Szybkie pytanie o podnośnik dla VN 800

Grim
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 19, 2012
Miejscowość: okolice Trójmiasta
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Szybkie pytanie o podnośnik dla VN 800

Post autor: Grim » pn kwie 08, 2013

Czołem.

Nastawiłem się na kupno podnośnika - ot, do wygodniejszego grzebania przy motocyklach.
Wpadł w oko mi taki:
http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy ... 68155.html

Tani, praktyczny. Oglądałem taki w markecie Jula, szerokość elementu na którym stawia się motocykl to 33cm. Rozstaw ramy VN 800 Classic też wyszedł mi ok 33cm (chyba że coś źle mierzyłem)

Czy ktoś stosował taki podnośnik do VN 800 Classic? Wiem że trzeba będzie zorganizować gumy by podłożyć pod ramę, żeby motocykl na silniku nie leżał. Ale strasznie bliskie te wymiary są, martwię się o stabilność.

Awatar użytkownika
Radio
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 25, 2012
Miejscowość: Połczyńskie Zdroje
Motocykl: VN 900 Classic LT
VROC: 35570

Post autor: Radio » pn kwie 08, 2013

Od kilku lat używam podobnego http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy ... 86498.html i złego słowa o nim nie powiem mimo ze podnosił już prawdziwe "monstra" więc ten model mogę z czystym sumieniem polecić, na temat tego co pokazałeś nie wiem za wiele oprócz porównania parametrów, osobiście wolałbym dołożyć parę złotych i kupiłbym ten który ja mam bo dzisiaj masz VN800 a za rok, dwa możesz mieć VN1600 i wówczas przyda się raczej podnośnik ten z mojego linku.
Pozdrawiam
Mariusz
VROC#35570
Gdzie słyszysz śpiew tam idź,
tam dobre serca mają
źli ludzie wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn kwie 08, 2013

Ten tańszy dźwiga 680 kg, chyba VN 1600 tyle nie waży ;) , tak czy inaczej niezły sprzęcik, ale ja jednak po przeliczeniu stosunku "cena/częstotliwość podnoszenia" moto zakupiłem zestaw za ok 100 zł ;)
czyli Obrazek oraz Obrazek
:D sprawdza się znakomicie :)

Awatar użytkownika
Radio
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 25, 2012
Miejscowość: Połczyńskie Zdroje
Motocykl: VN 900 Classic LT
VROC: 35570

Post autor: Radio » pn kwie 08, 2013

VN1600 tyle nie waży lecz weź poprawkę na jakość wykonania owych podnośników które bez wyjątków wykonane są małymi sprytnymi łapkami :p .... częstotliwość podnoszenia nie ma znaczenia, znaczenie ma zimowanie naszych motocykli które nie mając centralnej podstawki należy na okres zimowy podnieść ze względu na dobro opon... również przy wymianie oleju, filtrów, płynu czy jakichkolwiek napraw indywidualnych podniesienie motocykla bardzo ułatwia pracę... także jak widzisz wystarczą dwa podniesienia aby zakup był uzasadniony.
Pozdrawiam
Mariusz
VROC#35570
Gdzie słyszysz śpiew tam idź,
tam dobre serca mają
źli ludzie wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają.

Grim
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 19, 2012
Miejscowość: okolice Trójmiasta
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Grim » pn kwie 08, 2013

Radio pisze:osobiście wolałbym dołożyć parę złotych i kupiłbym ten który ja mam bo dzisiaj masz VN800 a za rok, dwa możesz mieć VN1600 i wówczas przyda się raczej podnośnik ten z mojego linku.
A jaka jest różnica między tymi podnośnikami? (poza ceną)
Wszystkie są z chin, wszystkie równie niepewnej jakości, te same parametry - jak poczytać po necie można się dowiedzieć że tak naprawdę ten typ podnośnika sprzedawany jest pod setką marek, a tak naprawdę wszystkie robione są przez podobne towarzystwo, różnią się tylko detalami, malowaniem i naklejane są różne nalepki . Cena już jest kwestią "pomysłowości" i marketingowych zdolności sprzedawcy ;)
To są praktycznie te same podnośniki, więc po co przepłacać.

Maszynki raczej prędko nie zmienię, a jeżeli już to na pewno nie na większe monstrum, kierunek jest raczej chopperowy - więc zakup na kilka lat. Przy motocyklu sporo siedzę więc raczej podnośnik by się nie marnował.

Pytanie tylko, jak w pierwszym poście, czy pod VN800 wejdzie bez kłopotów. Bo długość tych dwóch szyn na których stawia się motocykl pokrywa się z szerokością VN800 wg moich pobieżnych obliczeń - czy ktoś może vn800 stawiał i nie miał problemów ze stabilnością?

Awatar użytkownika
Radio
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 25, 2012
Miejscowość: Połczyńskie Zdroje
Motocykl: VN 900 Classic LT
VROC: 35570

Post autor: Radio » pn kwie 08, 2013

Zanim kupiłem podnośnik miałem możliwość obejrzenia kilka innych różnych producentów, wybrałem ten co mam ze względu na jakość wykonania i sam siłownik hydrauliczny oraz dwuletnią gwarancję, ale wybór należy do ciebie.......
Pozdrawiam
Mariusz
VROC#35570
Gdzie słyszysz śpiew tam idź,
tam dobre serca mają
źli ludzie wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają.

Awatar użytkownika
Ryffka
Posty: 1398
Rejestracja: pn kwie 19, 2010
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: był VN2000 Soul Red, GTR 1400
VROC: 24863

Post autor: Ryffka » pn kwie 08, 2013

Zanabyłem jakiś czas temu tę tańszą wersję i sprawdzała się rewelacyjnie. Ba dalej się sprawdza i z powodzeniem dźwiga mojego VN2000 :yeee:

Awatar użytkownika
Banan
Posty: 1637
Rejestracja: czw mar 22, 2012
Miejscowość: Tłuszcz
Motocykl: VN 2000 DIABLO BLACK
VROC: 0

Post autor: Banan » pn kwie 08, 2013

Grim Ja zakupiłem ostatnio ten sam podnośnik i do mojej 900 jest OK. Polecam :ok:

Jak znajdę trochę czasu to przymierze go do 800 Smoka i napiszę czy pasuje :ok:
VN 900 Custom Black Mat - był

Awatar użytkownika
WiecznieŻywy
Posty: 307
Rejestracja: wt paź 02, 2012
Miejscowość: Elbląg
Motocykl: Kawasaki Vulcan 2000
VROC: 35625

Post autor: WiecznieŻywy » wt kwie 09, 2013

Używam taki sam podnośnik o którym pisze Radio, również jestem zadowolony i z czystym sumieniem polecam

Grim
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 19, 2012
Miejscowość: okolice Trójmiasta
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Grim » wt kwie 09, 2013

Banan pisze: Jak znajdę trochę czasu to przymierze go do 800 Smoka i napiszę czy pasuje :ok:
A byłbym wdzięczny, nawet tak na oko - boję się że gumowe dystanse pod ramę które są konieczne przy VN800 będą stały na samych końcach tych szyn na których stawia się moto. A to się odbije na stabilności, więc i wygodzie pracy.

No ale już praktycznie przekonany jestem ;)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt kwie 09, 2013

Spokojnie możesz dokręcić jakiś dłuższy profil jak będzie za wąsko , a do tego też warto by było zmierzyć jaki masz prześwit pod ramą, z tego co pamiętam ten "dźwigacz" z linka miał min 130mm, ale do tych bocznych śrub bez problemu coś dorobisz nie zwiększając minimalnej wysokości podnośnika.
No ja tak to widzę :ok:

Awatar użytkownika
Banan
Posty: 1637
Rejestracja: czw mar 22, 2012
Miejscowość: Tłuszcz
Motocykl: VN 2000 DIABLO BLACK
VROC: 0

Post autor: Banan » wt kwie 09, 2013

Pasuje jak najbardziej, co do stabilności to ciężko go ustawić ale po paru próbach udało się po za tym w komplecie masz pasy po spięciu których motocykl trworzy jedość :hug: z podnośnikiem ;)
VN 900 Custom Black Mat - był

Grim
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 19, 2012
Miejscowość: okolice Trójmiasta
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Grim » wt kwie 09, 2013

Dobra, to kupuję. Dokupię sobie jakiś niewielki taborecik i praca przy motocyklu stanie się o niebo wygodniejsza ;)

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2580
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » śr lis 06, 2013

Jeżeli można to ja się podepnę pod temat.
Niestety aukcje po pół roku są już w archiwum, a ja też przymierzam się do zakupu. Wiem, że takie za 100 PLN nie zadziałają, bo przymierzałem do swojego VN800 coś w tym stylu:
http://allegro.pl/mocny-podnosnik-stoja ... 01391.html
Ale z prawej strony wydechy mam niżej niż wahacz, więc zanim ta prawa łapa "natrafi" na wahacz, to tym sworzniem umożliwiającym regulację opiera się o dół wydechu. Musiałbym znaleźć jakiś model, który ma dokładnie szerokość wahaczy, a jak napisali przedmówcy, nie ma sensu kupować podnośnika pod konkretny motor.

Zatem chyba pozostaje jakiś centralny, coś w tym stylu:
http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy ... 85002.html

Wprawdzie chodziło mi raczej o coś taniego do czyszenia, smarowania łańcucha, czy czyszczenia felgi niż o sprzęt warsztatowy, na który muszę jeszcze znaleźć miejsce w hali garażowej... Czy ktoś ma jakiś inny pomysł?
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr lis 06, 2013

Ten z pierwszego linku to lipa przy naszych wydechach, trzeba by było sobie coś takiego sklecić ale tak żeby można było śrubę wkręcić w otwory w wahaczu, co prawda w jedną osobę to lipny podnośnik miałem testowalem i szybko oddałem koledze.
Za to ten droższy fajny takie coś mam zamiar zrobić sobie w wolnym czasie( szkoda mi jakoś 3 stów ;) )choć do czyszenia przedniego i tylnego WW i smarowania łańcucha starcza mi w zupełności zwykła żaba - "szybko tanio wygodnie Żabka" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kater
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 06, 2012
Miejscowość: Świętochłowice
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 35878

Post autor: Kater » śr lis 06, 2013

Mayones dobrze prawi...ja mojego Krzyżaka podnoszę na dwóch żabach :p

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 10 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 10 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą