znowu świece :)

Śruba
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 14, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

znowu świece :)

Post autor: Śruba » wt mar 31, 2020

witam kolegów i koleżanki.
wiem, wiem temat poruszany sto razy ale ja mam pytanie stricte techniczne...
czy ktoś z posiadaczy mógłby mi zwymiarować serwisowy klucz do świec?
ciągle ktoś pyta czy nasadka taka czy s...a czy cienkościenny czy na 3/8 czy 1/2 czy przypasuje od suzuki blablabla
pech chciał że akurat tego klucza w zestawie nie mam :) więc jeśli ktoś będzie tak miły i pomierzy albo ktoś jest z PRAWilnej część Warszawy, Marek, Ząbek etc. i ma ten klucz to podleciał bym i sam sobie zmierzył, a potem jak bóg i admin pozwoli to wrzucę foty klucza i pasujących nasadek wraz z przegubami itd. pozdrawiam

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: znowu świece :)

Post autor: artix » ndz kwie 05, 2020

U mnie świece mają 18mm, nie wiem czy w VN800 są takie same. Mam oryginalny zestaw kluczy w schowku, ale nigdy go nie używam, za dużo roboty z wyciąganiem. Kupiłem marketowy komplet kluczy rurowych, rozmiary od 8-22mm o ile pamiętam, niewielka kasa, ale do świec idealne :)

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: znowu świece :)

Post autor: Wielebny Bolo » wt kwie 07, 2020

Przy której Kawie ( nie pamiętam już która) miałem przetoczoną 18, bo była za gruba. Ale to co pisze Artix to najlepsze rozwiązanie. Tanie i działa.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Rikardo
Posty: 80
Rejestracja: czw kwie 12, 2012
Miejscowość: Jarosław
Motocykl: VN 900 classic
VROC: 0

Re: znowu świece :)

Post autor: Rikardo » wt kwie 07, 2020

W zestawie kluczy nasadowych King Tony są dwie nasadki do świec z gumowa wkładka ułatwiającą wyciągniecie odkręconej świecy. Może kupi samą taką nasadkę?

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1162
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: znowu świece :)

Post autor: artix » śr kwie 08, 2020

Brat kupił ładny klucz do swojego motocykla, tak czy siak musieliśmy go solidnie zeszlifować, bo nie było szans na wciśnięcie go w głowicę. Zależy od motocykla, w jedną głowicę wejdzie bez problemu, w drugą niestety nie i trzeba będzie go rzeźbić na zewnątrz. Z rurkowymi kluczami nie będzie problemu, cały komplet można dostać w cenie jednego klucza dedykowanego do świec. Co prawda rurkowce nie mają gumki blokującej świecę, ale w razie głębokiego usadowienia świeczki, wystarczy znaleźć kawałek gumowego wężyka, wcisnąć go na trzon świecy i spokojnie ja wyciągnąć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 6 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą