Światła mijania i drogowe .

Jenak
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 12, 2019
Motocykl: Vn 800 classic 05r.

Światła mijania i drogowe .

Post autor: Jenak » sob paź 26, 2019

Witam
Mam taką dziwną przypadłość ze światłami a mianowicie zauważyłem ,że jak przejadę jakieś 100 150 kilometrów zgasze Moto potem odpalę po około 15 20 min. to nie mam świateł.Dwa razy to zauważyłem ponieważ była noc . Nie wiem ile razy jechałem w dzień bez świateł. Po jakimś czasie światła działają.
Pytanie co chodzi i gdzie szukać przyczyny
?? Światła zapalają się po odpalenie.

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Światła mijania i drogowe .

Post autor: wladl » sob paź 26, 2019

Hej
Sprawdź wtyczkę alternatora czy nie ma nadpaleń na stykach. Zasadza włączania automatycznego świateł jest nastepująca. Jedna z faz alternatora przez diodę prostowniczą zasila cewkę przekaźnika automatu świateł. Jest on w tym pudełku z bezpiecznikami po lewej stronie pod siedzeniem. Jak napięcie osiagnie odpowiednią wartość, cewka tego przekaźnika zwiera styki z plusa ładowania i światła świecą. Dodatkowa dioda dale podtrzymanie. Dlatego światła gasisz dopiero po kluczyku. Do sprawdzenia także sam przełącznik na kierownicy. Niskie napięcie i relatywnie duże. kilku amperowe prądy wymagają naprawdę dobrego styku. O samym gnieździe żarówki już nie wspomnę. Schemat do łapki i przelecieć całą trasę ze wszystkimi połaczeniami.
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

Jenak
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 12, 2019
Motocykl: Vn 800 classic 05r.

Re: Światła mijania i drogowe .

Post autor: Jenak » pn paź 28, 2019

wladl pisze:
sob paź 26, 2019
Hej
Sprawdź wtyczkę alternatora czy nie ma nadpaleń na stykach.
Sprawdzałem wczoraj - styki oki.
Przeczyścilem włącznik,połączenia przeleciałem "kontaktem".

Pytanie które mi się nasuwa to czy coś się nie przegrzewa w tej puszce ,czy przekaźnik coś nie szwankuje- jest on wymienialny???

Jenak
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 12, 2019
Motocykl: Vn 800 classic 05r.

Re: Światła mijania i drogowe .

Post autor: Jenak » pn cze 15, 2020

Panowie i Panie
Sprawa świateł załatwiona. Okazało się ,że w puszce bezpiecznikowej ,jedna nóżka od przekaźnika zaśniedziała i nie było kontaktu.
Wymiana przekaźnika i światła działają .
LWG

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą