Wymiana przewodow wys.nap.

Awatar użytkownika
Rydzyk_ojciec
Posty: 44
Rejestracja: wt cze 17, 2014
Miejscowość: Ostrołęka
Motocykl: VN 750A
VROC: 37145

Wymiana przewodow wys.nap.

Post autor: Rydzyk_ojciec » śr lut 18, 2015

Witam Wszystkich.a wiec prosba jak w temacie Postu.Wymiana przewodow,fajeczek,swieczek...Te dwie ostatnie ogarniam,gorzej z przewodami a czas tyka nie ublagalnie.Przedmiotem zabiegu jest Vn750A rocznik 93.dzieki za podpowiedz i ewentualne wskazowki.pozdro

Awatar użytkownika
TomkaT
Posty: 431
Rejestracja: ndz cze 08, 2014
Miejscowość: Kobyłka
Motocykl: VN 750
VROC: 37080

Post autor: TomkaT » czw lut 19, 2015

Przejrzyj forum. Kolega Rudy już opisał jak się wymienia przewody ( str, 2 ). :butelka:
Kiedyś- Komar, Jawka, WFM, WSK, Jawa 350 ts, MZ ts 150, obecnie VN 750, a w przyszłości ??

Tomek

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » czw lut 19, 2015

Jeśli masz instrukcję, to poczytaj, jest w języku wroga ale poradzisz sobie. Jeśli nie masz to ściągnij z neta!
Poza tym to prosta sprawa.
Przewody wymieniałem w zeszłym sezonie. Od cewki zapłonowej razem z fajkami i świecami.
Cewki zapłonowe masz ukryte pod plastikowymi osłonami przy główce ramy z przodu! Będziesz musiał zdemontować sobie całe puszki filtrów powietrza, wtedy dostęp do przewodów będzie lepszy.
Ja zrobiłem tak: zdemontowałem fajki z przewodów, następnie zaznaczyłem który przewód jest z lewej a który z prawej strony silnika. Następnie trzeba je wyciągnąć bo są powciskane pomiędzy silnik i ramę itp. i demontujesz cewkę zapłonową! na przewodach idących do cewki są takie nakrętki które trzeba odkręcić delikatnie, pod nimi masz podkładkę i gumową uszczelkę. Po odkręceniu po prostu wyciągasz przewód który jest "nabity" na kolec, tak jak w fajce! Odmierzasz długość nowego przewodu wg. starego, najlepiej z lekkim zapasem. Potem składasz do kupy w odwrotnej kolejności, i tak oba przewody! Przykręcasz cewkę, prowadzisz przewody w taki sposób jak były poprzednio, no chyba że chcesz inaczej, obcinasz przewód w odpowiednim miejscu, zakładasz fajeczki i gotowe! Tak samo z drugą cewką!
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

Awatar użytkownika
Rydzyk_ojciec
Posty: 44
Rejestracja: wt cze 17, 2014
Miejscowość: Ostrołęka
Motocykl: VN 750A
VROC: 37145

Post autor: Rydzyk_ojciec » czw lut 19, 2015

Dzieki jestes Wielki.Chyba za szybko przegladalem forum.dziekuje i w wekkend biore sie do roboty :)
:pedzi:

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » czw lut 19, 2015

Spoko
Jak będziesz miał wątpliwości to pytaj!
Pozdro
:pedzi:
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 7 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 7 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą