Czujnik włącznik stopu tył

rokooo
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 06, 2020
Motocykl: vulcan vn 800 classic '97

Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: rokooo » wt paź 06, 2020

Witam szanownych forumowiczów mam dylemat, schrzanił mi się czujnik tylny stopu , czy ktoś mógłby mi podesłać link albo namiary na taki owo czujnik do mojej Kawasaki Vulcan VN 800 Classic '97, bo ciężko mi znaleźć odpowiedni , pozdrawiam

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: artix » wt paź 06, 2020

Czujniki tylnego światła STOP są dwa, jeden prawa klamka, drugi przy dźwigni tylnego hamulca, nie wiem który będzie właściwy. Nr ref. części 27010A lub 27010B. Ja nie wiem ale forumowy Zeus będzie to wiedział i u niego zamówisz właściwy włącznik lub dzwoń do tego sklepu https://www.kawasakisklep.pl/pl/ignitio ... 641-p.html

rokooo
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 06, 2020
Motocykl: vulcan vn 800 classic '97

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: rokooo » wt paź 06, 2020

nie przy klamce tylko przy nożnym

rokooo
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 06, 2020
Motocykl: vulcan vn 800 classic '97

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: rokooo » wt paź 06, 2020

27010b

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: artix » wt paź 06, 2020

Masz na schemacie, 90.50 PLN

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: Skrobel » wt paź 06, 2020

Jak napisał wcześniej Artix, czujniki stopu są dwa - przy klamce hamulca i przy pedale po prawej na dole. Jeśli światło STOP nie działa w ogóle (czy ani po naciśnięciu pedału ani klamki) to na zdrowy rozum przyczyna leży gdzieś indziej.
Jeśli chodzi o same czujniki, to też zacząłbym od sprawdzenia czy domniemane uszkodzenie czujnika nie wynika z odkręcenia się np. tego przy pedale. On jest zamocowany na gwintowanej tulei, jak pokazano w manualu tutaj:
https://www.manualslib.com/manual/11087 ... 369#manual
Trzeba go może sprawdzić ręcznie. U mnie kiedyś po prostu się obluzował i krzywka do niego nie dosięgała.

A jeśli już wiesz, który czujnik nie działa, to teoretycznie masz odpowiedź powyżej.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1281
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: Iron75 » śr paź 07, 2020

Łukaszu... ogarnij się :D :D ... od początku rozmawiają o czujniku przy pedale pod prawą nogą ;)

Poza tym pierwszy raz się z Tobą nie zgodzę, gdyby ten czujnik sie obluzował i krzywka do niego nie dostawała, stop świeciłby sie cały czas. Puszczenie pedału hamulca powoduje wciśniecie tego dzyndzla i wtedy to światło stopu się wyłącza.
A co do samego czujnika ...... ja bym go wykręcił poszedł z nim do zwykłego motoryzacyjnego i może dobraliby mi coś od jakiegoś auta. Przecież wszystkie takie czujniki działają na takiej samej zasadzie, gabarytowo tylko musi pasować, Kilka rzeczy juz tak dobierałem. Np uszczelki kolektorów wydechowych pasują od tico :D

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: Skrobel » śr paź 07, 2020

Fakt, kłania się czytanie ze zrozumieniem. Sorryyy! :cenzura: :wall:
Co nie zmienia faktu, że kiedyś musiałem się położyć pod swoją 800 i go przykręcić, bo nie był naciskany w ogóle. Tylko nie przypominam sobie, żeby wtedy stop mi świecił cały czas... Starość...
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1281
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: Iron75 » śr paź 07, 2020

spoko luuuz :)

co do czujnika, jeśli był sprawny to inna możliwość jest niemożliwa.
Tak samo z resztą działa ten przy klamce. Naciskasz klamkę - wysuwa się ten dzyndzelek i zapala światło, puszczasz klamkę - klamka wciska ten dzyndzel do środka i światło stop gaśnie.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: artix » śr paź 07, 2020

Iron75, pomysł dobry ale nie trzeba dobierać włącznika od auta, na rynku jest masa części do różnych motorowerów czy motocykli, spokojnie kupi się jakiś zamiennik. Zamiast 90 zł na oryginał, można wydać 12 zet a i włącznik będzie przeznaczony do pracy na zewnątrz. Większość z nich tak jak oryginał jest połączona z pedałem hamulca niewielką sprężynką, samochodowe tego nie mają. Wydaje mi się, że styki włącznika u kolegi rokooo po prostu zaśniedziały od wilgoci, trzeba wyjąć go z motocykla, napryskać do środka kontakt spray do styków elektrycznych i "powariować" trochę z wystającym z włącznika prętem. Energicznie powciskać, powyciągać, pokręcić nim kilkadziesiąt razy, a jest szansa, że zacznie działać, bo nie ma tam żadnej elektroniki. W razie czego można oczywiście kupić powiedzmy taki zamiennik i wpasować go w oryginalne miejsce. Wtyczka może nie pasować, ale przecież można dolutować oryginalną ze starego ustrojstwa. https://www.sklepasmoto.pl/pl/p/Czujnik ... ocykle/429

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1281
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: Iron75 » śr paź 07, 2020

Fakt.... zapomniałem o tym, ze samochodowe raczej w deszczu sie nie pluskają :p

Volta
Posty: 56
Rejestracja: wt gru 11, 2018
Miejscowość: Warszawa,Wesoła
Motocykl: Kawasaki VN 800 Classic
VROC: 0

Re: Czujnik włącznik stopu tył

Post autor: Volta » ndz paź 18, 2020

rokooo pisze:
wt paź 06, 2020
Witam szanownych forumowiczów mam dylemat, schrzanił mi się czujnik tylny stopu , czy ktoś mógłby mi podesłać link albo namiary na taki owo czujnik do mojej Kawasaki Vulcan VN 800 Classic '97, bo ciężko mi znaleźć odpowiedni , pozdrawiam
Naprawde tak ciężko znaleźć?
Tu masz nowy

https://allegro.pl/oferta/czujnik-stop- ... e=facebook
,a tu uzywany
https://allegro.pl/oferta/czujnik-stopu ... e=facebook

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą