Cykanie na przednim cylindrze na niskich obrotach vn750

squid
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 06, 2014
Miejscowość: radomsko
Motocykl: vn750
VROC: 0

Cykanie na przednim cylindrze na niskich obrotach vn750

Post autor: squid » pn lut 17, 2014

Witam


Mam od bardzo niedawna vn 750. Powoli doprowadzany do porządku, wymienione sprężynki w napinaczach więc tu jest ok ale martwi mnie cykanie przy przednim cylindrze. Konkretnie w górnej jego części. Pojawia się czasem na wolnych obrotach i w czasie jazdy slychać je pod obciążeniem ( jak ciągnę od niskich obrotów ). Jak przestaje przyspieszac i jest powyżej 3000 obr. to stukanie cichnie. Ma ktoś pomysł co to i co z tym można zrobić ?
Ostatnio zmieniony czw mar 06, 2014 przez squid, łącznie zmieniany 1 raz.

squid
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 06, 2014
Miejscowość: radomsko
Motocykl: vn750
VROC: 0

Post autor: squid » czw lut 27, 2014

Najprawdopodobniej zawór, po decyzji mechanika zalałem więcej oleju niż max i o dziwo jest dużo lepiej i już cykanie pojawia się sporadycznie, tylko czy olej ponad max w silniku może jakoś zaszkodzić ?

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » czw lut 27, 2014

W mojej 750-ce też pojawiał się "stukot" na wolnych i średnich obrotach, zdiagnozowałem, że prawdopodobnie był to hydrauliczny popychacz, wymieniłem olej i kilka razy rozkręciłem silnik do 8-9 tyś, pomogło i jest cicho.

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » czw lut 27, 2014

Za wysoki stan oleju przeważnie choć nie koniecznie skutkuje zniszczeniem uszczelniaczy. Lepiej stan oleju utrzymywać w połowie.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » czw lut 27, 2014

Zalanie oleju ponad miarę raczej ukryje niż rozwiąże problem. Do sezonu jeszcze trochę więc jeszcze jest czas się tym zająć. Proponuje sprawdzić zawory i popychacze.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
Milan
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 07, 2014
Miejscowość: chełm
Motocykl: VN 700
VROC: 36307

Post autor: Milan » sob mar 08, 2014

prawdopodobnie zacina się popychacz zaworowy, jeśli silnik był nieuzywany przez dłuższy okres mógł się stworzyć nagar ze starego oleju na popychaczu i się zacina, proponuję zdemontować, wyczyścić, popsikaj wd40 i rozruszaj w imadełku, nieporysuj!!!
druga łatwiejsza ewentualność to zalej silnik olejem 5w40(50) Quaker i niech silnik na nim popracuje następnie zalej zalecany olej , Quaker może byc do samochodu i tak go wylejesz a chodzi o to że ma on własciwwości czyszczace silnik pracujący na takim oleju po rozkreceniu cały się świeci wiem to z doświadczenia robiłem tak kilka krotnie i tylko raz nie pomogło i musiałem wyciągac popychacze
"KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM"
JEZUS

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą