Łożysko czy opona (cisnienie w oponie)

Mihó
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 25, 2017
Miejscowość: Zarren, Belgia
Motocykl: VN800 Clasic '97
VROC: 38426

Łożysko czy opona (cisnienie w oponie)

Post autor: Mihó » wt lis 13, 2018

Witam
Panowie I Panie, pytanie jak w temacie. Od kilku dni odczuwam drganie (mrowienie) na kierownicy podczas jazdy w zakrętach. Czasem nawet jest to slyszalne. Nie wiem czy to może być wina łożysko czy może opona czy też cisnienie w oponie. Wg serwisowki powinno być 2.0 miałem 2.3 😕 ale czy taka różnica może powodować takie objawy? Zdjąłem koło I łożyska wg mnie wyglądają I zachowuja się poprawnie. Nie ma szumów I krecą się płynnie. To samo gdy koło jest w powietrzu. Jedyna nieprawidłowość to delikatne ocieranie klocków o tarcze.
Czy I jak mogę sprawdzić co boli moją maszynę?
Pozdrawiam Mihó


Edit
Opona maxxis m6011 WW zrobiłem na niej jakieś 2000 km
Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2018 przez Mihó, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ryszard1962
Posty: 561
Rejestracja: pt kwie 11, 2014
Miejscowość: Warszawa - Gocławek
Motocykl: RS 1600 był Kawsaki VN 1500 NOMAD
VROC: 37255

Post autor: Ryszard1962 » wt lis 13, 2018

Możesz jeszcze sprawdzić łożyska główki ramy , sprawdź też jakość bieżnika na oponie
Pozdrawiam
Rysiek

VROC#37255

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1152
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » czw lis 15, 2018

Hmm... wyząbkowany bieżnik w oponie czy zwichrowana tarcza hamulcowa? Ciężko cokolwiek powiedzieć, ale żeby łożysko powodowało odczuwalne drgania, musiałoby być już w stanie agonalnym. Stawiam na oponę i wyząbkowanie bieżnika, to bardziej wróżba niż pewnik, ale dla pewności sprawdź czy sąsiednie "kostki" bieżnika nie mają różnych wysokości. Sprawdź też tarczę, przy przechyle moto, lekkich luzach na łożyskach, lekko skrzywiona tarcza będzie przycierała i to też może powodować drgania.

Mihó
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 25, 2017
Miejscowość: Zarren, Belgia
Motocykl: VN800 Clasic '97
VROC: 38426

Post autor: Mihó » ndz lis 25, 2018

Witam ponownie,
Dziękuję za porady, niestety tarczę szlag był trafił, jednak to lekkie ocieranie było/jest przyczyną. Tarcza zamowiona I jeszcze tylko mądry klucz muszę gdzieś znaleźć.
Czy sruby są jednorazowe? I je tez muszę zmienic?

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1152
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » ndz lis 25, 2018

W sumie problem w podobnej cenie co opona, także nie ma tragedii :). Nie sadzę, żeby śruby były jednorazowe, jakość i ich twardość jest prima sort. Przy wyciąganiu tylnego koła musiałem wykręcić tarczę, bo nie mogłem wyjechać kołem z moto, błotnik i wahacz przeszkadzał. Dobrze, że miałem komplet nasadek imbusowych na klucz 1/2 cala, zwykłymi imbusami bym tego nie odkręcił. Śruby są zabezpieczane przeciw odkręcaniu się niebieskim preparatem, cholernie ciężko się je wykręcało. Zmierz jaki klucz będzie potrzebny i kup solidną nasadkę na "grzechotkę", zaoszczędzisz sobie czasu jak i nerwów :)

Mihó
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 25, 2017
Miejscowość: Zarren, Belgia
Motocykl: VN800 Clasic '97
VROC: 38426

Post autor: Mihó » pn lis 26, 2018

Super że nie muszę srub zamawiac bbo to by przedluzylo moje meki bez jazdy na 🏍
Mocne I sprawdzone klucze mam, problemem jest brak dynamometryczego ale to się też ogarnie.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » wt lis 27, 2018

Tu Wujek Dobra Rada.
Każdą śrubę przed odkręcaniem uderzyć kilka razy osiowo młotkiem. Oczywiście wcześniej włożyć nasadkę, wkrętak czy coś, na co jest śruba odkręcana.
Odkręcanie nie "wstrząśniętych nie mieszanych" śrub grozi jej urwaniem szczególnie przy tych dobrych kluczach.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą