Licznik

Brys4
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Mysłowice
Motocykl: HD FLHXS
VROC: 0

Licznik

Post autor: Brys4 » czw kwie 21, 2011

Witam, mam problem z licznikiem tzn czasem działa czasem nie, nie wiem co to może być sprawdzałem czy linka nie objeżdża w liczniku nawet próbowałem coś włożyć żeby było ciaśniej ale nie pomogło, może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał :cool:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pt kwie 22, 2011

Sprawdź całą linkę czy nie jest gdzieś załamana, to jest najczęstsza przyczyna.
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Brys4
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Mysłowice
Motocykl: HD FLHXS
VROC: 0

Post autor: Brys4 » pt kwie 22, 2011

wydaje mi się ze będzie ok, bo jak wyciągnąłem ją z kółka i zacząłem kręcić to na drugim końcu normalnie się obracała i zauważyłem że zaczyna chodzić jak się tak bardziej rozpędzę bo jak ruszę tak spokojnie i jadę sobie wycieczkowo to niema żadnej reakcji...


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » pt kwie 22, 2011

to sprawdz czy koncowki linki nie sa obrobione. Mozliwe ze slizgaja sie po gniezdzie... chyba ze obrobilo sie gniazdo
Ihaaaa VN750 -> VN1600 Mean Streak -> VN2000 Limited, FJR1300, Hayabusa

Brys4
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Mysłowice
Motocykl: HD FLHXS
VROC: 0

Post autor: Brys4 » pt kwie 22, 2011

tak jak pisałem w pierwszym poście wkładałem nawet blaszkę żeby zrobić klin przy liczniku i nie pomogło, a mam pytanie czy mogło się rozwalić coś w środku w liczniku?

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » pt kwie 22, 2011

a odkrec przy liczniku, daj motor tak zeby przednie kolo bylo w powietrzu i sproboj zakrecic kolem, sprawdz czy sie obraca linka na drugim koncu.
mozesz tez podlaczyc wiertarke pod przewod i druga koncowke wsadzic do licznika. i powoli krecic i zobaczyc czy sie obraca( tylko nie pamietam w ktora strone :)). Ewentualnie reka ale, tutaj szczerze powiedziawszy nie wiem czy licznik nie ma jakiegos przelozenia i czy bedziesz widzial cokolwiek ( jak ja wymienialem to sprawdzalem ale nie pamietam, moto stoi pod domem wiec za niedlugo zejde i sprawdze :))

aha nie wiem gdzie w 800 jest podlaczona linka predkosciomierza. w 750 podlaczona jest do przedniego kola.

Roy
Posty: 435
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Ogrodzieniec
Motocykl: VL 1500
VROC: 0

Post autor: Roy » pt kwie 22, 2011

w 800 pod tył
Yamaha XV 1600, Honda XL1000V, SAM ZAP x 2, K-750

Awatar użytkownika
bodzio61
Posty: 92
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: szczecin
Motocykl: kawasaki vn800 clasic97r
VROC: 0

Post autor: bodzio61 » sob kwie 23, 2011

słusznie Roy vn800 ma napęd linki w tylnym kole!!!!!!!!!!

Brys4
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 25, 2011
Miejscowość: Mysłowice
Motocykl: HD FLHXS
VROC: 0

Post autor: Brys4 » śr kwie 27, 2011

witam
wczoraj zauważyłem że napęd linki nie działa, wiec postanowiłem rozebrać tylne kolo co dziś uczyniłem i z tego co widziałem to wszystko jest ok tzn nie zauważyłem nic podejrzanego poskładałem i ten napęd linki tak raz działa raz nie, postanowiłem go przetestować i przez 20 km działało wszystko dobrze po czym znowu padło i wydaje mi się że porostu w środku objeżdża ten pierścień, który wszystko napędza i czy macie jakieś pomysły (doświadczenia) jak to poprawić?

pozdrawiam

Mateusz G
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 26, 2011
Miejscowość: świętokrzyskie
Motocykl: VN 800A
VROC: 0

Post autor: Mateusz G » pn maja 02, 2011

Ja też mam pewien problem z licznikiem otóż od zeszłego roku już ze 4 razy pękła mi linka prędkościomerza... Początkowo normalnie wymieniłem (dorabianą nie oryginalną) chodziła ze 3 tys km, padła itd. Tak ze 4 czy 5 razy. Przypuszczam że może licznik już cos za ciężko chodzi że te linki tak pękają. Macie jakieś pomysly jak to rozwiązać?

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » pn maja 02, 2011

Mateusz G pisze:Ja też mam pewien problem z licznikiem otóż od zeszłego roku już ze 4 razy pękła mi linka prędkościomerza... Początkowo normalnie wymieniłem (dorabianą nie oryginalną) chodziła ze 3 tys km, padła itd. Tak ze 4 czy 5 razy. Przypuszczam że może licznik już cos za ciężko chodzi że te linki tak pękają. Macie jakieś pomysly jak to rozwiązać?
dobrze nasmarować i nie skręcać przy montażu ani też nie zginać za bardzo...

Luzak

Post autor: Luzak » pn maja 02, 2011

Mateusz G pisze:Ja też mam pewien problem z licznikiem otóż od zeszłego roku już ze 4 razy pękła mi linka prędkościomerza... Początkowo normalnie wymieniłem (dorabianą nie oryginalną) chodziła ze 3 tys km, padła itd. Tak ze 4 czy 5 razy. Przypuszczam że może licznik już cos za ciężko chodzi że te linki tak pękają. Macie jakieś pomysly jak to rozwiązać?
Trzeba wolniej jeździć :motonita:

Mateusz G
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 26, 2011
Miejscowość: świętokrzyskie
Motocykl: VN 800A
VROC: 0

Post autor: Mateusz G » wt maja 03, 2011

dobrze nasmarować i nie skręcać przy montażu ani też nie zginać za bardzo...[/quote]

Nasmarować tą linke? Jak mi facet w Częstochowie dorabia to ona uz jest w miare nasmarowana. Też myślalem o tym że zgięta może być ale starałem sie zakładać w miare prosto i znowu pękła. Najgorzej że nie ma wskaźnika paliwa w VNie 800 i nie wiadomo ile paliwa jest-tak to sobie licznik kasowałem. Echhh... :wall:

Mateusz G
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 26, 2011
Miejscowość: świętokrzyskie
Motocykl: VN 800A
VROC: 0

Post autor: Mateusz G » wt maja 03, 2011

Luzak pisze:
Mateusz G pisze:Ja też mam pewien problem z licznikiem otóż od zeszłego roku już ze 4 razy pękła mi linka prędkościomerza... Początkowo normalnie wymieniłem (dorabianą nie oryginalną) chodziła ze 3 tys km, padła itd. Tak ze 4 czy 5 razy. Przypuszczam że może licznik już cos za ciężko chodzi że te linki tak pękają. Macie jakieś pomysly jak to rozwiązać?
Trzeba wolniej jeździć :motonita:
Chyba nie tędy droga... Ale dzięki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » wt maja 03, 2011

Mateusz G pisze:dobrze nasmarować i nie skręcać przy montażu ani też nie zginać za bardzo...
Nasmarować tą linke? Jak mi facet w Częstochowie dorabia to ona uz jest w miare nasmarowana. Też myślalem o tym że zgięta może być ale starałem sie zakładać w miare prosto i znowu pękła. Najgorzej że nie ma wskaźnika paliwa w VNie 800 i nie wiadomo ile paliwa jest-tak to sobie licznik kasowałem. Echhh... :wall:[/quote]

Czy pęknięcia linki zawsze miały miejsce po "ingerencji" użytkownika? W którym miejscu pękała ? Nie denerwuj się pytaniem tylko szukam możliwości. To jest dosyć dziwne, do budzika wchodzi linka zakończona "kwadratem" do koła trzpieniem w kształcie litery U ..... budzik jest zdecydowanie za delikatnym urządzeniem aby mógł powodować zatrzymanie i pęknięcie linki. Czy zegar pokazywał Ci prędkość zawsze płynnie czy wskazówka czasami "skakała" ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 6 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą