VN750 wiatrak, chłodnica- proszę o zdjęcie

Awatar użytkownika
Rae
Posty: 102
Rejestracja: pn lis 14, 2011
Miejscowość: Katowice
Motocykl: vn 750
VROC: 34430

VN750 wiatrak, chłodnica- proszę o zdjęcie

Post autor: Rae » pt lip 18, 2014

Hej, mam prośbę do właścicieli 750ek. Otóż niedawno zauważyłem przy lewym boku motocykla lużny czarno-żółty kabelek w okolicy pedału sprzęgła.
Kabel idzie z tej wiązki, którą wychodzi też kabel do pedała stopu (odpalający światło stopu) i kable do wiatraka

Przy okazji VN zaczął się grzać niemiłosiernie, rzygnął płynem z chłodnicy (odrobiną), i nie włącza się wentylator.

Szukałem długo jakiejś wtyczki, w którą kabelek możnaby podpiąć... i nie znalazłem, natomiast jedna rzecz była podejrzana. Na dolnej części obudowy chłodnicy, oczywiście wciąż przy lewej "burcie" motocykla, wystaje taki metalowy... hmm... pierdolnik :) Nie jestem pewny, czy na nim nie ma śladu po oderwaniu czegoś.
To jest całkiem blisko mocowania kabla uziemienia do ramy.

Strasznie ciężko tam zajrzeć i/lub zrobić zdjęcie, bo jest to zasłonięte częściowo mocowaniem gmola itp.

Sprawdzałem w manualu do 750, ale zdjęcia były straszliwie niewyraźne.

Nie mógłby ktoś spojrzeć na swoją maszynę (preferowałbym taką, która nie ma gmoli) i zrobić zdjęcie tej części, żebym porównał z tym, co mam?

Z góry dzięki.
Nobody expects Spanish Inquisition!

Tomek85
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 04, 2013
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: Kawasaki VN 750
VROC: 0

Post autor: Tomek85 » pt lip 18, 2014

,,w okolicy pedału sprzęgła. ''
Ty masz pedał sprzęgła???
Pozdrawiam Tomek.

Awatar użytkownika
Słodki
Posty: 1234
Rejestracja: śr maja 29, 2013
Miejscowość: Będzin
Motocykl: "SPARTAN" 1700
VROC: 0

Re: VN750 wiatrak, chłodnica- proszę o zdjęcie

Post autor: Słodki » pt lip 18, 2014

Rae pisze:Hej, mam prośbę do właścicieli 750ek. Otóż niedawno zauważyłem przy lewym boku motocykla lużny czarno-żółty kabelek w okolicy pedału sprzęgła.
Kabel idzie z tej wiązki, którą wychodzi też kabel do pedała stopu (odpalający światło stopu) i kable do wiatraka

Przy okazji VN zaczął się grzać niemiłosiernie, rzygnął płynem z chłodnicy (odrobiną), i nie włącza się wentylator.

Szukałem długo jakiejś wtyczki, w którą kabelek możnaby podpiąć... i nie znalazłem, natomiast jedna rzecz była podejrzana. Na dolnej części obudowy chłodnicy, oczywiście wciąż przy lewej "burcie" motocykla, wystaje taki metalowy... hmm... pierdolnik :) Nie jestem pewny, czy na nim nie ma śladu po oderwaniu czegoś.
To jest całkiem blisko mocowania kabla uziemienia do ramy.

Strasznie ciężko tam zajrzeć i/lub zrobić zdjęcie, bo jest to zasłonięte częściowo mocowaniem gmola itp.

Sprawdzałem w manualu do 750, ale zdjęcia były straszliwie niewyraźne.

Nie mógłby ktoś spojrzeć na swoją maszynę (preferowałbym taką, która nie ma gmoli) i zrobić zdjęcie tej części, żebym porównał z tym, co mam?

Z góry dzięki.
Co ty tam z tym pedałem :rotfl22:
Niedaleko masz do Wojkowic podjedź i wszystko ci zobaczą na warsztacie i dostaniesz diagnozę pewną ;)
Jak nie wiesz gdzie pisz na pw podam ci namiary
Nie ważne dokąd
Ważne że jeden ślad za tobą

Awatar użytkownika
Karamba
Posty: 97
Rejestracja: ndz mar 17, 2013
Miejscowość: pomorskie
Motocykl: Kawasaki VN 750, Honda GL 1200
VROC: 36935

Post autor: Karamba » sob lip 19, 2014

Ten pierdolnik ,to czujnik temperatury załączający wentylator ,dla sprawdzenia dotknij tym czarnym kabelkiem do masy i wentylator powinien się załączyć a potem przylutuj ten czarny kabelek do metalowej końcówki na środku "pierdolnika " i będzie ok :ok:
komar na pedały, romet , motorynka, jawa 175 ( ojca) CZ350 , długa przerwa i teraz VN 750 Św. Krzysztof jeździ z nami na tylnim siodełku tylko do 100km / h potem ustepuje miejsca Św.Piotrowi

Awatar użytkownika
Rae
Posty: 102
Rejestracja: pn lis 14, 2011
Miejscowość: Katowice
Motocykl: vn 750
VROC: 34430

Post autor: Rae » sob lip 19, 2014

Dzięki za odpowiedzi.

@Tomek85- może nie była to fachowa nazwa, ale wiesz, o co mi chodziło, prawda? :)

@Słodki - tak, tylko że motocykl stoi akurat w Katowicach, nie chciałem go zagotować po drodze. Do Moto B jeżdżę regularnie.

@Karamba- tak też wyczytałem, nie byłem pewien, dzięki za potwierdzenie. Sprawdziłem kabelkiem do masy i wnetylator ruszył. Pokombinuję z tym lutowaniem kabelka do "pierdolnika."
Nobody expects Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą