Wyciek oleju

Tony
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 10, 2021
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750

Wyciek oleju

Post autor: Tony » sob kwie 10, 2021

Cześć, szukam pomocy w sprawie wycieku oleju. Wymieniałem napinacz lancuszka rozrzadu i zastosowałem zamiast hydraulicznego oryginału mechaniczny zamiennik. Z tego co się dowiedziałem to on nie radzi sobie z ciśnieniem oleju i zaczął mi ten olej na powrocie wyciekac z otworu, który znajduje się na bloku cylindra, od strony wewnętrznej tuz nad napinaczem. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jak sobie z tym poradzić?

RavR
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 16, 2017
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Re: Wyciek oleju

Post autor: RavR » śr kwie 14, 2021

Nie do końca rozumiem gdzie masz wyciek. Zazwyczaj jak przy wszelkich wyciekach, należy sprawdzić uszczelnienie i albo poprawić albo wymienić uszczelkę/oring lub ewentualnie jeśli brak uszczelnienia to dorobić.
A tak swoją drogą to przy napinaczach łańcuszków nie ma ciśnienia oleju, on spływa z głowicy w dół. Jak możesz to zrób jakieś zdjęcie tego napinacza i miejsca wycieku, będziemy coś kombinować. Aha i na którym cylindrze masz ten wyciek? Tylny jest bardziej na to narażony bo napinacz jest pochylony w dół w przeciwieństwie do przedniego.
U mnie padł napinacz na przednim cylindrze i wymieniłem go na własnoręczną samoróbkę. Po jakichś 50km jeszcze nie cieknie a uszczelniłem go zwykłą dorabianą uszczelką i kawałkiem neoprenu pod nakrętką kontrującą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą