Jeden wydech cichszy

Gorst
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Jeden wydech cichszy

Post autor: Gorst » wt maja 20, 2014

Witam wszystkich po dłuższej przerwie i prosze o podpowiedzi.
co może być przyczyną, że jeden wydech (ten wychodzący z przedniego gara) jest sporo cichszy bardziej "cyka" niż buczy. moto jak kupiłem to już takie było. moc jest (śmiga pod 160km/h), na wydechu tym widać, że chyba ktoś w nim grzebał bo przy końcu są chyba jakieś spawania. Poza tym dużo słabiej wyrzuca powietrze. jak uważacie czy mam powody do zmartwień? Dodam, że motocykl przejechał już z tym u mnie jakies 2000km i nic sie nie dzieje. Ale ostatnio znajomy powiedział mi, że skoro jeden wydech ma słabsze ciśnienie to, może cię ciśnienie przez too w silniku powiększać a to niezbyt zdrowe. Co o tym sądzicie?

Gorst
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: Gorst » wt maja 20, 2014

wstawiam link do zdjęć z wydechami. ten mokry właśnie ciszej chodzi. zimą jak odpalałem to troche pluł wodą chyba, teraz już nie pluje.

http://www.mojalbum.com.pl/Album=4VGXCR4C

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt maja 20, 2014

U mnie wydech tylnego gara jest "słabszy" tzn ma nieco mniejsze "uderzenie" mimo iż środek ten sam, zdejmij osłony z kolanek to będziesz widział który gar mocniej grzeje kolano, u mnie przednie niebieskie tylne jak nowe.
Może ktoś wybebeszył jeden wydech, coś mu nie poszło to za drugi się nie brał, poza tym oba wydechy łączą przed samym wylotem więc teoretycznie z tylnego komina wylatuje więcej spalin - teoretycznie :ok:
Zobacz sobie też czy te rury środkowe są takiej samej długości oryginalne to to nie jest na pewno.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 18 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 18 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą