Szwecja / Norwegia / Finlandia / Rosja itd

Trasy, drogi, wycieczki. Gdzie byliśmy, co polecamy, a co stanowczo odradzamy.
Luzak

Szwecja / Norwegia / Finlandia / Rosja itd

Post autor: Luzak » wt sty 17, 2012

Witam

w terminie 07. - 22.07.2012 wybieramy się w trasę przez Szwecję / Norwegię / Finlandię / Rosję / Estonię / Łotwę i Litwę.

Bardzo orientacyjna trasa poniżej - napewno będzie modyfikowana i precyzowana.

Obrazek

Przewidywane ok. 8 tyś km.

Jeżeli będą chętni to zapraszam do kontaktu.

Pzdr.

VN 2000 Diablo
Posty: 402
Rejestracja: wt cze 15, 2010
Miejscowość: Katowice
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Diablo Black
VROC: 0

Post autor: VN 2000 Diablo » sob sty 21, 2012

Super trasa tylko ta cena paliw i ten czas. Jak będziesz wyruszał to daj znać to ci powiem gdzie są najpiękniejsze miejsca w Norwegii i jak najlepiej jechać. I jescze jedno musisz się liczyć że np. w Norwegi może padać z miesiąc, tam pogoda ze słońcem to loteria.

Luzak

Post autor: Luzak » sob sty 21, 2012

Pogoda zawsze ruletka. We wrzesniu jezdzilem 10 dni po Szwecji - tylko 1 dzien nie padalo (-:

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » sob sty 21, 2012

VN 2000 Diablo pisze:pogoda ze słońcem to loteria.

Oj, prawda prawda.....ale zobaczyć warto, polecam. :yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Big Stach
Posty: 173
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: Kawasaki Vn 1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: Big Stach » sob sty 21, 2012

:thumbup: Prawie taką samą traskę w minione wakacje zrobił nasz kolega . Z jego spostrzeżeń , ze względu na budowanie emocji i przewidywane atrakcje , lepiej zacząć trasę od Litwy , Łotwy i jechać w górę . Powrót zaplanować przez Norwegię w dół podziwiając fiordy i ździerając oponki :oki: ale to zawsze jest indywidualne i subiektywne odczucie każdego człowieka . No i ten Nordkap !!! Och ! Pozdrawiam :thumbup:

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » pt sty 27, 2012

:) Ciekawe ile będzie koszt minimalny tej wyprawy , robiłeś jakieś wyliczenia ??

Zbiherek
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN800 DRIFTER
VROC: 0

Post autor: Zbiherek » sob sty 28, 2012

trasa napewno ciekaw zas co do towarzystwa to zdecydowanie nieciekawe :rusek:
Jak mam czas ,to siedzę i myślę, a jak nie mam czasu to tylko siedzę...ostatnio tylko siedzę

VN 2000 Diablo
Posty: 402
Rejestracja: wt cze 15, 2010
Miejscowość: Katowice
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Diablo Black
VROC: 0

Post autor: VN 2000 Diablo » sob sty 28, 2012

Koszt benzyny w Norwegii na PL to 8,40 zł. Hita tzn. domek campingowy na fiordach kosztuje od ok. 400 koron w zwyż za dobę (1 korona - 0,56 zł). Namiot podobnie, troszkę taniej. Trzeba się targować - nawet z Norwegami. Norwegia jest bardzo drogim krajem, chyba najdroższym na świecie. Przypuszczam że Szwecja i Finlandia dużo od niej cenowo nie odbiegają. Pola namiotowe na dziko drogo kosztują - tzn. drogie mandaty. BARDZO WAŻNE - strasznie drogie mandaty za przekrczenie prędkości. Mój kuzyn za przekroczenie prędkości o 20 km/h zapłacił mandat w wysokości 8000 koron. Największa prędkość to autostrada - 100 km/k, drogi lokalne 80km/h, miasto 50km/h. Bardzo dużo fotoradarów - wszystkie czynne. Drogi są super, oznaczenie również, bez mapy wszędzie dojedziecie. Najlepiej jechać lipiec-sierpień ponieważ wszystkie śniegi które mają stopnieć stopnieją. Najgorzej jechać w maju ponieważ niektóre ciekawe drogi na fiordach są zamknięte - zalegane śniegiem. Jest to kraj który bardzo restrykcyjnie przestrzega prawo oraz jest bardzo dobrze zorganizowany pod wieloma względami np. komunikacja, transport itp. - więc można bez problemu przejechać wzdłuż całą Norwegię, tylko trzeba zabrać ze sobą wszystko co tylko możliwe przeciw deszczom. BARDZO DROGA IMPREZA ALE JEDYNA W SWOIM RODZAJU I NIESAMOWITE WRAŻENIA ZWIĄZANE Z NATURĄ - KRAJOBRAZY. Warto mieć ze sobą dobry aparat - lustrzanę (i najlepiej ze 3 obiektywy), można porobić niesamowite foty. Dobrze byłoby mieć ze sobą przyczepkę, aby zapakować do niej całą płytę konsumpcyjna - wtedy dużo taniej lub kupić żywność np. w Rosji np. w St. Petersburgu i zapakować do przyczepki motocyklowej.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » ndz sty 29, 2012

:) Fajna sprawa ale ja już jestem przygotowany na Bułgarię i Rumunię może w przyszłym roku albo za 2 lata na taką wyprawe trza się solidnie przygotować :ok:

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 359
Rejestracja: pn lis 22, 2010
Miejscowość: Kołobrzeg
Motocykl: vn 700
VROC: 33150

Post autor: Artur » sob lut 18, 2012

Jak Norwegia to tylko w czerwcu można śmigać podczas białych nocy , coś zajefajnego , trzy latka tam mieszkałem , ludzie bardzo przyjażni , mam tam jeszcze paru znajomych wikingów , ale może w przyszłym roku pomknę , owszem jest drogo , ale można łatwo pracę dorywczą załapać , a krajobrazy naprawdę przepiękne .
szczęście i radość , wolność i swoboda

Andreas
Posty: 543
Rejestracja: czw paź 21, 2010
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: hd ultra electra limited 103 c &night rod
VROC: 0

Post autor: Andreas » czw lut 23, 2012

czemu autora brak? ??
junak
kawasaki gpz 550
honda vf 750 Magna
vn 1500 nomad
vn 2000
Hd Electra 88
hd dyna szkieletor
hd ultra electra limited 103 cale & night rod special & road king

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą