Laptop i zjawisko paranormalne, czyli co jest grane? Heeelp!

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)
Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Laptop i zjawisko paranormalne, czyli co jest grane? Heeelp!

Post autor: mirad » pn wrz 19, 2011

Temat jest raczej nie motocyklowy, ale wydaje mi się, że jest wystarczająco absurdalny, że nadaje się do tego działu. :mrgreen:

Mam ciekawy problem informatyczno-sprzętowy.
Mam laptopa na xp, a w domu Neostradę /Livebox/ z modemem w środku budynku mniej więcej. Laptopa używam w biurze, które dzieli od pomieszczenia z modemem mały korytarz. Laptop śmiga po internecie łącznością bezprzewodową bez problemu. Ale, jak przeniosę laptopa do pokoju z modemem lap co pewien czas bez wyraźnego powodu przeładowuje system poprzedzając komunikatem na niebieskim ekranie /coś tam/. Ciekawostka w tym, że jak przed przeniesieniem wyłączę łączność bezprzewodową, prawidłowo zamknę system i otworzę przy modemie nic się nie dzieje, ale internetu brak rzecz jasna. Rozmawiałem ze specami z tepsy, ale nie mieli jeszcze takiego zwierza. Żeby było ciekawiej, to niedawno wymieniałem twardy dysk i przeładowałem system. Te same objawy przed i po wymianie! Żona używa innego lapa na viście i nic się nie dzieje, wszędzie tak samo działa.

No i nie wiem czy mam szukać pomocy u informatyków czy u egzorcysty? :wall:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » pn wrz 19, 2011

Jaki to laptop?? Tzn producent??
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pn wrz 19, 2011

Zombie pisze:Jaki to laptop?? Tzn producent??
Raźny staruszek IBM ThinkPad R51. :hah:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » pn wrz 19, 2011

:mrgreen: korzystasz przy połączeniu z Access Connections ThikPad?? Bo jeśli tak to usuń i sprawdz co się będzie działo (skorzystaj z oprogramowania XP) potem pobierz nową wersję Access Connections i też sprawdź. Jeśli nie korzystasz to pobierz i zainstaluj. Warto też sprawdzić czy nie ma dostępnych nowych sterownikow do karty Wi-Fi.
Oprogramowanie i sterowniki masz tu: http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page?
Musisz podać dokładny model, wszystko znajdziesz na naklejce od spodu laptopa.

Nota bene te "coś tam" na niebieskim ekranie jest wazne :D
Chyba nie zakręciłem Ci w głowie za mocno??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

powodzenia
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pn wrz 19, 2011

Jadę na połączeniu z xp. AC TP nie konfigurowałem, ale wiem, że jest. Tekst na niebieskim jest ważny, ale za szybko miga i nie wiem jak go zatrzymać. Kiedyś poradziłem sobie fotką - taki kuchenny sposób, ja wiem. :p

Niedawno sprawdzałem u Lenovo nowości dla R51 i nic tam rewelacyjnego nie znalazłem, ale jeszcze pogrzebię przy okazji.

Rzecz w tym, że dawniej nie było tego problemu, ale kiedyś się pojawił.

Nad tym AC TP muszę jeszcze się zastanowić. Może on bruździ tak na sucho, bez konfiguracji? No, ale dlaczego w jednym pokoju tak, a w innym nie? Może największa siła sygnału go pobudza? Dla mnie to brzmi absurdalnie, ale specem nie jestem.

Jeszcze zobaczę przy okazji jak zachowuje się w innych sieciach, tych publicznych, chociaż nie korzystam.

W każdym razie dzięki za wsparcie.

Chyba trzeba się napić, aby temat zgłębić! :butelka:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » pn wrz 19, 2011

Odinstaluj AC , potrafi mieszać, wiem coś na ten temat :mrgreen: :mrgreen:
Nowa wersja jest ale pod Win 7, więc nie skorzystasz :cry:
A jak nie bylo problemu i się pojawił, to przeinstaluj XP. Właśnie z tą silą sygnału może karta Wi-Fi głupieć chociaż nie powinna.
Jak coś to pisz. Skrobnę maila do Lenovo i może coś odpowiedzą.
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pn wrz 19, 2011

Problem pojawił się przed wymianą dysku i trwa nadal. Przy wymianie był przeładowany system, ale serwisant ściągnął z sieci /nie ma CD, takie rozwiązanie/ na podstawie numerów i załadował mi bez serwis packów i innych. Spędziłęm chyba 3 dni by zaprowadzić porządek i załadować potrzebne mi inne narzędzia. Chyba raczej nie to.
Będę kombinował dalej.
Odinstalowuję AC i zobaczymy.
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Szczotka
Posty: 446
Rejestracja: sob maja 21, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: Honda VTX 1800C
VROC: 0

Post autor: Szczotka » pn wrz 19, 2011

Zombie, to coś na niebiesko, co to się pojawia na lapku u Mirada, to na mój gust blue screen i wtedy pewnie zruca wszystko, się resetuje i ładuje na nowo, czyli pogryzło się sprzętowo po wymianach.
Specem nie jestem, ale kiedyś na HP miałem to samo po wymianach kości z operacyjną i preinstalacją oprogramowania. ??
Pozdrawiam
__
Marcin

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » pn wrz 19, 2011

Szczota pisze:Zombie, to coś na niebiesko, co to się pojawia na lapku u Mirada, to na mój gust blue screen i wtedy pewnie zruca wszystko, się resetuje i ładuje na nowo, czyli pogryzło się sprzętowo po wymianach.
Specem nie jestem, ale kiedyś na HP miałem to samo po wymianach kości z operacyjną i preinstalacją oprogramowania. ??
Dokładnie tak jest, ale blue screen'y są różne....niestety...
No nic Mirad, odinstaluj AC i popatrz co będzie.
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pn wrz 19, 2011

Zombie pisze:No nic Mirad, odinstaluj AC i popatrz co będzie.
Zrobi się, ale jutro, właśnie zrobiłem podatki i jest mi niedobrze. K :cenzura: a!

Dzięki.
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » wt wrz 20, 2011

Siemka,
czyta się to w miare...gdybym jeszcze rozumiał o czym gadacie to byłoby super
pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » wt wrz 20, 2011

Krasnal pisze:Siemka,
czyta się to w miare...gdybym jeszcze rozumiał o czym gadacie to byłoby super
pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

O zjawiskach paranormalnych więc my też nie bardzo, ale sposobem majstrujemy tu i tam. Aby do przodu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » wt wrz 20, 2011

to co jest ważne na blue screenie to numer który jest na dole ekranu taki długi ciąg cyfr, jak się pojawi (te kilka sekund) postaraj się zapamiętać przynajmniej początek (albo właśnie walnij zdjęcie jak dasz radę) ten kod mówi dokładnie co się dzieje i w którym miejscu jest problem. Wtedy łatwiej naprawiać, a nie szukać po omacku.
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » wt wrz 20, 2011

Ja-jo pisze:to co jest ważne na blue screenie to numer który jest na dole ekranu taki długi ciąg cyfr, jak się pojawi (te kilka sekund) postaraj się zapamiętać...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » wt wrz 20, 2011

Wszystko sie da.... najpierw zrób tak
w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie. Odznaczamy dostępną tam opcję ”Automatycznie uruchom ponownie”.

Przepisz kod, bo system się nie zrestartuje tylko zostanie na uroczo brzmiacej stronie niebieskiego ekranu śmieci (nagłej) po czym sprawdź na liście np tu
http://forum.pcformat.pl/Bledy-krytyczne-vademecum-t

wtedy wiadomo czego szukamy
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » wt wrz 20, 2011

Oby się nie okazało, że "wystąpił błąd ponieważ wystąpił błąd" jak to w Win bywa... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » wt wrz 20, 2011

Takie "cóś" się pojawia i taki jest komentarz:

"Stop 0x0000000A lub IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez
autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie albo oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu.

Rozwiązanie: Jeżeli komunikat wskazuje na konkretne urządzenie lub kategorię urządzeń, spróbuj usunąć lub wymienić urządzenia z tej kategorii. Jeżeli ten komunikat błędu Stop pojawi się podczas instalacji lub procedury aktualizacji systemu, możesz podejrzewać niekompatybilny sterownik, usługę systemową, skaner wirusów, program do wypalanie płyt CD lub program do tworzenia kopii zapasowych. Jeśli błąd pojawia się np. po dodaniu nowej karty rozszerzeń, należy usunąć kartę i sprawdzić czy BSOD nadal się pojawia. Rozwiązaniem może być także instalacja najnowszych sterowników kompatybilnych z Windows XP."

Za tym 0x0000000A są jeszcze (0xF89DD030,0X00000002,0x00000001,0x804D9B6???????? - dalej nie widać na fotce.

Zdeaktywowałem na razie IBM Access Connections i jest to samo.

Na razie wiem raczej to samo. Za cienki jestem, ale się nie poddaję.

I jeszcze do tego nie mogę dostać się do menedżera urządzeń. "Dobrze" idzie.
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Ryffka
Posty: 1398
Rejestracja: pn kwie 19, 2010
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: był VN2000 Soul Red, GTR 1400
VROC: 24863

Post autor: Ryffka » wt wrz 20, 2011

Że by nie było łatwo to i ja wtrącę swoje 3 grosze:) Na moje oko problem jest z samą kartą wi-fi lub współpracą jej z systemem. Może to być sterownik, a może być problem sprzętowy. W ustawieniach zaawansowanych sterownika kart jest sporo ustawień można by popróbować nieco poprzestawiać. Zaczął bym od najprostszej rzeczy a mianowicie ograniczenia prędkości wi-fi np do standardu B (11Mbit - do neta styknie). Być może po prostu jak jesteś w pokoju z routerem i jest dobry sygnał i karta próbuje iść na max co jej nie wychodzi na dobre :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » wt wrz 20, 2011

Ryffka pisze:Że by nie było łatwo to i ja wtrącę swoje 3 grosze:) Na moje oko problem jest z samą kartą wi-fi lub współpracą jej z systemem. Może to być sterownik, a może być problem sprzętowy. W ustawieniach zaawansowanych sterownika kart jest sporo ustawień można by popróbować nieco poprzestawiać. Zaczął bym od najprostszej rzeczy a mianowicie ograniczenia prędkości wi-fi np do standardu B (11Mbit - do neta styknie). Być może po prostu jak jesteś w pokoju z routerem i jest dobry sygnał i karta próbuje iść na max co jej nie wychodzi na dobre :mrgreen:
No no, to może być to....
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » wt wrz 20, 2011

mirad pisze:Takie "cóś" się pojawia i taki jest komentarz:

"Stop 0x0000000A lub IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
wg mnie "naprawdę starej szkoły" (co nie znaczy dobrej i na czasie) synonim "IRQ" oznacza tzw. przerwania które jako zasoby systemowe są rezerwowane w bios-ie dla poszczególnych urządzeń.......
być może to kwestia sterownika ale równie dobrze może to być sprawa konfliktów urządzeń a w zasadzie zasobów systemowych zarządzanych przez bios.....
- przewrotnie spróbuj zassać ze strony IBM-a starszy(-naj) sterownik do wifi....
na początek pobawiłbym się bios-em (choć to lapek i możliwości zbytnich nie ma) a jeżeli nie to tak jak sugerował ryffka w menedżerze urządzeń można też sterować zasobami w ręczny sposób....

przepraszam ..... :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 24 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 24 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą