Grzać czy nie grzać?

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)
Wankan
Posty: 63
Rejestracja: pn kwie 29, 2019
Miejscowość: Koło
Motocykl: vn2000

Grzać czy nie grzać?

Post autor: Wankan » pt maja 24, 2019

Szanowni Vulcanowicze.

Jadąc do pracy zastanawiałem się nad niby prostą sprawą. Otóż czy po odpaleniu motocykla powinno się czekać jakąś chwilę aż silnik złapie temperaturę, czy można po prostu od razu wsiadać i jechać?
Niby logika wskazuje, że lepiej chwilę odczekać. Ale pojawia się znowu pytanie jak długa powinna być ta chwilka. 30 sek, minuta czy może aż wyłączy się ssanie? No i kolejny aspekt. Przecież skoro w silniku jest zazwyczaj olej z najwyższej półki to czy naprawdę trzeba czekać? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Grzać czy nie grzać?

Post autor: artix » pt maja 24, 2019

"Włączam silnik daję kopa, za mną tylko kurz" :). Tak śpiewa Dżem, ale nie sądzę, żeby grzanie silnika było szczególnie korzystne dla niego samego, to samo dotyczy silników samochodowych, także "kop" na zimnym serduchu raczej nie pomoże mu w długiej żywotności. Odpalam maszynę, zakładam kask, zamykam garaż itd. i spokojnie ruszam. Max minuta na postoju, silnik nabiera właściwej temperatury podczas jazdy, na początku spokojnej oczywiści. Podobnie jest z nagrzewaniem się opon, powoli stopniowo nabierają właściwej temperatury i przyczepności. Myślę, że nie ma co dorabiać do tego zagadnienia zbędnej filozofii, wyczucie, lekka ręka i regularne serwisy moto czynią cuda. Pozdrowienia dla Kolanina, fajne miasto, fajni ludzie, lubię tam jeździć :)

Wankan
Posty: 63
Rejestracja: pn kwie 29, 2019
Miejscowość: Koło
Motocykl: vn2000

Re: Grzać czy nie grzać?

Post autor: Wankan » sob maja 25, 2019

Dzięki za podjęcie tematu. Tak właśnie też myślałem. A skoro lubisz moje miasto, to w ostatni weekend czerwca jest zlot. Zawsze możesz wpaść. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Grzać czy nie grzać?

Post autor: artix » sob maja 25, 2019

Już dawno mam zarezerwowany czas na wypad do Koła, nie wiem czy na cały zlot, ale na pewno wpadnę na IRĘ w piątek i na paradę, a przy okazji odwiedzę rodzinkę. Od smarka każde wakacje spędzałem w Kole, także czuje się tam jak u siebie :). Do zobaczenia może :ok:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą