Brak iskry na tylnym

Awatar użytkownika
Milan
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 07, 2014
Miejscowość: chełm
Motocykl: VN 700
VROC: 36307

Brak iskry na tylnym

Post autor: Milan » śr kwie 08, 2020

Witam, po długim przestój staram się uruchomić mojego dziadka, zniknęła iskra na tylnym garze, cewki sprawdzone, pomoże ktoś, z góry dziękuję Milan
"KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM"
JEZUS

danielmel@wp.pl
Posty: 31
Rejestracja: pn gru 09, 2019
Miejscowość: Tomaszów Maz.
Motocykl: VN750
VROC: 0

Re: Brak iskry na tylnym

Post autor: danielmel@wp.pl » wt kwie 14, 2020

sprawdź mocowanie cewki do ramy i przewody do niej. Przeczyść wszystko zamień ja na przedni gar a przednią na tylny będziesz wiedział gdzie szukać mysle że wina gdzies w przewodach albo w przewodach do fajek lubia zasniedziec

Awatar użytkownika
Milan
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 07, 2014
Miejscowość: chełm
Motocykl: VN 700
VROC: 36307

Re: Brak iskry na tylnym

Post autor: Milan » śr kwie 15, 2020

Podłączyłem tylną cewke do kabli z przedniej i iskra jest czyli cewka jest dobra, brakuje impulsu przerywania podczas kręcenia silnikiem. Podłączyłem drugi gabel z cewki przez żarówkę i nie miga a na pierwszym miga czy to może być moduł? Czy coś jeszcze innego?
"KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM"
JEZUS

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Brak iskry na tylnym

Post autor: artix » śr kwie 15, 2020

Czyli wyeliminowałeś ewentualną niesprawność cewek. Teraz trzeba dotrzeć do elementów odpowiedzialnych za sterowanie cewek, czyli albo jak w mechanicznych układach przerywacz, lub jak w układach elektronicznych, czujniki zapłonu na wale korbowym (kole magnesowym). Myślę, że jeżeli masz takie ustrojstwo, a pewnie masz, to można to sprawdzić. Czujniki zapłonu są z lewej strony silnika, dwie sztuki, podające sygnał w odpowiednim momencie, po obrocie koła magnesowego. Sprawdź przewody idące od czujników, może któryś się przetarł czy złamał, sprawdź miernikiem, czy obydwa czujniki mają te same parametry. Potem kostki i reszta instalacji. Nie sądzę, żeby moduł padł, ale nie można wykluczyć. Myślę, że cewka nie dostaje sygnału i dlatego nie ma iskry. Oczywiście gdybam, inaczej się nie da , ale szedłbym tym tropem :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą