Sprzęgło regulacja czy wymiana?

smieechu
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 11, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN750 USA
VROC: 0

Sprzęgło regulacja czy wymiana?

Post autor: smieechu » ndz lip 06, 2014

Witam...
Po wciśnięciu dzwigni sprzegła i wbiciu 1-biegu moto leciutko ciągnie mi do przodu (sam jedzie), co jest nie tak? próbowałem regulować na lince sprzęgła ale czy naciagne czy poluzuje linke to mam problem z wkleszczeniem b.jałowego. co robić?
pozdr :)

Moto: Vulcan VN750 USA 1986r.

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » ndz lip 06, 2014

Miałem podobny problem po zimowym postoju. Zauważyłem to kiedy stał na podpórce centralnej, po odpaleniu objawy były identyczne jak u Ciebie.
W moim przypadku okazało się że tarcze sprzęgła się posklejały i przez to nie można rozłączyć sprzęgła. Zmiana biegów odbywała się bez sprzęgła, myślałem już że skrzynia padła. Na szczęście były to wcześniej wspomniane tarcze. Podobno czasami tak się zdarza po dłuższym postoju, nie wiem, od tamtego razu już nigdy się to nie powtórzyło.
Ja zrobiłem następująco: nie odpalając silnika wrzuciłem jedynkę i wcisnąłem sprzęgło, następnie przepchnąłem moto kilka razy w przód i w tył. Tarcze się rozkleiły i wszystko wróciło do normy. Słyszałem też że przyczyną sklejania się tarcz jest stary olej w silniku.
Oby u Ciebie było podobnie, a nie coś poważniejszego!
Pozdrawiam
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

Tomek85
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 04, 2013
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: Kawasaki VN 750
VROC: 0

Post autor: Tomek85 » pt lip 11, 2014

Ja u siebie mam nowy olej a po zimie i tak miałem sklejone tarczki. Wystarczy lekko zaprzeć moto (np. o mur) i delikatnie popuścić sprzęgło, powinno pomóc.
Pozdrawiam Tomek.

SzpakuBaku
Posty: 32
Rejestracja: ndz cze 27, 2010
Miejscowość: stad
Motocykl: VN750
VROC: 0

Post autor: SzpakuBaku » sob lip 12, 2014

potwierdzam - tarcze lubia sie sklejac :) jak Tobie zabki nie zgrzytaja to z regulacja sprzegla wszystko powinno byc ok :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą