VN800 Drifter - rozładowuje akumulator + kranik

MW-750
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 16, 2022
Motocykl: VN 800 Drifter

VN800 Drifter - rozładowuje akumulator + kranik

Post autor: MW-750 » pn gru 19, 2022

Czy ktoś się orientuje czy przy wyłączonej stacyjce coś w motocyklu bierze prąd? Wszystko wyłączone, kluczyk wyjęty ze stacyjki a przy wymianie akumulatora przy zakładaniu klemy iskrzy między przewodem a akumulatorem.

Pytanie drugie - do czego jest środkowa pozycja kranika paliwa pod bakiem? Wiem co to ON i RES ale na tej trzeciej motocykl też chodzi...

MW-750
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 16, 2022
Motocykl: VN 800 Drifter

Re: VN800 Drifter - rozładowuje akumulator + kranik

Post autor: MW-750 » pn gru 19, 2022

Pytanie drugie o kranik nie aktualne - znalazłem w historii forum rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 505
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: VN800 Drifter - rozładowuje akumulator + kranik

Post autor: Wydminianin » wt gru 20, 2022

Ja bym zrobił tak- wyjął bym wszystkie bezpieczniki i sprawdził,czy nadal iskrzy przy podłączaniu akumulatora. Jeżeli nie, po kolei wkładał bym bezpieczniki i po każdym sprawdzał iskrzenie. Pozwoli to określić, który obwód ma zasilanie. Potem to już tylko usunięcie awarii. Jeżeli pomimo wyjęcia bezpieczników iskrzy, to znaczy że jakieś urządzenie jest podpięte poza skrzynką bezpieczników i to ono powoduje pobór prądu. Istnieje jeszcze możliwość, że w którymś miejscu jest uszkodzony przewód prądowy, który "masuje ", i to taki przed bezpiecznikiem. Przejrzał bym przewód od aku do skrzynki bezpieczników. Ja bym tak zrobił, a co Ty uczynisz, to już Twoja sprawa. Pochwal się tylko wynikiem.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: VN800 Drifter - rozładowuje akumulator + kranik

Post autor: Tex66 » wt gru 20, 2022

Kolego Wydminianinie,
A czy ma prawo być prąd na którymkolwiek bezpieczniku (8 szt.) w VN 800 jeżeli zapłon został wyłączony kluczykiem i został on wyjęty ze stacyjki?
- Owszem, prąd ma prawo być ale tylko na jednym bezpieczniku.
Przejrzenie przewodu od aku do skrzynki bezpieczników” – nie ma takiego bezpośredniego przewodu, jest ale przewód Y/R (żółto-czerwony) biegnący dopiero z Przekaźnika Rozrusznika (Starter Relay) na Przekaźnik Obwodu Rozrusznika (Starter Circuit Relay) będący w Skrzynce Przyłączeniowej/Bezpieczników (Junction Box) ale jest on już „chroniony” jednym jedynym bezpiecznikiem na którym ma prawo być prąd bez względu na to że zapłon jest wyłączony i kluczyk jest wyjęty. Jeżeli ten przewód miałby uszkodzoną izolacje to wystąpi wtedy zwarcie do masy a później już nic nie będzie iskrzyło przy zakładaniu klem a koledze iskrzy ilekroć zakłada klemę.
A jeżeli MW-750 podpiął cokolwiek dodatkowego (dodatkowy odbiornik prądu) inaczej niż poprzez którekolwiek ze złączek akcesoryjnych za które odpowiada Bezpiecznik Akcesoriów (Accessory Fuse 10A) to tym bardziej wyjecie tego bezpiecznika nic nie da.
Aby to o czym napisałeś miało sens a co z drugiej strony jest bardzo merytoryczne, najpierw trzeba sprawdzić dwa inne elementy instalacji elektrycznej bo to w którymś z nich jest problem.

P.S.
Ale my tu we dwóch gadu-gadu, poczekajmy jaką aktywnością wykaże się kolega MW-750, czy włączy się do dyskusji czy tylko odczyta nasze sugestie.
Tex66

MW-750
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 16, 2022
Motocykl: VN 800 Drifter

Re: VN800 Drifter - rozładowuje akumulator + kranik

Post autor: MW-750 » śr gru 21, 2022

Dzięki za sugestie. Faktycznie wcześniejszy użytkownik wpiął w instalację alarm antykradzieżowy. Nie wiem jeszcze w który i czy w ogóle pod jakikolwiek bezpiecznik - ale z tym już sobie poradzę. Zapomniałem że wyłączony alarm na czuwaniu też bierze jakiś prąd... Po woli rozgryzę tę maszynkę. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą