Wymiana statora vn750

Lekeasten
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 23, 2023
Motocykl: Vn750

Wymiana statora vn750

Post autor: Lekeasten » wt lut 06, 2024

Witam. Będę zabierał się swoimi siłami za wymianę statora metodą klasyczną - wyjęcie silnika.
Prosiłbym was bardzo o jakieś rady, jaka kolejność zachować przy demontażu i montażu , na co uważać itp. Dzięki z góry i do zobaczenia w leśnej Rybie

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1100
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Wymiana statora vn750

Post autor: Tex66 » śr lut 07, 2024

Pomyślałeś pewnie, że jak napiszesz że wybierasz się do „Leśnej Ryby” to będziesz miał zaraz wysyp pomocnych szczegółowych komentarzy?
Więc jest tak, …………… kto miał przeczytać to już przeczytał Twój post i jak widzisz żadnego komentarza nie ma i nie będzie, najwyżej to jeszcze ktoś może ewentualnie załączyć link na YouTube czy też link na inne forum angielskojęzyczne i to wszystko.
Sam wpisz odpowiednią frazę w języku angielskim w wyszukiwarkę (np. GOOGLE) i będziesz miał mnóstwo materiałów nawet w PDF. Dosłownie w jednym z postów na forum amerykańskim VN 750 znajdziesz wszystko, od wykazu niezbędnych narzędzi, katalogowego wykazu wszystkich uszczelek i uszczelnień, wstępnego przygotowania samego VN 750 do opuszczenia silnika, po kolejność wszystkich czynności od wyjęcia silnika z ramy, wymiany samego statora i ponownego włożenia silnika na ramę oraz zalanie wszystkich płynów. Do tego wszystko to opatrzone zdjęciami czynności po sobie następujących.
Tu coś z Instrukcji Serwisowej VN 750 jak opuścić silnik z ramy.
Powodzenia

Obrazek
Tex66

Lekeasten
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 23, 2023
Motocykl: Vn750

Re: Wymiana statora vn750

Post autor: Lekeasten » śr lut 07, 2024

Przeszperalem szukajke i znalazłem właśnie ten rysunek. Widziałem posty osób które miały wymieniać, miały potem podzielić się spostrzeżeniami po wymianie , lecz… nie podzielili się. Na Google szukałem, lecz bez amerykańskich fraz, także dzięki tex za podpowiedź.


Słowem o leśnej rybie nie chciałem tak jak napisałeś zwabić ludzi do pomocy. Nie udało mi się w zeszłym sezonie pojechać, to pojadę w tym. Tym bardziej, ze mam zaledwie 90km

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą