ShoutBox

Sprawy techniczne, komentarze, propozycje, uwagi.
Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » pt lip 02, 2010

Abramsm1a1 pisze:A dostałem info z antyświra że ta nasza piękna witryna zwiera www.yamahaxj.p i może powodować uszkodzenie komputera i w związku z tym jest zabroniona...
wytłumacz po ludzku, bo nic nie rozumiem
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » sob lip 03, 2010

I link nie działa.
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 17, 2010
Miejscowość: Wielkopolska
Motocykl: Drag Star 650
VROC: 0

Post autor: Cobra » pn lip 12, 2010

Badger pisze:I link nie działa.
Trzeba w linku tylko "l" dopisać, żeby było na końcu pl ;)

Ale konkretnie... chciałam napisać, że jednak przydałby się SB, zwłaszcza teraz po zlocie, kiedy ludzie się poznali i mają wspomnienia, przyjaźnie mogą się zacieśniać :yeee:
To moje zdanie :mrgreen:

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2479
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » sob sty 01, 2011

Wiem ze sprawa ShoutBox'a jest nieaktualna ale moze warto ustawic w nowym oknie
mini chat dziala na innym forum i jest to rozwiazanie idealne zeby troche poklikac w trybie on line z wieksza iloscia osob szczegolnie jest to dobre na odreagowanie w pracy :antlers:

Wiec prosba o wziecie tego pod uwage
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » sob sty 01, 2011

jednocześnie na forum jest maksymalnie 5-6 osób, jak myślisz ile z nich będzie chciało siedzieć na czasie, żeby się odstresować??
testowaliśmy konferencje przez skype - kilka razy nam się udało fajnie pogadać...

będziecie chcieli to właczę SB, a nawet może zrobię jaki czat, ale uważam, że poza sporadycznymi chwilami nikt nie będzie ich używał.

za mało nas jest jeszcze na forum.
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2479
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » ndz sty 02, 2011

Wiesz warto jakiegos MINI CHAT'a nawet na probe zapodac :yeee: jak sie nie przyjmie to poleci :mrgreen:
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » ndz sty 02, 2011

już był i się nie przyjął - dlatego poleciał
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Luzak

Post autor: Luzak » ndz sty 02, 2011

Osobiście jestem przeciwnikiem CZATa. Sporo informacji poleci w eter. Po to mamy forum aby informacjami wymieniać się właśnie na forum.
Myślę, że jak komuś brakuje szybszego kontaktu to zawsze może zadzwonić albo wejść na gg lub skype'a.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1792
Rejestracja: czw kwie 22, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN 1600 Classic, Kawasaki Versys 1000
VROC: 0

Post autor: Albert » ndz sty 02, 2011

Badger pisze:już był i się nie przyjął - dlatego poleciał
tak jest i nie kombinujmy znowu
Luzak pisze: Myślę, że jak komuś brakuje szybszego kontaktu to zawsze może zadzwonić albo wejść na gg lub skype'a.
i tego się trzymajmy
Człowiek jest niczym, czyny są wszystkim.
Człowiek to dusza w ciele zwierzęcia.

Awatar użytkownika
Długi Lech
Posty: 1000
Rejestracja: ndz lis 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: EN 500 C3
VROC: 33639

Chat na forum

Post autor: Długi Lech » śr lut 15, 2012

Kiedyś pasjonowałem się telefonią komórkową i mieliśmy chat na stronie forumowej, na Vulcanerii nie zdałoby to egzaminu?
Pozdrawiam Leszek

VROC #33639

Awatar użytkownika
Chucherek
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 30, 2012
Miejscowość: Łódź
Motocykl: EN 500
VROC: 0

Post autor: Chucherek » śr lut 15, 2012

Pewie, że by zdało, pozwoliłoby na szybszą wymiane informacji :ok:
Pamiętaj o innych zanim pomyślisz o sobie...
____________________
Honda Rebel-była
okres wczesnego narzeczeństwa :)
Gilera Cougar-jest
Kawasaki EN 500 97r-jest

Awatar użytkownika
Orzech_
Posty: 251
Rejestracja: pt maja 27, 2011
Miejscowość: Twardogóra k/wro
Motocykl: VL 800
VROC: 34013

Post autor: Orzech_ » śr lut 15, 2012

Widziałem ostatnio kilka tematów w których trwała dyskusja miedzy dwoma osobami, raczej taka która nadawała by się na pw albo właśnie chat, popieram pomysł Długiego Lecha!
Kilka motorowerów, WSK 175, MZ ETZ...długo nic i
Yamaha RD 250 LC '82 - była
Pannonia T1 '64- jest, w remoncie
Kawasaki LTD 450 '85 - była
Suzuki VL800

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » śr lut 15, 2012

zastanawiam się, jakie złośliwe zadanie dać osobom - użytkownikom forum, którzy nie potrafią korzystać z opcji "szukaj", powielają tematy i po raz setny wracają do tematu shoutboxa.

chcecie chatu do pogaduszek - to zapraszam na forum pudelka czy innego plotka.

a może Długi Lech zaproponuje jakieś rozwiązanie mojego dylematu??
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Długi Lech
Posty: 1000
Rejestracja: ndz lis 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: EN 500 C3
VROC: 33639

Post autor: Długi Lech » śr lut 15, 2012

Badger pisze:zastanawiam się, jakie złośliwe zadanie dać osobom - użytkownikom forum, którzy nie potrafią korzystać z opcji "szukaj", powielają tematy i po raz setny wracają do tematu shoutboxa.

chcecie chatu do pogaduszek - to zapraszam na forum pudelka czy innego plotka.

a może Długi Lech zaproponuje jakieś rozwiązanie mojego dylematu??
Najlepszym rozwiązaniem byłoby nie być złosliwym samemu, na pudelka możesz wysłać dzieciaki a nie starych facetów ze sklerozą

Dodam jeszcze że znalezienie czegokolwiek poprzez wyszukiwarkę graniczy z cudem, kto korzystał ten wie jak to wygląda, poza tym czytanie maleńkich białych liter na czarnym tle też jest do dupy. Młodym to nie przeszkadza, ale pewnie zmienia zdanie za kilka lat. Gdyby to było praktyczne to ksiązki też byłyby drukowane białą farbą na czarnym papierze. Może i taka strona efektownie wyglada, zwłaszcza w tematyce motocyklowej tylko po kilku minutach zoom przestaje funkcjonować w oczach. Nie mozna zrobić chata OK. Może chociaż opcję zmiany wyświetlania strony zeby mozna było dojrzeć tę informację o wiadomosci prywatnej...
Pozdrawiam Leszek

VROC #33639

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » śr lut 15, 2012

na pudelka wysyłam wszystkich, którzy z Vulcanerii chcą zrobić bazar.

wiek i przypadłości nie mają tutaj żadnego znaczenia - no chyba, że rzeczywiście przeszkadzają w obsłudze forum - wtedy zalecam przeczytanie FAQ, konsultacje z Moderatorami lub wizytę u specjalisty


a jeśli chodzi o kolory na stronie: ależ proszę bardzo, zrób tzw "skórkę" dopasowaną do forum, a ją wgram, żebyś mógł z niej bezproblemowo korzystać. Może być nawet różowa.
Ile na to potrzebujesz czasu??

Dalej - jeśli wielkość liter jest za mała to praktycznie każda przeglądarka internetowa ma opcję zwiększenia rozmiaru czcionki.

i jeszcze opcja "szukaj" - podaj mi proszę Długi Lechu, czego nie mogłeś znaleźć na forum??
może to nie kwestia działania skryptu, tylko nieumiejętnego jego używania lub niewłaściwego zapytania??

pomysłów to każdy ma dużo, ale jak trzeba zakasać rękawy do roboty to wtedy słychać: "pomógłbym, ale ja się nie znam, nie mam czasu, żona mi nie pozwala".
Tylko nikt się nie zastanowi, że ja też mam rodzinę, córkę, pracę i też czasami mam ochotę wyjść "w miasto".
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Chucherek
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 30, 2012
Miejscowość: Łódź
Motocykl: EN 500
VROC: 0

Post autor: Chucherek » czw lut 16, 2012

No właśnie sam napisałeś "z Vulcanerii chcą zrobić bazar", osobiście uważam, że chat pozwoliłby na większy pożądek, w tematach nie pojawaiłby się wątki poboczne, więcej osób udzielało by się na FORUM, lepiej byśmy się poznali i łatwiej wymieniali informacje. Jestem tu nowy, zadziwia mnie życzliwość przebywających tu osób, chęć pomocy itd, ale też mi głupio o wszystko pytać poprzez zakładanie nowego tematu bądz bezpośrednio na PW, a chat by załatwił sprawę...

Wasza wysokość zechce raz jeszcze rozważyć ten pomysł :clap:
Pamiętaj o innych zanim pomyślisz o sobie...
____________________
Honda Rebel-była
okres wczesnego narzeczeństwa :)
Gilera Cougar-jest
Kawasaki EN 500 97r-jest

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 3249
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Warszawa-Wilanów
Motocykl: VN 1500 Nomad, VN 2000 Diablo Black
VROC: 25311

Post autor: Piotr » czw lut 16, 2012

Chucherek pisze:głupio o wszystko pytać poprzez zakładanie nowego tematu bądz bezpośrednio na PW, a chat by załatwił sprawę...
Ale pytaj, po to jest forum(oczywiście korzystając wcześniej z opcji szukaj), a temat chatu był już wałkowany i wynik jest widoczny.
VROC#25311

--- www.v-moto.pl części ,akcesoria, oleje, filtry... do VN-ów ---

http://www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » czw lut 16, 2012

wyszukiwarka faktycznie działa inaczej niż google, trzeba precyzyjniej pisać, ale to kwestia dobrych chęci, jak się nieco wysili i wpisze kilka haseł to na pewno znajdzie się to czego się szuka. A wady czatów... wszystkie zamieszczone informacje widoczne sa tylko chwilowo, dla akurat patrzących a w przypadku forum każdy może dotrzeć do tych informacji także później, np za cztery lata... no i forum, trochę odpowiedzialności za to co się pisze (może nie mnie tu prawić o sensie wypowiedzi).
A pytać, pytac należy jaknajwięcej, bo to może przydać się także innym, wszak ostatecznie wątek można później usunać
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Nabes

Post autor: Nabes » pt lut 17, 2012

Co do szukaj-ki to nie zawsze działa tak jak trzeba. Precyzyjnie wpisywać słowa?? Wpisuje z dwa lub trzy wyrazy a stron jest od..... dużo. W większości nic nie jest powiązane z zapytaniem. Też uważam, że najpierw należy przeszukać forum za pomocom szukaj-ki i innych znanych mam sposobów (czyli ręcznie) a następnie zakładać temat. Ale nie powinno być tak, że ktoś się unosi bo temat już był. Jak był to super dać linka i będzie wiadomo gdzie szukać. Według mnie nawet powielony temat odświeża sprawę i nie zawsze dana sprawa była wyczerpana. Wszyscy tu w większości są z powodu jednej pasji MOTOCYKLE :pedzi:, a czasami jak się czyta wypowiedzi to zastanawiam się gdzie ta pasja się podziała. Pomoc innemu użytkownikowi powinna być przyjemności a nie musem.
Wierze, że powielane tematy robią jubel na forum ale można to też jakoś uporządkować, połączyć w całość.
Pozdrawiam ....

januszek

Post autor: januszek » pt lut 17, 2012

W kwesti "forumowego bazaru" całkowicie popieram Badgera , należę również do innego forum motocyklowego i powiem szczerze , że ta właśnie opcja jest swoistym targowiskiem . Czasami słurzy do rzucania błotem , a bardzo często jest przyczyną banów i wykluczeń z listy użytkowników. Roztrząsane są tam sprawy typu kto ile razy w nocy klepie żonę po tyłku lub , że teściowej soli zabrakło , a jego swędzi tyłek - wielka pomyłka . Właśnie niedawno rozważano zlikwidowanie czatu , bo większość wpisów była typu: "siema z rana , przyjemnego chop do łóżka , zapomniałam majtek włożyć , czy też idę zpalić za 5min jestem..."
Długi Lechu - wspomniałeś o wieku - właśnie z racji wieku nie powinniśmy w takie opcje wchodzić , bo to dopiero byłoby totalne małolactwo i forumowe rozpasanie . :) :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą