zawór (termostat) powietrza skutki zatkania

smieechu
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 11, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN750 USA
VROC: 0

zawór (termostat) powietrza skutki zatkania

Post autor: smieechu » sob mar 22, 2014

Panowie, zaworek (termostat powietrza) standardowo mam zatkany(przewód fi 6mm), który idzie za bakiem spod kanapy i podłącza się do odpowietrznika gaźnika z prawej strony. Oczywiście odpowietrznik gaźnika jest zatkany gumową zaślepką. Pytanie...czy coś większego moze się stać w przyszłości jak będe tak jeździł. Moto zachowuje sie wyśmienicie, odpala pięknie, ładnie wchodzi na obroty nic sie nie dzieje.
pozdr :)

Moto: Vulcan VN750 USA 1986r.

Awatar użytkownika
kerdmann
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 17, 2013
Miejscowość: Reda-pomorskie
Motocykl: vulcan vn750
VROC: 0

Post autor: kerdmann » sob mar 22, 2014

Ja mam identycznie jak Ty w swoim moto. Było tak zrobione jak go kupiłem, jeżdżę tak już drugi sezon i nic się nie dzieję. W moim przypadku zaworek ten jest niesprawny i dlatego ktoś rozłączył ten przewód idący do gaźnika. Moto śmiga jak ta lala!
Nie powinieneś się tym martwić, gdzieś czytałem że większość naszych maszyn tak ma!
Pozdrawiam :pedzi:
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć.

smieechu
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 11, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN750 USA
VROC: 0

Post autor: smieechu » sob mar 22, 2014

kerdmann pisze:Ja mam identycznie jak Ty w swoim moto. Było tak zrobione jak go kupiłem, jeżdżę tak już drugi sezon i nic się nie dzieję. W moim przypadku zaworek ten jest niesprawny i dlatego ktoś rozłączył ten przewód idący do gaźnika. Moto śmiga jak ta lala!
Nie powinieneś się tym martwić, gdzieś czytałem że większość naszych maszyn tak ma!
Pozdrawiam :pedzi:
OKI. dzieki za inf. To mnie troche uspokoilo.
pozdr :)

Moto: Vulcan VN750 USA 1986r.

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » sob mar 22, 2014

W moim również jest zaślepiony króciec z gaźnika i jeżdżę też dłuższy czas i nic się nie dzieję.

wojtasvn750
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: przemyśl
Motocykl: vn750
VROC: 0

Post autor: wojtasvn750 » ndz mar 23, 2014

i u mnie też zatkany śrubą wszystko super działa

tylko mam problem z wystrzałami z tłumika jak schodzę z większych obrotów to jak AK47 strzela z tłumików i nie wiem co to miałem robione synchro gaźników czyszczenie nic nie pomogło więc nie wiem co to może być

smieechu
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 11, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Vulcan VN750 USA
VROC: 0

Post autor: smieechu » ndz mar 23, 2014

wojtasvn750 pisze:i u mnie też zatkany śrubą wszystko super działa

tylko mam problem z wystrzałami z tłumika jak schodzę z większych obrotów to jak AK47 strzela z tłumików i nie wiem co to miałem robione synchro gaźników czyszczenie nic nie pomogło więc nie wiem co to może być
Dobrze jest. U mnie tez strzela ale delkatnie. Kiedy dam mu w palnik podciągne tak do 8000obr i puszcze gaz fajne strzela - bajka. Tak ma być. Kiedyś czytałem ze producent dostał wytyczne jak to zlikwidować ale mnie to nie przeszkadza.
pozdr :)

Moto: Vulcan VN750 USA 1986r.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą