Nowy wygląd forum

Sprawy techniczne, komentarze, propozycje, uwagi.
Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Badger » wt mar 26, 2019

nowe forum, nowe możliwości - czy jest sens adaptować wszystko ze starego?? ma być czytelnie i jest. Jest świezo, jest szybko, jest stabilnie. Za dwa miesiące nikt nie będzie pamietał jak to było "kiedyś"
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: artix » wt mar 26, 2019

Jak dla mnie teraz jest super. Fajnie widać nowe posty, czego brakowało w nowej wersji, czytanie nie męczy wzroku, dodatkowo przeglądanie forum na telefonie bardzo czytelne. Rewelka :)

Awatar użytkownika
Sylwester
Posty: 103
Rejestracja: śr kwie 26, 2017
Miejscowość: Opole
Motocykl: VN 1700 Nomad '12, był VN900 Classic LT '09
VROC: 0

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Sylwester » sob kwie 06, 2019

Krótko: jest dobrze, żałoba minęła :)

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Wielebny Bolo » pn kwie 15, 2019

Żałoba i mroczny okres :-)

Jest Fajnie.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Wydminianin » śr kwie 17, 2019

Zdecydowanie lepiej, choć wedle wszelkich prawideł "lepsze wrogiem dobrego". Niemniej jednak teraz dla mnie w porządku.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 483
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: ciecio » czw lis 14, 2019

Po wyświetleniu nieprzeczytanych wiadomości nie mam opcji "odznacz wszystkie jako przeczytane"
Coś u mnie czy jakiś globalny problem ?
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Badger » wt lis 19, 2019

jest, ale na górze
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 483
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: ciecio » śr lis 20, 2019

Po kliknięciu w "nowe posty" opcji "odznacz wszystkie jako przeczytane" już nie ma
Jest po wyświetleniu forum, tak jak piszesz u góry, ale tam z kolei nie ma możliwości wyświetlenia nieprzeczytanych.
Natomiast wyświetlenie nieprzeczytanych na samej górze po lewej w menu "więcej"
Ojj niestety ergonomia siadła :(
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Mr_Spock
Posty: 70
Rejestracja: sob gru 17, 2016
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Motocykl: VN750 '88
VROC: 0

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Mr_Spock » śr lis 20, 2019

Dla mnie wygląd forum ma trzeciorzędne znaczenie, ponieważ od wyglądu, kolorów, tła czy czcionek ważniejsza jest jego treść i dobra atmosfera wśród użytkowników.
Stary wygląd był ok, nowy też jest ok. Natomiast dla wszelakiej maści estetów i konserwatystów może warto byłoby wprowadzić opcję konfiguracji wg własnego widzimisię. Jeśli komuś pasują czachy i czarny kolor, to tak sobie ustawi, a jeśli ktoś gustuje w kolorze różowym i jednorożcach, to jego wola i niech też tak sobie ustawia :)
"Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie."

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: artix » ndz gru 01, 2019

Mr_Spock pisze:
śr lis 20, 2019
Dla mnie wygląd forum ma trzeciorzędne znaczenie, ponieważ od wyglądu, kolorów, tła czy czcionek ważniejsza jest jego treść i dobra atmosfera wśród użytkowników. Natomiast dla wszelakiej maści estetów i konserwatystów może warto byłoby wprowadzić opcję konfiguracji wg własnego widzimisię. Jeśli komuś pasują czachy i czarny kolor, to tak sobie ustawi, a jeśli ktoś gustuje w kolorze różowym i jednorożcach, to jego wola i niech też tak sobie ustawia :)
Na szczęście nie jesteś administratorem tego forum, bo mielibyśmy jakikolwiek jego wygląd. Stare forum było jak najbardziej OK, po zmianach pojawił się jego nieczytelny i męczący wygląd. Po konsultacjach, mamy stan obecny, który wrócił do starych i sprawdzonych klimatów. Nawiązując do twoich złotych myśli, może faktycznie byłoby wskazane wprowadzenie magicznej zakładki z napisem "Wygląd forum", gdzie koledzy o mniejszych wymaganiach estetycznych, mogliby zaszaleć i zmienić wygląd na powiedzmy białe tło z czerwonymi literkami. Nie wiem czy to tylko przypadek, ale jakiś czas temu, dyskutowałem na Facebook'u z kolegą, któremu przeszkadzają różniaste akcesoria przymocowane do motocykla, szczególną fobię ma na kufry centralne i lisie kity :). Kreator motocyklowego stylu jest z ...Gorzowa i wychodzi ze skarpetek, widząc jakikolwiek motocykl w odmiennym od jego gustu stylu. Strzępieniu języka na ten temat nie było końca, mnie nie interesuje gust i styl ubierania motocykli, sąsiadami też się nie zajmuję, a on już tak :). Podsumowując, dbanie o estetykę nie jest czymś negatywnym, czego nie można powiedzieć o bylejakości. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1193
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Jurek » pn gru 02, 2019

Takie coś zauważyłem.
Obrazek
po najechaniu myszką na odnośniki Menu one znikają (może zmieniają kolor na podobny do tła).
Taki drobiazg, ale może da się to poprawić.

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2263
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Przemo » pn gru 02, 2019

Dzięki, zajrzę wieczorem do tego. Wcześniej chyba było spoko więc to pewnie wypadek przy pracy :)
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
Mr_Spock
Posty: 70
Rejestracja: sob gru 17, 2016
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Motocykl: VN750 '88
VROC: 0

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Mr_Spock » pt gru 06, 2019

Na szczęście nie jesteś administratorem tego forum
Akurat bardzo mnie to cieszy, ponieważ zapewne nie mógłbym opędzić się od dziesiątków różnych uwag, opinii, rad itp. odnośnie jego funkcjonowania. Wystarczy poczytać ten wątek ;)
Dla mnie wygląd i estetyka starego forum była czytelna, teraz też jest czytelna. Jeśli jednak komuś nie odpowiadały zmiany i miało to dla niego znaczenie, to w sumie dobrze byłoby, aby sam zadecydował o wyglądzie, czcionkach, kolorach, które widzi po zalogowaniu się na swoje konto. Takie jest moje zdanie. Jeżeli jednak ktoś się z nim nie zgadza, to ma do tego absolutne prawo i ja to szanuję.
Nie wiem czy to tylko przypadek, ale jakiś czas temu, dyskutowałem na Facebook'u z kolegą, któremu przeszkadzają różniaste akcesoria przymocowane do motocykla, szczególną fobię ma na kufry centralne i lisie kity :). Kreator motocyklowego stylu jest z ...Gorzowa

Nie korzystam z fejsa, więc to nie ze mną toczyłeś tę dysputę :)
Strzępieniu języka na ten temat nie było końca,
Słuszna uwaga odnośnie tematu ;)

Lewa :)
"Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie."

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: artix » sob gru 07, 2019

Mr_Spock pisze:
pt gru 06, 2019
Dla mnie wygląd i estetyka starego forum była czytelna, teraz też jest czytelna. Jeśli jednak komuś nie odpowiadały zmiany i miało to dla niego znaczenie, to w sumie dobrze byłoby, aby sam zadecydował o wyglądzie, czcionkach, kolorach, które widzi po zalogowaniu się na swoje konto. Takie jest moje zdanie. Jeżeli jednak ktoś się z nim nie zgadza, to ma do tego absolutne prawo i ja to szanuję.
. Nie jestem pewien, która wersja kolorystyczna była dla Ciebie ok. Osobiście stary wygląd forum mi i nie tylko mi odpowiadał, po krótkiej zmianie na jasno szare tło z ciemniejszymi literami, zrobiło się nieczytelnie, niewyraźnie, czytanie męczyło wzrok. Dlatego dyskutowaliśmy o zmianie kolorystyki. Powrót do sprawdzonej wersji wyszło wszystkim na dobre jak sądzę :). Przytaczając kosmiczną pogawędkę z kolegą z Gorzowa, miałem na myśli konkretny region, a nie Ciebie. To nie pierwszy raz, kiedy są jakieś "ale" z osobami z tamtych okolic, czy to na forach, czy na żywo :). Może to tylko moje kulawe szczęście lub przypadek, oby tylko nie potwierdzał reguły :mrgreen: . Kończąc tą naszą sympatyczna pogawędkę, pozdrawiam i LwG :ok:

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2263
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Nowy wygląd forum

Post autor: Przemo » sob sty 11, 2020

Jurek pisze:
pn gru 02, 2019
Takie coś zauważyłem.
Obrazek
po najechaniu myszką na odnośniki Menu one znikają (może zmieniają kolor na podobny do tła).
Taki drobiazg, ale może da się to poprawić.

Znalazłem chwilę wolnego i poprawiłem. Dzięki za zgłoszenie!
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą