Nie odpala przy dużej wilgotności powietrza...

Kozioł
Posty: 422
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Nie odpala przy dużej wilgotności powietrza...

Post autor: Kozioł » pt lis 08, 2019

Witam
Motocykl cały sezon odpalał i pracował bez zarzutu. Problem się zaczął jakieś dwa tygodnie temu jak zaczęły pojawiać się mgły i co za tym idzie duża wilgotność powietrza... Motocykl parkuję pod wiatą więc na wilgotność powietrza jest narażony. Tak jak pisałem dwa tygodnie temu zaobserwowałem że przy zamgleniach porannych motocykl ciężej odpala, potem mgły ustąpiły, motocykl zaczął odpalać normalnie a ja problem zbagatelizowałem... Niestety dziś przyszło zamglenie i tym razem motocykl już nie odpalił... Wiem że problem leży po stronie układu zapłonowego, obstawiam przewody... Problem jest taki że chyba są ciężkie do kupienia bo nigdzie nie mogę znaleźć. Jakieś rady ?

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Nie odpala przy dużej wilgotności powietrza...

Post autor: wladl » pt lis 08, 2019

Przewód wysokiego napięcia kupujesz na metry, chyba nawet markety budowlane mają osprzęt do kosiarek. Albo znane portale aukcyjne i sklepy motoryzacyjne. Jest to zwykły drut w dobrej izolacji. Nie jest to przewód oporowy jak do samochodów. Końcówka świecy jak i podłączenie do cewki jest nakręcane na spiralny trzpień. Jak już odpalisz, to najlepiej po ciemku spryskiwacz do kwiatów i zrób wodną mgiełkę. Jak zobaczysz gwiezdne wojny, to na bank przewody. Filtr powietrza kiedy zmieniany ?
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

Kozioł
Posty: 422
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Re: Nie odpala przy dużej wilgotności powietrza...

Post autor: Kozioł » pt lis 08, 2019

Dziękuję za odpowiedź. Filtr powietrza w maju KN-a...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą