Ubranie prawdziwego motocyklisty.

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)
Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Ubranie prawdziwego motocyklisty.

Post autor: Lacik » czw maja 10, 2012

W tym roku niestety zaobserwowalem w swoim miescie dziwna mode (?). Mianowicie mniej wiecej 8 na 10 motocyklistów ubranych jest... a nie przepraszam oni sa nieubrani :) Dresy, adidasy przed kostke, biale skarpetki, krotko koszulka, ba nawet krotkie spodenkiktóre wrecz troche nie ten tegens sa :D
mam wiecej zdjec takich delikwentów zrobione w przeciagu pare dni ale narazie jedno mam na kompie, wiec sie pochwale jaki ze mnie łowca prawdziwych motocyklistów :)
Czy to moda? czy glupota? a moze wydaja ostatnie grosze na sprzet majac w dupie bezpieczenstwo? Jesli to ostatnie to nie zycze nikomu... ale do pierwszej gleby i oby była lajtowa.
A jak jest u was?
Obrazek

Awatar użytkownika
Domel
Posty: 695
Rejestracja: sob lis 20, 2010
Miejscowość: Katowice
Motocykl: XX ;)
VROC: 0

Post autor: Domel » czw maja 10, 2012

Oj tam oj tam, czasami żółwia na plecach mają :D, ja tam bez bicia się przyznam, że sam czasami jeźdzę w jeansach, kamizelce i krótkim rękawie. Eh ale fakt faktem, jak widzę gościa w adidasach, krótkich spodenkach etc. to powiem szczerze trochę dziwnie to wygląda ale tak jak mówisz do pierwszej gleby (oby nie), potem lecą i kupują normalne ubranie.

Awatar użytkownika
Orzech_
Posty: 251
Rejestracja: pt maja 27, 2011
Miejscowość: Twardogóra k/wro
Motocykl: VL 800
VROC: 34013

Post autor: Orzech_ » czw maja 10, 2012

Po głupiej przewrotce parkingowej pewnie odechce się takich strojów... Pierwszy motocykl, koniecznie 600tka albo lytr, po co ubranie, przecież się nic nie stanie, nie na takich skuterach się jeździło... Miałem kraksę w zwykłych dżinsach, nie przypominały już później spodni! a nie szorowałem po ziemi tylko zatrzymałem się na płocie, prędkość ~30km/h... nie chce wiedzieć co się dzieje ze skóra przy takich zdarzeniach... Widywałem już nawet ludzi w niepozapinanych kaskach typu TIGER na ścigach, krótkie spodenki + sandałki to częsty widok...

Przypomniał mi się film drastycznie wpływający na wyobraźnie:
http://www.youtube.com/watch?v=GW-nK3bM9h8
Kilka motorowerów, WSK 175, MZ ETZ...długo nic i
Yamaha RD 250 LC '82 - była
Pannonia T1 '64- jest, w remoncie
Kawasaki LTD 450 '85 - była
Suzuki VL800

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » pt maja 11, 2012

Ten filmik powinni puszczać na kursie przyszłym posiadaczom prawo jazdy kat. A. Do motocyklistów to dotrze, do posiadaczy motocykli to już różnie. Osobiście nigdy nie jeździłem w krótkich spodenkach i nie pozwalam na to plecaczkom - jeansy, kurtka, kask przynajmniej średniej klasy to absolutne minimum, wiem że to i tak niewiele.
Ostatnio w okolicy mieliśmy taką małą imprezkę, przejazd motongów i terenówek, święcenie, majowe itd. Zauważyłem kilku ludzi, o których w życiu bym nie pomyślał, że mają motocykle, przeważnie "elita" małomiasteczkowa. Co im trzeba przyznać to byli lepiej ubrani niż ja - oczywiście wszystko prosto ze sklepu - od butów po kask, bajer, szpan etc. No i najważniejsze wszyscy chopper lub cruiser. Więc skoro w tym kierunku postępuje moda może nie będzie tak źle.
A tych gości co mi przed domem, na terenie zabudowanym (jedyne kilkaset metrów prostej z nową nawierzchnią w miasteczku) jeżdżą plastikami, w gatkach, na jednym kole, z prędkościami których osobiście poza miastem raczej nie rozwijam, to... niech Anioł Stróż ich pilnuje, ja płakał nie będę.
Tylko niech pamiętają, że nie każdy ma tatusia - byłego prezydenta.
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » pt maja 11, 2012

Ano upały i wylazło tego ... w krótkich gaciach DUUUUŻO, dokładnie tak jak Lacik piszesz 8 na 10 motocyklistów, sama czuję się z lekka idiotycznie przeciskając się w korku w skórze i kamizelce, na nogi zakładam ochraniacze co by chłodniej było.
Ano do pierwszej gleby - tak myślę.. byle by nogi pozostały w całości po takiej glebie...
nie mniej lansik jest... głupoty!
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pt maja 11, 2012

Góral pisze:Tylko niech pamiętają, że nie każdy ma tatusia - byłego prezydenta.
Dokładnie niech pamiętają nawet nie zdają sobie sprawy czym grozi upadek w "bieliźnie". Znam to z autopsji upadek przy predkości około 10-20 km/h góra kurtka tekstylna motocyklowa nic się nie stało dół zwykłe jeansy rozwalone kolano dwa tygodnie na wyciągu :wall: :wall: :wall: i nadal czasem problem szczególnie przy zmianach pogody.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » pt maja 11, 2012

Nawet nie chce mi się pisać na ten temat bo to bez sensu............
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pt maja 11, 2012

Bezpieczeństwo to wiadomo, ale....

moto nie moto, facet w gatkach i sandałkach poza plażą, basenem wygląda............ nooooo, tak sobie. Komedianci paradujący w miejscach publicznych z gołym torsem też należą do specyficznej grupy, nie napiszę jak zwanych. :razz:
Cóż, nie każdy rodzi się z szyją do krawata lub muchy więc radzi sobie jak może. :rotfl22:


:D :D :D :D
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » pt maja 11, 2012

SAURO pisze:Nawet nie chce mi się pisać na ten temat bo to bez sensu............
Jasne ja też jestem za ..masz rację, moje życie na przykład to profesjonalizm w każdy calu a ten gościu to kto to, czy może co to ,widzą takiego i w prasie pozostałych obsmarują .Jestem zdecydowanie na nie . :wall:

Nabes

Post autor: Nabes » pt maja 11, 2012

Ja to nawet nie myślę u mnie jeździć w krótkich portkach... Za blisko kominy mam :)... Już kilka razy przypaliłem portki i buty na tych kominach... Ale fakt faktem po Poznaniu też tego pełno śmiga w gaciach. JA tam wole się troszkę ugrzać w skórze (znaczy się na razie tylko kurtka bo portki potem kupie) niż potem żonie problemów narobić bo się wywaliłem...

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » pt maja 11, 2012

Powiedzcie mi jak mam sie ubrac na sutera i z piec minut przesiadam się na moto .. co wszym zdaniem powinienem na siebie ubrać, jak jadę do pracy w gajerku to żułwia na plecy powinienem wciąŋać i spodnie z wstawkmii na kolanach?????? Jak ma ktoś mniw pierdolnąć to mi nic nie pomorze i taka jest prawda
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
Orzech_
Posty: 251
Rejestracja: pt maja 27, 2011
Miejscowość: Twardogóra k/wro
Motocykl: VL 800
VROC: 34013

Post autor: Orzech_ » pt maja 11, 2012

Ale tu chodzi o bezpieczeństwo które właśnie właściwe ubranie ma zapewnić, koniecznie długie spodnie, tu nie chodzi o poważny wypadek tylko o głupią wywrotkę na żwirku która może się skończyć rozległymi oparzeniami/otarciami skóry (żeby już nie mówić o ścieraniu jej do kości). Mam znajomego któremu na motocyklu stracił dwa palce, gość go lekko przyhaczył busem w korku. W rękawicach mógł tego uniknąć. Wiadomo że przy upałach nie da się wytrzymać w kurtce, ale krótkie spodenki to nie jest dobry pomysł, absolutnie. Garnitur też.
Kilka motorowerów, WSK 175, MZ ETZ...długo nic i
Yamaha RD 250 LC '82 - była
Pannonia T1 '64- jest, w remoncie
Kawasaki LTD 450 '85 - była
Suzuki VL800

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » sob maja 12, 2012

Podsumowując temat
Dlaczego należy mieć odpowiednie ubranie ??

Ona się zaraz dowie :mrgreen:
http://tinypic.pl/s7yck44cl13a

On też, ale to zaboli :wall:
http://tinypic.pl/pdjlgeyrsqlk
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Nabes

Post autor: Nabes » sob maja 12, 2012

Góral pisze:Podsumowując temat
Dlaczego należy mieć odpowiednie ubranie ??

Ona się zaraz dowie :mrgreen:
http://tinypic.pl/s7yck44cl13a

On też, ale to zaboli :wall:
http://tinypic.pl/pdjlgeyrsqlk
Według mnie jej strój jest jak najbardziej wskazany :) i odpowiednie przystosowany... Ja tam bym nic w spodniach nie zmieniał, jedynie w kurtce... Za dużo zasłania :antlers: :antlers:

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » sob maja 12, 2012

Obrazek

Nabes - special for you

Kask musi zostać, w końcu bezpieczeństwo to podstawa :D :D :D
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4580
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » sob maja 12, 2012

Góral pisze:Ona się zaraz dowie :mrgreen:
http://tinypic.pl/s7yck44cl13a
Było
Laska jest bez kasku i to wyjaśnia powód zatrzymania.
:ok:

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » sob maja 12, 2012

Sorki :pada:i, że było, tak mi po prostu pasiło do podsumowania :oops:

A swoją drogą ta zeberka na główce to na pewno kapelusik ?? ?? ??
Może jednak jakiś dziwny kask :D
Kiedyś jeździliśmy Emką w wojskowych WSW, pies po zatrzymaniu zadał pytanie "W jakich kaskach należy jeździć", odpowiedzieliśmy "W plastikach", "No właśnie" i postukał palcem. Totalne zdziwko i nas puścił. Dla przypomnienie wojsko wtedy miało stalowe i tylko WSW "chodziło" w hełmach z włókna szklanego. On o tym nie wiedział a słowo homologacja :hammer: nie było mu znane. Autentyk z mego życia. :D
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Nabes

Post autor: Nabes » ndz maja 13, 2012

Góral pisze:Obrazek

Nabes - special for you

Kask musi zostać, w końcu bezpieczeństwo to podstawa :D :D :D

:pada: :pada:

Góral - special fo you :)

tyle, że wersją bez kasku :yeee:

Obrazek

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 18, 2012

kask już mam w miarę sensowny, kurtka dziś dotarła, spodnie no myślę jakie bo kurtka skórzana, to gacie tekstylne nie teges,(chyba) ponoć dżiny na moto są niezłe na czoperowaty styl jazdy ale cenowo to nie ma szału, buty też trzeba jakieś wyższe kupić, powiem tak mam moto od tygodnia a jeździlem póki co tylko po ćmoku co by nie wyglądać jak idiota w cienkiej kurteczce be-żowej i cienkich dźinach :D chyba mam poczucie estetyki na moto typu Vuclan z chromowaną armaturą co nie :yeee: w dalsze trasy skóra musi być ale kurcze będę dużo śmigał po pare km do pracy to nie będę gaci na zmianę brał żeby nie siedzieć w skórze 8 godzin, :hihi:

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » pt maja 18, 2012

Jeśli się nie mylę to Konrad pisał o szlifie przy 30/h, kask, kurtka OK, na :dupa: jeansy i szpital, gdyby miał spodnie odpowiednie byłoby prawdopodobnie OK. Któryś z forumowiczów opisywał jak widział swego syna w rowie, którego uratowały porządne łachy, do których nota bene założenia ojciec go zmusił.

Więc jak to mówią - wybór należy do Ciebie.
A styl Kalifornijski to na paradę ewentualnie - wtedy wypada wyglądać.
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 32 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 32 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą