Napinacz łanczuszka rozrządu VN 750

defour
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 11, 2014
Miejscowość: net
Motocykl: Inna marka
VROC: 0

Napinacz łanczuszka rozrządu VN 750

Post autor: defour » pt mar 13, 2015

Witam

Mógłby ktoś mi powiedzieć do czego jest ta mała śruba na napinaczu? Może być do regulacji napięcia sprężyny? W jaki sposób tym regulować?

Obrazek[/img] [/code]

Awatar użytkownika
Duszek
Posty: 1918
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Niemcy
Motocykl: GL 1500 I
VROC: 32261

Post autor: Duszek » pt mar 13, 2015

czarna jest dla mnie tylko śrubka do regulacji obrotów :picie: mówi dalton :oops:
... i nie mylmy posiadacza motocykla z motocyklistą ... Andrzej Ch +

GG : 51000581

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » sob mar 14, 2015

Ta mała śrubka na napinaczu, to jest zaślepka, napinacze są samoregulujące się, pod zaślepką jest śruba służąca do skręcenia sprężyny napinacza np. przy jego rozbiórce. Mówimy o śrubce oryginalnej, tej na wkręconej osiowo na końcu napinacza.

defour
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 11, 2014
Miejscowość: net
Motocykl: Inna marka
VROC: 0

Re: Napinacz łanczuszka rozrządu VN 750

Post autor: defour » sob mar 14, 2015

Chodzi o tą śrubę:

Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » sob mar 14, 2015

Ta śruba o która pytasz to jest jakaś dziwaczna samoróba której nie powinno tam w ogóle być.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » ndz mar 15, 2015

Dokładnie! Potwierdzam wypowiedź poprzednika! Tej śruby nie powinno tam być!
Podejrzewam że napinacz jest uszkodzony, a poprzedni właściciel zrobił tą hybrydę! Napinacz to nic innego jak samo regulator, który napina się automatycznie za pomocą zamontowanej wewnątrz sprężyny! Najprawdopodobniej jest uszkodzony i nie spełniał swojego zadania, a poprzednik zamontował tą śrubkę, naciągnął ręcznie i zablokował napinacz tą właśnie śrubką!
Na chwilę może to jest dobre rozwiązanie, jednak łańcuszek rozrządu się wyciąga a napinacz powinien sam automatycznie niwelować ten luz!
Nowy napinacz to jakieś 400 zł, kup używany! Poszukaj w necie, bo jest firma ze stanów która sprzedaje zestawy naprawcze do tych napinaczy za jakieś 40 dolarów. Mniej więcej! Musisz mieć jedynie konto na PayPal. Wymieniasz bebechy i masz jak nowy!
No chyba że chcesz wywalić 4 stówki za takie małe coś!
Pozdrawiam
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

Skrab
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 30, 2014
Miejscowość: Dubidze
Motocykl: Było honda rebel 125 Jest VN750 bestia
VROC: 0

Post autor: Skrab » ndz mar 15, 2015

Mozesz też wyktrecic tą srube i wycągnąc sprezyne i rozciągnąc ją tak żeby była większa i automatycznie sie naciągnie napinacz.
Jedz powoli ale zawsze do celu

defour
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 11, 2014
Miejscowość: net
Motocykl: Inna marka
VROC: 0

Post autor: defour » pn mar 16, 2015

Dzięki za odpowiedzi tak myślałem że to jest to o czym piszecie myślałem że będę mógł to zostawić i w razie czego tym regulować ale mogę kupić używane dwa napinacze za 150 zł więc wymienię bebechy na te kupne żeby była automatyczna regulacja tak jak w oryginale:) Vulcanik daje wiele przyjemności z jazdy to niech ma jak w oryginale:) Pozdr.

defour
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 11, 2014
Miejscowość: net
Motocykl: Inna marka
VROC: 0

Post autor: defour » pn mar 16, 2015

Wszedłem na stronę http://www.tocmanufacturing.com/ACCT.htm z zestawem naprawczym i wynika z tego że z przesyłką 40 dolarów ok. 160zł kosztuje zestaw naprawczy na dwa napinacze czyli sprężyny oringi uzczelki to lepiej kupić to czy całe dwa napinacze ale używane? Wydaje się że lepiej ten zestaw ale wole zapytać;)

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » pn mar 16, 2015

Miał ktoś niezłą wizję :D Ale widać ze śrube dobrał na dłuższy okres czasu, bo jescze sporo gwintu zostało do wkręcenia :ok:

zestaw naprawczy. Używka to krótkotrwałe rozwiązanie, reszta nie wiadomo na ile starczy.
Ihaaaa VN750 -> VN1600 Mean Streak -> VN2000 Limited, FJR1300, Hayabusa

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pn mar 16, 2015

Lacik pisze:Miał ktoś niezłą wizję :D Ale widać ze śrube dobrał na dłuższy okres czasu, bo jescze sporo gwintu zostało do wkręcenia :ok:

zestaw naprawczy. Używka to krótkotrwałe rozwiązanie, reszta nie wiadomo na ile starczy.
Popieram zestaw naprawczy to zdecydowanie lepsze rozwiązanie :ok: :ok: :ok:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

defour
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 11, 2014
Miejscowość: net
Motocykl: Inna marka
VROC: 0

Post autor: defour » pn mar 16, 2015

Na tej samej stronie co podałem jest też do kupienia napinacz właśnie z ręcznym regulowaniem to już nie wiem czy to zaleta czy wada z tym moim napinaczem:) No i taka śrubkę widziałem też na forum vn750.com tylko nic konkretnego tam nie pisali wg tłumacza google:P Czyli za granicą takie coś stosują. Może ktoś wie na jaką maksymalna długość może wysunąć sie napinacz? Można by po prostu mocniej nie wysuwać tego ręcznego napinacza niż max i tak regulowac sobie naciąg łańcuszka? Czy jednak lepiej zmienić na automatyczny?

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » pn mar 16, 2015

Ja mam ten zestaw naprawczy ze stanów. Nic lepszego nie dostaniesz. Naprawdę polecam.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » pn mar 16, 2015

Oczywiście!
Kup zestaw naprawczy! Zostanie ci jedynie stary korpus, reszta nowa!
Nie ma sensu kupować używki, bo nigdy nie wiesz w jakim stanie będzie! A cena podobna! Kupisz i masz spokój na zawsze!
Pozdro
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 8 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 8 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą