Zaskoczenie Niespodzianka Odpalanie

Awatar użytkownika
BubRb
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 06, 2012
Miejscowość: Babimost k.Zielonej Góry
Motocykl: VN 800
VROC: 35149

Zaskoczenie Niespodzianka Odpalanie

Post autor: BubRb » pt maja 25, 2012

Zaskoczenie - Niespodzianka.
A teraz opiszę, co mnie wczoraj zaskoczyło.
1. idę odpalić moto - ssanie włącz..... potem cyk rozrusznik...... a tu pół obrotu i przygasają kontrolki.... i tak kilka/kilkanaście razy.... i nic.... umarł
2. w takim razie wyłączam ssanie.... i znowu cyk rozrusznik.... pół obrotu rozrusznika.... i kontrolki przygasają....
3. po kilkunastu żałosnych próbach moto odpala BEZ SSANIA........jak odpalił...wyciągnąłem ssanie....
4. ponieważ czekałem na mają dame... postanowiłem kulnąć moto jakieś 500 metrów.... no może się rozgrzeje i będzie git.
5. poleciałem… wróciłem i kiedy włączyłem przed domem na luz moto zgasło….. kulając się jeszcze wrzuciłem jakiś bieg i korzystając z rozpędu próbowałem uruchomić puszczając sprzęgło….. NIE CHWYCIŁ…..
6. wepchnąłem moto do garażu….
7. po chwili…. bez ssania odpalam ponownie…. Ku mojemu zaskoczeniu, już bez problemu na pierwsze klik – odpala i chodzi.
8. no to biorę moją dame na moto i ruszamy… ujeżdżam jakieś 500 metrów i moto gaśnie….
9. no i w tym momencie moja dama pyta: A paliwo masz...
10. przekręciłem kranik na rezerwe i problemy znikły….. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11. dobrze czasami zabrać Dame na motor :D
12. obaczymy co będzie dziś…. Popołudniu sprawdzę….


Podsumowując:
brak paliwa, nie przełączony moto na rezerwe i podczas odpalania przygasają kontrolki i nie kręci rozrusznik……????????? to normalne…… myślałem, że aku padło….

PS. Pozdrawiam serdecznie skrzydło zachodnie.

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pt maja 25, 2012

Myślę , że to zbieg okoliczności. Jedno z drugim nie nic wspólnego . Sprawdziłbym klemy na aku.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 25, 2012

odpalacie swoje 8-setki, na ssaniu ?, mnie powiedział poprzedni właściciel że ssania nie tykać bo i po co, pali na rys, a ze ssaniem to 9/10 przypadków moto zalany

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » pt maja 25, 2012

mayones4 pisze:odpalacie swoje 8-setki, na ssaniu ?, mnie powiedział poprzedni właściciel że ssania nie tykać bo i po co, pali na rys, a ze ssaniem to 9/10 przypadków moto zalany
ja prawie zawsze odpalam na ssaniu, pochodzi chwilę i można jechać. Jakieś ten kolega dzifffny
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 25, 2012

1 - 0 dla ssania :)

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » pt maja 25, 2012

To że gaśnie a potem odpala to też może kwestia jakiegoś syfu który się nazbierał i tamuje przepływ paliwa, czyli czyszczenie gaźnika, czy co tam masz u siebie
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
BubRb
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 06, 2012
Miejscowość: Babimost k.Zielonej Góry
Motocykl: VN 800
VROC: 35149

Post autor: BubRb » pt maja 25, 2012

słuchamy.... słuchamy szanowne gremium :)

Odpalanie dla ssania:
1. sprzedawca powiedział - odpalać tylko na ssaniu !!!!!! a potem musi trochę pochodzić.
2. a moja krótka praktyka mówi - niekoniecznie... po dłuższej przerwie odpala również bez ssania (sprawdzone).


Pytanie do vn800 - kto wie jaka jest średnica podkładki pod śrubę spustu oleju ?! i czy przy wymianie oleju jeszcze jakieś podkładki są potrzben... (mam olej filtr, świece i nie mogę zacząć bo chyba jeszcze brak mi podkładek) - nie rusze bez tego :((((


... no i w dalszym ciągu czytam opinie gremium na to moje wczorajsze odpalanie.... a podciśnienie w kraniku nie ma wpływu na zapłon ?! nie było paliwa... trza było na rezerwe !! ??

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » pt maja 25, 2012

mayones4 pisze:1 - 0 dla ssania :)
Franc jak zimny bez ssania ani rusz. Ciepły oczywiście nie potrzebuje - czyli wszystko zgodnie z instrukcją. Aha, 2 godziny po przejażdżce - nadal traktuję go jak ciepły - czyli bez ssania.
Jak jeździłem virago 535 to z kolei ssanie tylko w największe mrozy, inaczej się zalewała, czyli niezgodnie z instrukcją. Więc jak ma być ?? , motong jak żona, ma swoje JA, swoje kaprysy, więc trzeba się jakoś dogadać. :hammer:
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Painkiller
Posty: 504
Rejestracja: czw sie 18, 2011
Miejscowość: wRock...
Motocykl: Kawa VN800 A
VROC: 34211

Post autor: Painkiller » pt maja 25, 2012

Zimnego zawsze odpalam na ssaniu i wyłączam dopiero jak sprawdzę że pyka bez marudzenia. Poprzednie moto tak samo odpalałem i nigdy od ssania mi się nie zalał. Jak się kręci manetą przy zgaszonym silniku to można go zalać

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 25, 2012

a czy to "cięgło" czyjak to się pisze, po wysunięciu max trzyma sie samo czy cofa się wam?
co do wolnych obrotów to możecie zrobić osławioną "ósemkę", bez gazu na maksymalnie skręconej kierownicy ? :obraza:

Awatar użytkownika
Pees
Posty: 73
Rejestracja: pn mar 28, 2011
Miejscowość: Ruda Wielka
Motocykl: EN 500 '92 A2 (czyli naprawdę '91)
VROC: 0

Post autor: Pees » pt maja 25, 2012

BubRb, miałem dokładnie Twoje objawy w mojej 500-ce kilkanaście dni temu. Precyzyjnie tak samo - jakby akumulator był za słaby. Po przełączeniu na rezerwę akumulator "się naprawił", problemy znikły, kręci aż miło. Nie wiem, jak to zinterpretować. Poczekajmy na kogoś, kto wie...

Co do ssania - używam przy zapalaniu zimnego silnika. Bez ssania zaskoczy, ale natychmiast zgaśnie. Do 2 godzin po jeździe ssanie nie jest potrzebne.
Można na kanapie, lepiej na koźle ale zawsze najlepiej jest wierzchem

Awatar użytkownika
Painkiller
Posty: 504
Rejestracja: czw sie 18, 2011
Miejscowość: wRock...
Motocykl: Kawa VN800 A
VROC: 34211

Post autor: Painkiller » pt maja 25, 2012

mayones4 pisze:a czy to "cięgło" czyjak to się pisze, po wysunięciu max trzyma sie samo czy cofa się wam?
Heh jesteś kolejną osobą, która się na to skarży. Mam tak samo w swoim, VN800, którym kiedyś miałem okazję jeździć też tak miał i kumpel też o tym wspominał. Jak rozgrzewam piec to wpycham pomiędzy ramę a rączkę tego cięgna rękawiczkę i po kłopocie. A dzisiaj jak ją pociągnąłem to w ogóle się wyrwała aż się uchwyt wygiął 8/

crazytomi
Posty: 688
Rejestracja: śr wrz 15, 2010
Miejscowość: Świdnik
Motocykl: VN 1700 VOYAGER
VROC: 32896

Post autor: crazytomi » pt maja 25, 2012

mayones4 pisze:a czy to "cięgło" czyjak to się pisze, po wysunięciu max trzyma sie samo czy cofa się wam?
Painkiller pisze:Jak rozgrzewam piec to wpycham pomiędzy ramę a rączkę tego cięgna rękawiczkę i po kłopocie
Chłopaki a to nie lepiej zdjąć gumkę za cięgnem i dokręcić nakrętkę troszkę żeby się linka nie cofała? :mrgreen:

P.S. Też na początku mnie to wnerwiało, że się cofa ;)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » sob maja 26, 2012

czyli to nie że ja mam zepsute tylko "ten typ tak ma" :)

Awatar użytkownika
BubRb
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 06, 2012
Miejscowość: Babimost k.Zielonej Góry
Motocykl: VN 800
VROC: 35149

Post autor: BubRb » sob maja 26, 2012

Co do niespodziani z odpaleniem....
Mijają dwa dni i moto odpala, chodzi... nie widzę i nie słyszę problemów.

Co do ssania - wczoraj na zimno odpalałem bez ssania...dla sprawdzenia.....odpalił bez problemu. Ale potem i tak ssanie włączyłem, bo przecież trzeba moto nagrzać.

Co do cięgna ssania - powyżej gość napisal jak sobie z tym poradzić - dokręcić - u mnie jeszcze nie ma takich objawów.


ps. Wczoraj sam zmieniłem olej, filter i wyczyściłem filtr sitkowy - był czyściutki jak łezka - dziś z tej okazji robię imprezę.... :)))))

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » sob maja 26, 2012

ps. Wczoraj sam zmieniłem olej, filter i wyczyściłem filtr sitkowy - był czyściutki jak łezka - dziś z tej okazji robię imprezę.... :)))))[/quote] czyli tanio kupiłeś olej i filtr bo zostało na piwo i kiełbaski :D

Awatar użytkownika
BubRb
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 06, 2012
Miejscowość: Babimost k.Zielonej Góry
Motocykl: VN 800
VROC: 35149

Post autor: BubRb » sob maja 26, 2012

.....przykro mi...... zostało tylko na pifko....... :))

...zapraszam wszystkich ... :)

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » sob maja 26, 2012

:) Tą imprezke przenieś na jutro jak będziemy wracać to wpadniemy i posprzątamy :D

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4162
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » sob maja 26, 2012

Daromax pisze::) Tą imprezke przenieś na jutro jak będziemy wracać to wpadniemy i posprzątamy :D
No to masz parę km :D
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

Awatar użytkownika
BubRb
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 06, 2012
Miejscowość: Babimost k.Zielonej Góry
Motocykl: VN 800
VROC: 35149

Post autor: BubRb » ndz maja 27, 2012

.....chopaki...qrde...jestem gotowy...może być dziś.....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 15 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 15 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą