Projekt bobber hardtail

RudyWodnik
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 18, 2021
Motocykl: Vn 800

Projekt bobber hardtail

Post autor: RudyWodnik » czw lut 18, 2021

Witam, tak jak w tytule przerabiam mojego vn 800 z 2003r. Na bobbera i potrzebuje pomocy. Mianowicie postanowiłem przerobić instalacje elektryczna i chce się pozbyć wszystkiego co możliwe i problem pojawia się taki że kiedy pozbyłem się puszki z bezpiecznikami stracił iskrę. Może byłby ktoś w stanie mi pomoc lub zna kogoś kto jest w stanie, za wszystkie odpowiedzi i chęć pomocy z góry dziękuje 😎

Whiteroman
Posty: 97
Rejestracja: pt lip 05, 2019
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN2000

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: Whiteroman » czw lut 18, 2021

Sądzę że kpisz sobie

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1103
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: Tex66 » czw lut 18, 2021

Skoro zabrałaś się z przeróbkę instalacji elektrycznej VN800 to pewnie posiadasz jej schemat.
Więc tak:
Ja bym jeszcze pozbył się głównego bezpiecznika 30A (Main Fuse 30A), to ten co z „+” klemy akumulatora wychodzi na przekaźnik rozrusznika (Starter Relay) a następnie na rozrusznik (Starter Motor).
Skoro pozbyłeś się bezpieczników z Junction box (skrzynka przyłączeniowa, bezpieczników), to pewnie usunąłeś też Starter circult relay (przekaźnik obwodu rozrusznika) oraz Ignition fuse (bezpiecznik zapłonu) które są w tej samej skrzynce, w sumie też są zbędne, najważniejsze żebyś cewki, akumulator i świece zostawił.
Wtedy iskra będzie jakiej jeszcze nie widziałeś, pierwsza taka i ostatnia. :wall:
Tex66

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: Wielebny Bolo » czw lut 18, 2021

Szybciej robi niż myśli.
Widok, tej twojej, Texx, iskry naprawdę
mnie rozbawił :yeee:
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

franc1213
Posty: 440
Rejestracja: pt wrz 09, 2011
Miejscowość: Szwecja
Motocykl: Kawasaki VN 2000+EN 500
VROC: 37045

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: franc1213 » czw lut 18, 2021

Ja tak kruciutko :!!!:
Franek

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1103
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: Tex66 » czw lut 18, 2021

Teraz już poważniej.
Ale żeby usuwać bezpieczniki, cytat: „…… kiedy pozbyłem się puszki z bezpiecznikami ……..”. Czyli co połączone wszystko na krótko?
I co wtedy będzie bobber?

Rozumiem jeszcze bezpiecznik klaksonu ale nie bezpiecznik zapłonu który jest zabezpieczeniem IC Zapłonnika.
Pozbywając się bezpiecznika zapłonu i łącząc na „krótko” a jednocześnie pozbywając się przekaźnika obwodu rozrusznika to co zrobiłeś z trzema przewodami (czarno-czerwonym, żółto-zielonym i żółto-czerwonym) które wchodzą w złączkę przekaźnika?
Popatrz, że w tej sytuacji masz przerwę w obwodzie IC Zapłonnika, cewki nie dostają „masy” z IC Zapłonnika i iskry nie będzie.
Ale to nie wszystko, zostały jeszcze dwie przerwy, popatrz z czym połączony jest przekaźnik i oprócz przerwy z IC Zapłonnikiem gdzie jeszcze będzie podobnie.
Jeżeli jeszcze „grzebałeś” przy wyłączniku zapłonu zastępując go czymś innym - przerabiając „na bobberato masz kolejny problem. Tu chodzi o napięcie jakie z niego wychodzi na IC Zapłonnik.

Wracaj do wersji pierwotnej bo spalisz całą instalację elektryczną.
Hardcore jest może i czasami wskazany ale bynajmniej nie przy instalacji elektrycznej.
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: artix » czw lut 18, 2021

Witaj na forum Rudy wodniku :). Koledzy chyba rozjaśnili i wyprostowali Tobie temat, także niewiele zostało tu do dodania. Usuwając bezpieczniki, pozbyłeś się zabezpieczenia modułu zapłonowego, cewek, alternatora itp. czyli w razie spięcia, zwarcia, przegrzania, nastąpi pierdu lub najpierw smrodek, potem ciepełko, a na koniec romantyczny ogieniek :D. Lubisz ryzyko lub nie masz o nim pojęcia. Rozumiem minimalizm przy przebudowie motocykla, ale jeżeli chcesz się cieszyć bezawaryjną i bezpieczna jazdą, to trzeba najpierw ruszać głową, a nie narzędziami. Mała rada, jak chcesz wywalić główną skrzynkę z bezpiecznikami, a w zasadzie już to niestety zrobiłeś, to musisz rozproszyć bezpieczniki oraz przekaźniki po instalacji, czyli kupić odpowiednie gniazda i wlutować je w instalację. Takie rozwiązanie pozwoli ukryć zabezpieczenia w niewidocznych miejscach ( pod siedzeniem, pod zbiornikiem, w reflektorze itp Przykładowo https://www.mpartner.com.pl/gniazdo-bez ... -1113.html Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: Wielebny Bolo » śr lut 24, 2021

Myślice że Rudy Wodnik jeszcze tu się pokaże?
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1103
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: Tex66 » śr lut 24, 2021

Wielebny
Wydaję mi się, że ponowna obecność Rudego Wodnika będzie to uzależnione od wielkości iskry :razz: .
Możliwe też, że został odwiedziony od usunięcia bezpieczników i cały misterny plan – „Projekt bobber hardtail” w p ……… i już się nie dowiemy o wynikach hardkorowego planu.
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: artix » śr lut 24, 2021

Chyba nie został odwiedziony, bo sam napisał, że... " kiedy pozbyłem się puszki z bezpiecznikami stracił iskrę", czyli szach mat już był, teraz trzeba dobrego chirurga, żeby poskładać moto pacjenta bestialskim po napadzie właściciela :p

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Projekt bobber hardtail

Post autor: artix » czw lut 25, 2021

Miało być " po bestialskim napadzie" zmęczenie materiału pomieszało mi tekst :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 16 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 16 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą