Klekotanie VN800

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Klekotanie VN800

Post autor: Wróbelek » ndz lip 08, 2012

Witam, odkąd pamiętam mój vulcan tak jakby klekotał sobie na biegu jałowym, myślałem ze ten dźwięk wydaje hypercharger lecz ostatnio miałem okazję osłuchać podobnego vulcana i tam była zupełna cisza. Dźwięk najbardziej słyszalny jest z przodu silnika w okolicy przedniego cylindra. Czy to nie czasem rozrząd do wymiany??

ps.może nagram film przedstawiający tą sytuacje?

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz lip 08, 2012

tak bardziej słyszalny z lewej dźwięk jakby cienkich metalowych blaszek ?

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » ndz lip 08, 2012

dodam tez ze przy ruszaniu słychac nieco inny dzwiek i przy przyspieszaniu na wysokich biegach chyba to jest od tych gum balancera. Ale tutaj jest taki klekot;/ Nagram film i pokaże

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » ndz lip 08, 2012

jutro postaram sie nagrać film bo telefonem jak nagrałem to nic nie słychac;/ Słychac zarówno z lewej jak i prawej. Najlepiej słychac przy hyperchargerze. Jak wcisnę sprzęgło to ten dźwięk nie ustaje.

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » pn lip 09, 2012

Ja mam tez ten stukot przy ruszaniu. Prawdopodobnie do wymiany te gumki balancera.
Ale ostatnio zauwazylem tez tekie delikatne klekotanie na luzie. Zauwazylem to po tom co obnizylem obroty tym pokretelkiem ktore jest pod filtrem powietrza. Kdy obroty mialem ustawione na wyzsze, to nie bylo tego slychac wogole. Musze jeszcze poobserwowac.

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » wt lip 10, 2012

Ja mam to samo "Jano". Na luzie klekot i na biegu przy ruszaniu lekko inny stukot. Oto film slabej jakosci ale mniej więcej słychać o co mi chodzi. Przy filtrze slychac najmocniej bo echo z silnika idzie chyba, ale klekot slychac po lewej stronie w okolicach nozki zmiany biegów.

http://w657.wrzuta.pl/film/3JRe48TVdy5/vn800

czekam na dobre wiadomosci 8/

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt lip 10, 2012

e no niewiele słychać poza pyr pyr pyr, ale chyba masz dość wysokie wolne obroty :), nie wiem u mnie jest szum czegoś co się w środku kręci, EN 500 to dopiero słychać szum jakichś łańcuszków, najlepiej to niech doświadczony właściciel VN 800 posłucha na żywca i podzieli się opinią :ok:

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » wt lip 10, 2012

wiesz co jak odłącze hypercharger to motor wogóle nie odpali dopiero jak podkręce obroty to wtedy tak. Znajomy na diagnostyce ma taki obrotomierz co się podpina pod cewki i pokazuje mi ok 900obr/min

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr lip 11, 2012

a czy poza stukotem macie może takie metalowe cyk cyk cyk na wolnych ? słyszalne z lewej strony,
cos też czytałem swojego czasu że jak słychać takie cyk`anie to za wolne obroty choć wydaje mi się że mam w sam raz obrociki :ok:

Wróbelek
Posty: 401
Rejestracja: ndz lip 25, 2010
Miejscowość: Słupca
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic 97r
VROC: 0

Post autor: Wróbelek » śr lip 11, 2012

mayones4 to ja wlasnie taki odglos mam tyle ze szybki i wydaje sie jakby klekot był:D

Awatar użytkownika
Rokers
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 16, 2012
Miejscowość: Tarnobrzeg
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

...

Post autor: Rokers » pt mar 08, 2013

... tak przeglądam fotmu i natrafiłem na ten wątek, parę dni temu wymieniłem olej, teraz sprawdziłem luzy zaworowe - bo mam podobny temat do waszego, jak motocykl stoi na wolnych obrotach słychać cykanie po prawej stronie (strona wydechów) w okolicy dekla może przedniego cylindra trudno powiedzieć, łańcuszki w ładnym stanie, luz zaworowy prawidłowy. Cykanie słychać tylko i wyłacznie na wolnych obrotach, jest mało regularne raz cyknie raz nie, jak się podniesie obroty cichnie - co to może być ? (patrząc po serwisówce, pod deklem sprzęgłowym nie ma łańcuszków ani innych luźnych wirujących elementów, które mogły by wydawać jakieś odgłosy, wciskanie sprzęgła nic nie zmienia, cyka tylko na wolnych obr.), jakieś pomysły ? a może te sprzęty tak mają ?

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt mar 08, 2013

U mnie zaczęło cykać po wyregulowaniu zaworów, wcześniej miałem na ssących zbyt mały luz na jednym zaworze zero luzu :wall: , i praktycznie wcale nie cykało, po zwiększeniu luzów na wolnych obrotach sobie CYKA ! :ok:

Awatar użytkownika
bodzio61
Posty: 92
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: szczecin
Motocykl: kawasaki vn800 clasic97r
VROC: 0

Post autor: bodzio61 » pt mar 08, 2013

to cykanie było jest i będzie 800setki lubią wyższe obroty ale wtedy nie ładnie brzmią a na niższych cykają zawory i to taki urok tych modeli temat jak widzę co jakiś czas powraca,,,pozdrawiam b61.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt mar 08, 2013

Jak mniemam to cykanie nie zaszkodzi niczemu więc przy pokojowych temp otoczenia można nieco zmniejszyć obroty żeby sobie ładnie "popyrkał" i pocykał, a co ;) należy mu się

Awatar użytkownika
Rokers
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 16, 2012
Miejscowość: Tarnobrzeg
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

...

Post autor: Rokers » pt mar 08, 2013

... bardzo mnie cieszą Wasze odpowiedzi, nawet nie wiecie jak - bo w zasadzie zawory ok, łańcuszki ładnie, więc powinno być ok - przewertowałem serwisówkę, z prawej strony nie ma nic pod deklem, co by mogło cykać, delikatnie zwiększam obr. i wszystko cichnie - jak pisze cie że macie tak samo - to znaczy że wszystko ok - widać taki urok tej maszyny... lubi się kręcić szybciej... nie mam drugiego VN-a pod ręką dla porównania, ale dobrze, że jest to forum :-)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Re: ...

Post autor: Mayones » pt mar 08, 2013

Rokers pisze:... bo w zasadzie zawory ok...
do pomiarów luzów szczelinomierz to ten 0,02;0,03;0,04..., ten 0,05;0,10;0,15 ....to lipa mówię z własnego doświadczenia ;)

Awatar użytkownika
Rokers
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 16, 2012
Miejscowość: Tarnobrzeg
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

...

Post autor: Rokers » pt mar 08, 2013

... tak - mam dokładny szeczlinomierz, na ssących z tego co pamiętam mam 0,13 - 0,14 na wydechowych 0,23 nie będę nic zmieniał. Nawet trafiłem na filmik na YouTube na którym słychać to cykanie:

http://www.youtube.com/watch?v=Z8GE7aQixA4

... ale jak widać i słychać - obroty silnika są bardzo niskie, kiedy słychać te dźwięki.

Awatar użytkownika
Oranx
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 22, 2016
Miejscowość: włocławek
Motocykl: kawasaki vn800classic
VROC: 0

Post autor: Oranx » pt lip 15, 2016

Witam kochani , jeśli doszliście co było przyczyną tego cykania to proszę o poradę . U mnie jest identyczne jak na załączonym linku przez forumowicza Rokers .

Brzeszczot41
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 03, 2013
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Motocykl: VN800 classic
VROC: 0

Post autor: Brzeszczot41 » pt lip 15, 2016

Cykanie, które słychać najbardziej w okolicy 50 sekundy jest naturalnym dźwiękiem VN800. Jeśli jest ono naprawdę głośne, to polecam sprawdzić luzy zaworowe (czy nie są zbyt duże). Prawidłowo jednak wyregulowane zawory, przy małej prędkości obrotowej silnika na biegu jałowym, zawsze będą "cykać".

Awatar użytkownika
Oranx
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 22, 2016
Miejscowość: włocławek
Motocykl: kawasaki vn800classic
VROC: 0

Post autor: Oranx » pt lip 15, 2016

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź . U mnie nie ma dramatu z tym cykaniem ale wolałem się upewnić . Jeszcze raz bardzo dziękuję , a zawory sprawdzę jak mój mechanior wróci z urlopu .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 19 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 19 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą