Co o tym sądzicie ???

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)
Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Co o tym sądzicie ???

Post autor: MUKA » wt lut 28, 2012

W coraz większej ilości pojawia się taka formułka na stronach internetowych - """Zanim zaczniesz buszować po folderach zapoznaj się z tekstem poniżej!!! Jeżeli jesteś związany w jakikolwiek sposób z jakimikolwiek organizacjami rządowymi lub pozarządowymi do walki z piractwem komputerowym lub jakąkolwiek inną grupą spełniającą takie funkcje, a także jeśli po prostu jesteś pracownikiem tych grup - NIE MOŻESZ przeglądać jak i ściągać żadnych plików umieszczonych w folderach!!!! Jeśli będziesz przeglądał lub ściągał zamieszczone tam pliki, a nie spełniał wszystkich powyższych warunków - złamiesz międzynarodowe prawo do prywatności (Internet Privacy Act podpisany w 1995), co będzie znaczyło, że NIE MOŻESZ rościć prawa do ukarania żadnych osób lub firm które przetrzymują tu swoje pliki, nie możesz także sądownie ścigać żadnej z tych osób, włączając w to jej rodzinę, przyjaciół oraz wszystkich innych, którzy korzystali z zamieszczonych materiałów !!! Większość plików na stronie została zamieszczona jedynie w celach promocyjnych a więc zgodnie z polskim prawem ściągnięte pliki posiadające prawa autorskie można przechowywać na dysku przez 24h. """
Ciekawi mnie czy ta formułka i cytowane prawo międzynarodowe ma jakiś odpowiednik prawny ??? :yeee:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » wt lut 28, 2012

ciekawe jak ma się to do jpeg`ów ściąganych przez przeglądarke i zachowywanych w tempach na dysku, podczas przeglądania strony... Tak więc każdy kto wchodzi na stronę ściąga z niej dane i jeśli ich nie usunie łamie prawo...tak więc nie ma prawa do ścigania
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
Remo
Posty: 1990
Rejestracja: śr kwie 28, 2010
Miejscowość: Kujawy/Mazowsze
Motocykl: VN 1700 Classic Tourer
VROC: 22969

Post autor: Remo » wt lut 28, 2012

Powyższa formułka nie ma żadnej mocy prawnej.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani niesprawiedliwości jakich nie dopuściłby się rząd z chwilą gdy zabraknie mu pieniędzy". Alexis de Tocqueville
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament" Mark Twain
"Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest kilkuminutowa rozmowa z potencjalnym wyborcą" Winston Churchill
Keep calm - I'm from Poland.
www.wypozycz-auto.com.pl
www.detektywi-prawnicy.pl

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » wt lut 28, 2012

Remo pisze:Powyższa formułka nie ma żadnej mocy prawnej.
To się nazywa odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku :ok: :ok:
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Grim
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 19, 2012
Miejscowość: okolice Trójmiasta
Motocykl: VN 800 Classic
VROC: 0

Post autor: Grim » wt lut 28, 2012

Podobną tendencję widać na np. YouTube, gdzie w opisie podają "Nie jestem właścicielem owego filmu/teledysku. Wszystkie prawa autorskie należą do [nazwa]" - w zasadzie nie ma to żadnego znaczenia, jednak z niewiadomych powodów ludzie zaczęli wierzyć że ich to ochroni :p

Gdzieś tu na necie osoba biegła w tych tematach porównała to do wywieszania tabliczki "Policji wstęp wzbroniony" na drzwiach szklarni pełnej marihuany w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

Ale jak to komuś pomaga spać w nocy.... :p

Kasper
Posty: 2047
Rejestracja: czw mar 31, 2011
Miejscowość: Białystok
Motocykl: Honda Varadero 1000XL
VROC: 0

Re: Co o tym sądzicie ???

Post autor: Kasper » wt lut 28, 2012

MUKA pisze:W coraz większej ilości pojawia się taka formułka na stronach internetowych - """Zanim zaczniesz buszować po folderach zapoznaj się z tekstem poniżej!!! Jeżeli jesteś związany w jakikolwiek sposób z jakimikolwiek organizacjami rządowymi lub pozarządowymi do walki z piractwem komputerowym lub jakąkolwiek inną grupą spełniającą takie funkcje, a także jeśli po prostu jesteś pracownikiem tych grup - NIE MOŻESZ przeglądać jak i ściągać żadnych plików umieszczonych w folderach!!!! Jeśli będziesz przeglądał lub ściągał zamieszczone tam pliki, a nie spełniał wszystkich powyższych warunków - złamiesz międzynarodowe prawo do prywatności (Internet Privacy Act podpisany w 1995), co będzie znaczyło, że NIE MOŻESZ rościć prawa do ukarania żadnych osób lub firm które przetrzymują tu swoje pliki, nie możesz także sądownie ścigać żadnej z tych osób, włączając w to jej rodzinę, przyjaciół oraz wszystkich innych, którzy korzystali z zamieszczonych materiałów !!! Większość plików na stronie została zamieszczona jedynie w celach promocyjnych a więc zgodnie z polskim prawem ściągnięte pliki posiadające prawa autorskie można przechowywać na dysku przez 24h. """
Ciekawi mnie czy ta formułka i cytowane prawo międzynarodowe ma jakiś odpowiednik prawny ??? :yeee:
3xNIE
Mój ojciec nie mówił jak żyć, po prostu pozwolił mi przyglądać się swojemu życiu.
Clarence Budington Kelland

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt lut 28, 2012

dla mnie to jest jawne zaproszenie odpowiednich władz do zainteresowania się danym portalem i jego zawartością :)
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » śr lut 29, 2012

Remo pisze:nie ma żadnej mocy prawnej.
No i wszystko jasne.
Badger pisze:jawne zaproszenie odpowiednich władz
Zgadzam się z tobą całkowicie, igranie z ogniem.

W zieli się też ostro na YouTube za podkłady muzyczne :(
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 28 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 28 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą