VN750 wskażnik temp wody w obrotomierzu nie działa

smieechu
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 11, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN750 USA
VROC: 0

VN750 wskażnik temp wody w obrotomierzu nie działa

Post autor: smieechu » pt mar 14, 2014

Witam...Panowie VN750 wskażnik temp wody w obrotomierzu nie działa wogole. Gdize szukać usterki. Czy muszę rozbierać stacyjkę zeby dojść do przewodów czy gdzieś za lampą przednią szukać?
pozdr :)

Moto: Vulcan VN750 USA 1986r.

Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 781
Rejestracja: sob mar 02, 2013
Miejscowość: Białystok
Motocykl: V-strom 650, wcześniej Vulcany...
VROC: 35666

Post autor: Krzycho » pt mar 14, 2014

Lepiej zacznij od drugiej (łatwiej dostępnej) strony, tzn. czujnika temp. i przewodów od niego wychodzących. Nie mam 750-tki i nie powiem Ci gdzie w niej są te elementy... Ale zawsze lepiej zaczynać od rzeczy prostszych. Wątpię, żeby przyczyną tej usterki był sam wskaźnik :ok:

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » pt mar 14, 2014

Czujnik temperatury znajdziesz w chłodnicy w lewej dolnej części wkręcany od strony silnika.
Sprawdź styki, przeczyść może to pomoże. Sprawdź też czy nie są uszkodzone przewody.

Jeżeli jednak okaże się że to padnięty czujnik temperatury to napisz do Tiszo lub Brein'a. Koledzy mieli jakieś części do VN750.

smieechu
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 11, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN750 USA
VROC: 0

Post autor: smieechu » pt mar 14, 2014

dzisiaj zagrzałem maszynkę na maksa, jakimś cudem zaczął działać wskaźnik temp. ale...załączył wiatrak dopiero jak wskazówka weszła na czerwone pole. Fakt ze rozgrzewałem maszynke na stopce z włączonym 1-biegiem. Trwało to ok. 20min. nagle zgasł patrze brak prądu...przetopił bezpiecznik 30A w puszce w miejscu "SPARE" drugi od dołu. Aż powyginało go eheheh kurde dlaczego? Wpiąłem nowy odpalił i testuje dalej.
Ile powinno być wody w chlodnicy? czy w zbiorniku wyrównawczym też powinna być woda bo mam tam sucho?
pozdr :)

Moto: Vulcan VN750 USA 1986r.

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » pt mar 14, 2014

W zbiorniczku wyrównawczym powinno być ok. 3/4 płynu, w chłodnicy pełno. Czujnik w chłodnicy odpowiada za włączanie wentylatora, sprawdź wszystkie styki, również masę przy chłodnicy, sprawdź ( spróbuj obrócić ręką) czy wentylator obraca się bez oporów, a na koniec proponuję odpowietrzyć układ chłodzenia. Odpowietrznik znajduje się w obudowie termostatu, która widoczna jest z prawej strony po zdemontowaniu plastików osłaniających główkę ramy. Powodzenia

smieechu
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 11, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN750 USA
VROC: 0

Post autor: smieechu » pt mar 14, 2014

Oki...dziala, bylo za malo plynu, mechanika robota, wszystko trzeba poprawiac. Odpowietrzony :)
pozdr :)

Moto: Vulcan VN750 USA 1986r.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą