeżdżali.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » pn sie 29, 2011

:mrgreen: A może to nie wina lampy czy zawieszenia a raczej naszych dróg, takich koślawych i brudnych to ino w afryce szukać. !

Trufel

Post autor: Trufel » czw wrz 15, 2011

u mnie jest podobny efekt , mrugam raz na niebiesko raz na biało ale to nic jak mówi Ogg_v2 jestem bardziej widoczny :yeee: i o to chodzi , ale bardziej drażni mnie fakt iż owa lampeczka wpada w drgania od silnika i to tylko przy pewnych obrotach , walczę z tym i nie umiem wygrać tej bitewki :mad: :antlers: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » czw wrz 15, 2011

Lampa jest też jak i wiele elementów zawieszona na silent blokach czyli na miękko jeśli zostanie usztywniona względem drgającej ramy to zacznie się nie kończący problem ze skracającą się żywotnością źródła światła .Wolfram nagrzany do białości(2600 K) nie cierpi drgań.

Kasper
Posty: 2047
Rejestracja: czw mar 31, 2011
Miejscowość: Białystok
Motocykl: Honda Varadero 1000XL
VROC: 0

Post autor: Kasper » śr wrz 21, 2011

U mnie drgania z silnika powodują drżenie lampy, ale tylko gdy wchodzę na obroty. Później jak ustabilizują się obroty jest OK. Już dawno sobie powiedziałem, że nic z tym nie bedę robił , bo w mroku szybciej można mnie zauważyć :mrgreen:
Mój ojciec nie mówił jak żyć, po prostu pozwolił mi przyglądać się swojemu życiu.
Clarence Budington Kelland

Viking
Posty: 960
Rejestracja: czw lip 15, 2010
Miejscowość: okolice Warszawy
Motocykl: VN 2000 LT
VROC: 34524

Post autor: Viking » śr wrz 21, 2011

Zacznij od najprostrzej rzeczy,czyli sprawdż czy Masz dobrze zamocowaną żarówke.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą