Zamiana zacisków hamulcowych na mocniejsze

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Zamiana zacisków hamulcowych na mocniejsze

Post autor: kerdmann » pt gru 02, 2016

Witam serdecznie
Dziś wpadłem na pewien pomysł, a dokładniej czy można wymienić zacisk hamulcowy na 2 lub 4 tłoczkowy od innego motocykla.
Przyznam szczerze że mój Vulcan nie grzeszy jakością hamowania, mimo regeneracji zacisków, pompy hamulcowej i wymiany przewodów na stalowy oplot. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz czy norma.
Wracając do tematu. Czy ktoś już próbował wcześniej takiej zamiany? Nie chcę kupować zacisków w ciemno, ale od Zephyr-a wydają się pasować, przynajmniej wizualnie. Są to zaciski dwutłoczkowe więc przynajmniej teoretycznie powinny mieć większą siłę.
Ciekaw jestem opinii na ten temat. Warto? czy dać spokój i przyzwyczaić się do pracy hamulców!
Pozdrawiam
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

Awatar użytkownika
Radek_K
Posty: 49
Rejestracja: pn lip 21, 2014
Miejscowość: Lubin
Motocykl: VN750
VROC: 36793

Post autor: Radek_K » sob gru 03, 2016

Niestety VN (seven fifty) tak ma, należy uznać że to spowalniacze (mimo 2 tarcz z przodu)... Jak zauważyłeś Twoje zabiegi niewiele pomogły, w myśl idei ten motocykl służy do wycieczkowego pyrkania ;)

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » sob gru 03, 2016

Wiadomo
Demon prędkości z niego nie jest, aczkolwiek daje sobie świetnie radę. Co do wycieczkowego pyrkania to się zgadzam, sam jeżdżę raczej na krótkich dystansach. Ale jeśli można coś polepszyć to czemu nie! Pozostaje mi jedynie żyć z tym jak dotychczas! hehehe
Pozdrawiam
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

Franky Furbo
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 13, 2016
Miejscowość: Lubuskie
Motocykl: VN900 Custom '08
VROC: 38038

Post autor: Franky Furbo » ndz gru 04, 2016

Chyba jedyne wyjście, to kombinować z klockami, bo są różne..jedne hamują lepiej inne gorzej

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » ndz gru 04, 2016

Pierwsze pytanie, czy tarcze są równe, bez rantów i wyżłobień? Klocki te bez dodatku kewlaru.
Jeździłem 4 sezony 3/4 l i z hamulcami nie miałem problemów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą