Mandat z błędem w nazwisku

Przepisy, regulaminy, szkółka, techniki jazdy itp.
Awatar użytkownika
Ukasz
Posty: 98
Rejestracja: wt lip 12, 2011
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 800A
VROC: 0

Mandat z błędem w nazwisku

Post autor: Ukasz » wt kwie 17, 2012

Witam!
Niestety po raz kolejny miałem pecha i zarobiłem mandat za zakaz wjazdu i złe parkowanie motocykla w Gnieźnie na Starym Rynku. Mandat dostałem pocztą na mój adres zameldowania z tym, że zarówno adres jak i moje nazwisko było przekręcone. Pochodzę z małej miejscowości i na poczcie nie trudno się domyślili, że chodzi o mnie, więc mój tata odebrał list za mnie i chyba mam czego żałować. Oficjalnie wyszłoby, że nic nie dostałem a tak urzędnicy z Gniezna chcą mi władować 5 pkt. Trochę mi się to nie uśmiecha, bo za takie pierdoły zaraz przekroczę 10 pkt i zwyczajnie będę bał się jeździć po ulicach...

Pytanie do Was:
czy z racji tego, że mandat tak naprawdę nie jest wystawiony na moje nazwisko, mogę to jakoś wykorzystać?

Nie chodzi mi o to, że chcę się wymigiwać od poniesienia kary. Gdybym dostawał mandaty za prędkość czy wyprzedanie w miejscach niedozwolonych to przyjmował bym to z opuszczoną głową i podkulonym ogonem. Ale nie uważam się za pirata drogowego, a raczej za pechowca, który pada ofiarą chciwości miejskich urzędników.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » wt kwie 17, 2012

Asz ty pyrusie-dusigroszu "kochanego samorządu" nie chesz sponsowrować :!!!: ;) ;) ;)

A trak na poważnie: Błąd typu literówka w nazwisku czy adresie niestety nie zwalnia od odpowiedzialności. Jeżeli będziesz kombinował albo sie odwoływał to albo urząd gminy (w przypadku straży miejskiej) albo sąd (w przypadku policji) wyda decyzje w której "sprostuje oczywistą pomyłkę" i dowali koszty postepowania.

W tej konkretnej sytuacji i tak masz pozamiatane, bo ojciec odbierając przesyłkę niejako potwierdził Twoja tożsamość i adres.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
Ukasz
Posty: 98
Rejestracja: wt lip 12, 2011
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 800A
VROC: 0

Post autor: Ukasz » wt kwie 17, 2012

Dzięki za odpowiedź!
A co do "pyrusa" to takowym nie jestem, bo pochodzę z Jastrowia, małej mieściny na północy WLKP :)

Nie o kwotę mandatu też chodzi lecz o punkty - to mnie najbardziej martwi. Jak tak dalej pójdzie to przez takie pierdoły, dotychczas ani razu nie stwarzając zagrożenia na drodze, będę się zbliżał do magiczniej liczby 24 :/

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 19, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A Bordo Kawasuka
VROC: 34330

Post autor: Seren » wt kwie 17, 2012

Ukasz, Mandat dostałeś do ręki, wylegitymowano Cię/, czy tylko Straż Miejska/ Policja wystawiła mandat na podstawie danych rejestracyjnych pojazdu?
Jeśli tylko przyszedł mandat, nie wylegitymowano Cie i nie było w chwili wypisywania mandatu, to sprawa analogiczna do fotoradarów - wcale nie musiałeś być prowadzącym/parkującym pojazd w danej chwili. Masz wtedy obowiązek albo wskazać użytkownika pojazdu w chwili gdy był źle parkowany albo przyjąć mandat jako prowadzący wtedy pojazd. Albo nie wskazać kierującego i przyjąć wyższą karę pieniężna ale za to bez punktów. Idź do Straży Miejskiej/ na Policje i wyjaśniaj sprawę.

Taki mandat z reguły wystawiany jest na właściciela pojazdu, co nie jest tożsame z osoba kierującą a punkty można przyznać tylko kierowcy.

Walcz! Bądź jak wściekły pies! Jak Tommy Lee Jones w ściganym! :)

Awatar użytkownika
Ukasz
Posty: 98
Rejestracja: wt lip 12, 2011
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 800A
VROC: 0

Post autor: Ukasz » wt kwie 17, 2012

Seren, nikt mnie nie legitymował, mandat został wystawiony na podstawie tablic. Nie wiem jakim cudem przekręcili adres i nazwisko... Oczywiście zamierzam udać się tam i sprawę wyjaśnić... Dzięki za wszelkie sugestie ;)
Seren pisze:Walcz! Bądź jak wściekły pies! Jak Tommy Lee Jones w ściganym!
Będę!!! :D

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » śr kwie 18, 2012

:) Nie poddawaj się tak łatwo walcz jak by tak wszyscy robili że z podkulonym ogonem to będą robić z nami co im się podoba .

Awatar użytkownika
Ukasz
Posty: 98
Rejestracja: wt lip 12, 2011
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 800A
VROC: 0

Post autor: Ukasz » wt kwie 24, 2012

Sprawę udało się dość korzystnie załatwić. Okazuje się, że urzędnicy Straży Miejskiej nie muszą być tacy źli. Materiały z monitoringu przetwarza prywatna firma, która już z kilku sekund zarejestrowanego wykroczenia może wygenerować podkładkę na wystawienie mandatu. Straż Miejska otrzymując taki materiał musi wystawić mandat i jest z tego rozliczana. Funkcjonariuszom było wręcz głupio, że musieli wystawić mi mandat, poszli mi na rękę po całej linii i udało mi się uniknąć punktów :)

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » wt kwie 24, 2012

Dobrze że Ci się udało :ok:
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » wt kwie 24, 2012

No i proszę, strażnik miejski też człowiek ?? :D Pogroził :!!!: ale potem pogłaskał :keep: Co to się na tym świecie dzieje :mrgreen: To ci :surprise:. Jak tak dalej pójdzie to może służby zamiast :bicz: będą nagradzać :piwo:
Jak to mówią księża: my tego nie doczekamy ale może nasze dzieci :D
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 19, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A Bordo Kawasuka
VROC: 34330

Post autor: Seren » pt kwie 27, 2012

Fajnie ze się udało tak to załatwić. :)
jak widać warto pójść i pogadać a nie płacić w ciemno, zawsze jest szansa by coś utargować :) Albo przepisać punkty na mamę/żonę (to takie własne doświadczenia :))

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą