Gmole tylne

Awatar użytkownika
Michał94
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 16, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic

Gmole tylne

Post autor: Michał94 » ndz kwie 03, 2022

Siemka,
przeszukałem internet wzdłuż i wszerz i albo mnie coś ominęło, albo żaden producent nie oferuje gmoli tylnych do vn 800. W związku z tym moje pytanie - orientujecie się czy jakaś firma robi ewentualnie takowe na zamówienie? Oraz czy sami takie macie i widzicie ich sens (pod względem ochrony maszyny i nas samych)?
Ewentualne rekomendacje na gmole przednie też chętnie przyjmę, chociaż tu problemu raczej nie będzie bo widziałem takie w ofercie paru solidnych producentów.

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1282
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Gmole tylne

Post autor: Iron75 » pn kwie 04, 2022

pierwsza rzecz jaka sie pokazuje po wpisaniu w przeglądarkę hasła ( tylne gmole vn 800) :cool:
https://motonautilus.pl/produkt/996/gmo ... sic-custom

Awatar użytkownika
Michał94
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 16, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic

Re: Gmole tylne

Post autor: Michał94 » pn kwie 04, 2022

Dzięki, niestety tej firmy wolę nie brać pod uwagę, czytałem fatalne opinie na ich temat i również na tym forum ludzie przestrzegali przed nim..

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1282
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Gmole tylne

Post autor: Iron75 » pn kwie 04, 2022

Nie to żebym jakoś specjalnie namawiał bo nie mam w tym żadnego interesu ale te gmole mam założone w 8setce i jest ok
https://motonautilus.pl/produkt/993/gmo ... can-vn-800

Awatar użytkownika
Michał94
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 16, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic

Re: Gmole tylne

Post autor: Michał94 » pn kwie 04, 2022

A to mnie zaskoczyło bo przeczytałem mnóstwo relacji osób, które twierdziły że gmole nie pasowały/były krzywe itp. oraz że nie było nawet sensownej opcji reklamacji. Mimo wszystko chyba narazie rozejrzę się po innych producentach.
Ale skoro już jesteśmy przy temacie może doradzisz, czy początkująca osoba będzie w stanie sama ogarnąć temat montażu gmoli czy lepiej oddać sprawę do mechanika?

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1282
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Gmole tylne

Post autor: Iron75 » pn kwie 04, 2022

Mogę jedynie wypowiedzieć się na temat tych konkretnych, choć podejrzewam że z innymi jest podobnie. Nie żadnego problemu z montażem. Jeśli tylko potrafisz wkręcić i wykręcić kilka śrubek to spokojnie dasz radę :ok:

Awatar użytkownika
Michał94
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 16, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic

Re: Gmole tylne

Post autor: Michał94 » pn kwie 04, 2022

Dzięki, to na pewno sam spróbuję :)
Jeszcze mam taki dylemat w sprawie gmoli przednich. Przeglądałem takie oferty:
1. https://allegro.pl/oferta/gmol-gmole-kl ... 8745346820
2. https://www.metalroute.pl/product-pol-2 ... pping_info
Jeśli chodzi o jakość wykonania to wyglądają bardzo podobnie, natomiast mam wrażenie że te pierwsze tak jakby są niżej mocowane (biorąc za punkt odniesienia osłonę chłodnicy). Czy to może mieć jakikolwiek wpływ na ich użyteczność czy za dużo myślę? Te pierwsze mocno kuszą mnie ceną, ale przede wszystkim szybką wysyłką. Chciałbym już je mieć zamontowane żeby bez stresu sobie śmigać :yeee:

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1282
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Gmole tylne

Post autor: Iron75 » pn kwie 04, 2022

Myślę że faktycznie za dużo kombinujesz.... ale dla Twojego spokoju poczekaj może chwilę aż sie wypowie jakiś użytkownik takich gmoli

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Gmole tylne

Post autor: artix » pn kwie 04, 2022

Gmol z Alledrogo wykonany z "kwasówki", drugi klasyczny stalowy chromowany. W razie przytarcia kwasówkę wystarczy wypolerować, z chromem ten numer już nie przejdzie, także jak dla mnie wybór byłby prosty.

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Gmole tylne

Post autor: Skrobel » wt kwie 05, 2022

artix pisze:
pn kwie 04, 2022
Gmol z Alledrogo wykonany z "kwasówki", drugi klasyczny stalowy chromowany. W razie przytarcia kwasówkę wystarczy wypolerować, z chromem ten numer już nie przejdzie, także jak dla mnie wybór byłby prosty.
Nie do końca się zgadzam - po pierwsze po wywrotce trzeba założyć, że gmol będzie osłabiony w miejscach gdzie ustąpił (wiem, napisałeś "przytarcie" i w razie parkingówki to faktycznie tylko polerka i jedziemy dalej). Po drugie polerowana kwasówka ma nieco inny kolor niż chrom na stali - jest żółtawa. I w sąsiedztwie chromów na silniku czy lagach zwyczajnie będzie widać różnicę.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Michał94
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 16, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic

Re: Gmole tylne

Post autor: Michał94 » wt kwie 05, 2022

Dzięki Panowie za odzew. Ostatecznie zdecydowałem się na kwasówkę, ewentualny żółty odcień przy wypolerowaniu raczej nie będzie mi przeszkadzał (choć wiadomo, że na żywo mogę to inaczej ocenić). Czas dostawy jednak był dla mnie tutaj ważny i do końca tygodnia powinienem już mieć zamontowane. Pozostaje rozglądać się za tylnymi

Awatar użytkownika
Michał94
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 16, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800 Classic

Re: Gmole tylne

Post autor: Michał94 » wt kwie 05, 2022

No i kolejnym krokiem pewnie będą spacerówki dla wygody przy dłuższych przelotach

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Gmole tylne

Post autor: artix » wt kwie 05, 2022

Skrobel, oczywiście, że kwasówka nieznacznie różni się kolorem od chromu, osobiście mam to w poważaniu, nie jestem do tego stopnia pedantyczny, żeby martwić się odcieniem gmoli. Pogięty po kolizji czy wypadku gmol z jednego czy drugiego materiału zazwyczaj nadaje się na złom, chyba że komuś chce się uprawiać rzeźbiarstwo. Wszelkie otarcia parkingowe, zlotowe, garażowe itd. łatwo można usunąć, do całego szczęścia dokładam możliwość dospawania do gmola uchwytów dodatkowych świateł, spacerówek czy innego osprzętu, bez ryzyka późniejszego rdzewienia w kombinowanym miejscu. Spawam Tigiem, poleruję i nie martwię się o rdzę. Co kto lubi, ja mam kwasówkę i tego będę się trzymał.

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Gmole tylne

Post autor: Skrobel » śr kwie 06, 2022

Artix, nie krytykuję - zwróciłem tylko uwagę ;)
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Gmole tylne

Post autor: artix » śr kwie 06, 2022

Przecież nie będziemy się tłukli o gmole :D. Każda uwaga jest oczywiście cenna, natomiast będąc praktyczny do szpiku kości, nawet przez chwilę nie zastanawiałem się nad wyborem materiału z którego będą wykonane gmole do mojego moto, zbyt długo siedzę w nierdzewno- kwasowej branży :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 13 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 13 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą