Uszczelka pokrywy alternatora vn750

Maciejaszek2
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 10, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vulcan vn 750
VROC: 0

Uszczelka pokrywy alternatora vn750

Post autor: Maciejaszek2 » wt kwie 10, 2018

Witam,
Jeśli temat się powtarza to przepraszam.
Wymieniał ktoś uszczelkę pokrywy alternatora? Jak zdemontować pokrywę? Silnik trzeba wyjąć przesunąć?
Proszę o jakieś podpowiedzi sezon się zaczął a ja patrzę na nową maszynę w garażu jak sobie stoi😥

Awatar użytkownika
Wojtek34
Posty: 334
Rejestracja: wt sty 15, 2013
Miejscowość: Bledzew - Lubuskie
Motocykl: VN750 92'
VROC: 0

Post autor: Wojtek34 » czw kwie 12, 2018

Witam, wymieniałem alternator, a więc i uszczelkę. Musiałem odkręcić silnik i go przesunąć. Wymiana uszczelki zajmie Ci 10 min. Mi poluzowanie i potem poskładanie silnika zajęło kilka ładnych godzin. Niestety.
"Odkręcam gaz i znikam stąd, jestem wolny"

RavR
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 16, 2017
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: RavR » czw kwie 12, 2018

Potwierdzam. Musisz "prawie" wyjąć silnik. Odłączyć od ramy, zdemontować przekładnię i odsunąć go na prawo. Jak to robiłem to nie odłączałem linek od gazu ani od ssania.
Masz uszczelkę od pokrywy altka? Jak nie to kup kręgielit, odrysuj i wytnij. Otwory na śruby idealnie pasuje dziurkacz do papieru :D . Ja dorabiałem jeszcze do przekładni bo się porwała przy demontażu. Sprawdź jeszcze uszczelniacz dźwigni zmiany biegów, ja dokupiłem simmering o trochę innej grubości ale tam jest sporo miejsca i nie ma to znaczenia (13x22x5 taki kupowałem) teraz już nie pamiętam czy kupiłem szerszy czy węższy ważne że już nie podcieka.

Maciejaszek2
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 10, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vulcan vn 750
VROC: 0

Post autor: Maciejaszek2 » pt kwie 13, 2018

Dziękuję za odpowiedzi.

RavR co rozumiesz przez przekładnię? chodzi ci o odpięcie wału?
Ja już poluzowałem silnik zdemontowałem nawet pompę wody i przewody. Poległem wczoraj na rozpinaniu ramy bo na jednej ze śrub rozerwałem klucz a w drugim miejscu zbrakło mi drugiego do kontry :mad:
Zastanawiam się czy muszę odpinać wydechy z lewej strony żeby przesunąć ten silnik.
Ostatnio zmieniony pt kwie 13, 2018 przez Maciejaszek2, łącznie zmieniany 1 raz.

RavR
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 16, 2017
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: RavR » pt kwie 13, 2018

Maciejaszek2 pisze:Dziękuję za odpowiedzi.

RavR co rozumiesz przez przekładnię? chodzi ci o odpięcie wału?
Ja nie dałem rady odsunąć silnika na tyle by można było zdjąć pokrywę alternatora. Musiałem zdjąć całą przekładnię kątową (do niej jest wsunięty początek wału). Chyba komuś się udawało bez tego - mi nie.
Ja już poluzowałem silnik zdemontowałem nawet pompę wody i przewody.
Pompę wody? przecież ona jest w środku silnika?
Poległem wczoraj na rozpinaniu ramy bo na jednej ze śrub rozerwałem klucz a w drugim miejscu zbrakło mi drugiego do kontry :mad:
Zastanawiam się czy muszę odpinać wydechy z lewej strony żeby przesunąć ten silnik.
Z lewej demontowałem tylko kolanko od cylindra do puszki rozprężnej. Z prawej chyba też tylko tyle wystarczy. Ja co prawda demontowałem jeszcze końcówki wydechów ale tylko dlatego że połączenia miałem nieszczelne.

Maciejaszek2
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 10, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vulcan vn 750
VROC: 0

Post autor: Maciejaszek2 » pt kwie 13, 2018

Z tą pompą to pewnie chodziło mi termostat - tak mi się wydaje. Mała puszeczka w którą wchodzą węże od wody.
Będę walczył dalej po weekendzie i zobaczę co mi się uda. Pierwszy raz zabawa z demontażem sinika więc pewnie rozkręcę więcej niż potrzeba :D obym tylko spamiętał jak to wszystko z powrotem złożyć :scrach:

RavR
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 16, 2017
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: VN 750
VROC: 0

Post autor: RavR » pt kwie 13, 2018

Dasz radę. Też miałem obawy że mi części zostanie na drugi moto :D
Ale dla odmiany zabrakło mi opaski i kilku śrubek :(
Opaska się znalazła później w wiaderku ze starym płynem z chłodnicy a śrubek może nie było ??

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą