Wybór samochodu służbowego

Luźne temaciki. Bez cenzury ;)

Nowy samochód slużbowy Badgera to:

Citroen C4 Picasso Grand 1,6 HDi MCP
5
33%
Skoda Octavia Combi 1,9 TDi
5
33%
Hyunday i30 1,6 CRDi
1
7%
Kia Cee'd SW 1,6 CRDi
1
7%
Renault Megane Combi 1,6 HDi
2
13%
Peugeot 308 SW 1,6 HDi
1
7%
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Wybór samochodu służbowego

Post autor: Badger » wt sie 10, 2010

Zmieniam pracę :)
Z tego powodu musze oddać służbową octavię i znaleźć sobie inny, nowy samochód. Też będzie służbowy. Budżet ograniczony do 75 PLN brutto. Oprócz ceny ważna ekonomia i bezawaryjność. Tylko diesel. W tej cenie znalazłem:
- C4 Picasso Grand 1,6 HDi MCPw zajebistym wyposażeniu i w automacie, ale boję się późniejszych kosztów;
- Octavię Combi w wersji Mint 1,9 TDi - praktycznie tylko klimam, i już mam dość skody;
- i30 SW 1,6 CRDi Comfort - pięknie wyposażona, ale dla mnie coś nowego;
- cee'd SW 1,6 CRDi - gorzej wyposażona niż i30 ale o niebo lepiej niż skoda, i też jakoś nie mam przekonania;
- megane 1,6 HDi - paryżańska robota - boję się kosztów;
- 308 SW 1,6 HDi - j.w.

Inne marki odpadają. Co byście wybrali??
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Duszek
Posty: 1918
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Niemcy
Motocykl: GL 1500 I
VROC: 32261

Post autor: Duszek » wt sie 10, 2010

ja już wybrałem !! A TY ??????
... i nie mylmy posiadacza motocykla z motocyklistą ... Andrzej Ch +

GG : 51000581

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Re: Wybór samochodu służbowego

Post autor: Abrams » wt sie 10, 2010

Badger pisze:Zmieniam pracę :)
Z tego powodu musze oddać służbową octavię i znaleźć sobie inny, nowy samochód. Też będzie służbowy. Budżet ograniczony do 75 PLN brutto. Oprócz ceny ważna ekonomia i bezawaryjność. Tylko diesel. W tej cenie znalazłem:
- C4 Picasso Grand 1,6 HDi MCPw zajebistym wyposażeniu i w automacie, ale boję się późniejszych kosztów;
- Octavię Combi w wersji Mint 1,9 TDi - praktycznie tylko klimam, i już mam dość skody;
- i30 SW 1,6 CRDi Comfort - pięknie wyposażona, ale dla mnie coś nowego;
- cee'd SW 1,6 CRDi - gorzej wyposażona niż i30 ale o niebo lepiej niż skoda, i też jakoś nie mam przekonania;
- megane 1,6 HDi - paryżańska robota - boję się kosztów;
- 308 SW 1,6 HDi - j.w.

Inne marki odpadają. Co byście wybrali??
A nie możesz wyboru zmienić??

Kia i I30 to jedno i to samo delikatnie inna stylistyka dla mnie odpada
Jeśli myślisz o nowej Megane to bym się zastanawiał między nią a Cytryną
Octavką już się najeździłem i nie wróciłbym
Zapytaj o Mondziaka...
Ostatnio zmieniony wt sie 10, 2010 przez Abrams, łącznie zmieniany 1 raz.
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt sie 10, 2010

duszek, też mi się podoba C4, ale jak z awaryjnościa?? cena ubezpieczenia powala :(

Abrams, a co proponujesz??
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » wt sie 10, 2010

Badger pisze:duszek, też mi się podoba C4, ale jak z awaryjnościa?? cena ubezpieczenia powala :(

Abrams, a co proponujesz??
Ale jak firmowe to co się ceną ubezpieczenia przejmujesz?? No chyba że teść :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytrynka lub Renia
Zapytaj o Mondziaka ja kupiłem do firmy Gold X po 62 netto z całkiem przyzwoitym wyposażeniem i 1.8 TDCI 125 kucyków
Bez porównania do poprzedniej octavki
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt sie 10, 2010

teść :)
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Marcin
Posty: 928
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Marki
Motocykl: GTR 1400
VROC: 32255

Post autor: Marcin » wt sie 10, 2010

ja mam Citroen C4 Picasso Grand 1,6 w benzynie i jako samochód rodzinny spisuje się idealnie - z tego co wiem montowane są tam silniki BMW...jedyną wadą jest moc,która w życiu codziennym (po mieście mi wystarcza jednak w trasie jest trochę ciężko.Mam ją 7 mies.,więc na razie bez awaryjnie.
Motocykle jak niektóre kobiety, nie wybaczają błędów.

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt sie 10, 2010

Marcin pisze:ja mam Citroen C4 Picasso Grand 1,6 w benzynie i jako samochód rodzinny spisuje się idealnie - z tego co wiem montowane są tam silniki BMW...jedyną wadą jest moc,która w życiu codziennym (po mieście mi wystarcza jednak w trasie jest trochę ciężko.Mam ją 7 mies.,więc na razie bez awaryjnie.
i o taką opinię mi chodziło :)

ale czekam na opinie innych
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Starszy
Posty: 858
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: WR
Motocykl: VN-750
VROC: 31444

Post autor: Starszy » wt sie 10, 2010

... a ja bym popatrzył za Suzuki !

marek.g.polska
Posty: 42
Rejestracja: czw maja 13, 2010
Miejscowość: Medalik
Motocykl: w planach
VROC: 0

Post autor: marek.g.polska » czw sie 12, 2010

Dla mnie jednak Octavka jest faworytem:)
Lubię jej letko zielone oświetlenie deski i zegarów.
Jest czarna w środku, surowa, bez dodatkowych wodotrysków.
A moment obrotowy ma po prostu świetny.
Lata spokojnie 130-140. Do kufra włożę kawał szafy.
Pies może mi się chować w bagażniku i grzywą nie zachacza o sufit.
W 3 latka przeleciała 70 000 i wytarł się jedynie dywanik kierowcy
od pięty przy gazie. Dla mnie Bomba.
To oczywiście Octavia Tur 1,9 w dieslu.
Wole ją niż golfa5 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » ndz sie 15, 2010

Pan pozwoli.......
że zaproponuję FIAT-a......... sam używam służbowo FIAT-a od ponad 5 lat. Pierwszy był STILO 1,9 JTD 115KM a teraz BRAVO 1,9JTD 120KM.
Śmiem twierdzić że u FIAT-a utargujesz lepszą cenę niż u innych marek (może się mylę ale takie mam wrażenie) mój typ :
FIAT BRAVO Sport 2,0 Multijet 16v z DPF 165KM + kilka opcji
www.fiat.pl
Prywatnie jeżdżę MEGANE II Classic 1,9dCi i nie mogę złego słowa powiedzieć... po prostu dobrze zrobiony samochód - ale uwaga... istnieje teoria, która mówi o tym iż silniki wyposażone w turbinę o zmiennej geometrii łopatek "nie lubią" miejskich korków (mojego to na szczęście nie dotyczy, starszy model). O ile się nie mylę to chyba wszystkie obecnie produkowane modele silników diesla są tak właśnie wyposażone (chęć uzyskania mocy z jak najmniejszej pojemności vs zużycie paliwa i emisja spalin)
Zerknij również na to :
http://www.renault.pl/samochody-nowe/sa ... ceType=TTC
Niezaprzeczalnie ładny samochód, funkcjonalny, małe spalanie i dosyć dobrze wyposażony.
Sądzę że również można powalczyć o rabat dla firmy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
centek
Posty: 1319
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Bełchatów
Motocykl: Honda Varadero
VROC: 31455

Post autor: centek » wt sie 17, 2010

cytrofleta ponad wsjo. Leje resztę przede wszystkim komfortem jazdy i nie strzelającymi plastikami. Nie bój się frencza, bo obecnie robione, a 10 lat temu - to przepaść technologiczna.

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt sie 17, 2010

cytryna chyba odpadnie planem serwisowym. biorąc pod uwagę interwały między przeglądami i ich cenę to serwis C4 jest o 100% droższy od skody, kii, hyundaia, forda itp

dziś dostałem ofertę na forda focusa 1,8 CDTi Trend + Gold - nie dał rady pod względem wyposażenia, kosztów serwisowych koreańskiej dwójce. Po prostu przepaść
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

radzio740
Posty: 44
Rejestracja: ndz cze 27, 2010
Miejscowość: grojec
Motocykl: vn800
VROC: 0

Post autor: radzio740 » pt sie 20, 2010

A ja powiem jako mechanik a nie uzytkownik, najtansza w utrzymaniu i calkiem bez awaryjna jest skoda ,wytrzymale zawieszenie czego nie mozna powiedziec o francuzach, uklad paliwowy kreci 300 tys. bez naprawy w przeciwienstwie do CR bo jak cos padnie na gwarancji to i tak zwala na zla jakosc paliwka ,kazde autko ma wady i zalety podstawowa sprawa to koszty napraw biezacych ktore sa i tak nieuniknione ,jeszcze zalezy ile km. robisz rocznie ,jesli nie placisz za naprawy bo autko sluzbowe to bierz ktore jest wygodne i ci sie podoba

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » sob sie 21, 2010

Ostatnio zrobilem kilka tysięcy km Octawią Tdi. Auto jest całkiem sprytne i ma tylko jedna wadę, mianowicie trzeba sie mocno zastanowić przed wyprzedzaniem. O ile na niskich biegach przyspiesza fajnie, to przy predkości 120-130km/h to dramat. Może jak wleję 98ki to się poprawi ;). Niemniej jednak auto chyba godne polecenia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » sob sie 21, 2010

ja tak się zastanawiam na jednym, czy większość Was wybiera samochód tylko po osiągach?? Czy pojemność, moc, moment, wygląd są najważniejsze??
Piszę, że w tej cenie mogę mieć skodę w wersji podstawowej - silnik i blacha. A tyle osób mi ją poleca ;) Ten samochód ma być moim drugim domem - planowany jest przebieg roczny około 60 tys km.
Aż tak mnie nie lubicie ;)

A wszelkie informacje o niezawodności samochodów z grupy VW to mity. Jeździłem Passatem, Touranem i ostatnie 1,5 roku octavią - nie było miesiąca, żebym nie był w serwisie
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

marek.g.polska
Posty: 42
Rejestracja: czw maja 13, 2010
Miejscowość: Medalik
Motocykl: w planach
VROC: 0

Post autor: marek.g.polska » sob sie 21, 2010

Octavka Combi Tur 2010, 19TDI premia - goła - 58070 zł :grin:
Żeby dobić do kwotki 75 tys jak napisałeś :wink:
to troszkę dodatków masz szansę jeszcze dorzucić :lol:

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » sob sie 21, 2010

nowa octavia wersja mint za 69700 pln brutto
ambiente już się nie mieści.

policz jeszcze kratkę, manualną klimę, alarm (wymagany przez ubezpieczyciela) to już masz 6 tys dopłaty. A gdzie wygody? ;)
i znajdź mi w salonie toura...

po za tym i tak ich nie ma żadnych octavii na stocku ;)
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Baudolino
Posty: 945
Rejestracja: ndz cze 13, 2010
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Lucynka
VROC: 32426

Post autor: Baudolino » sob sie 21, 2010

Badger pisze:Aż tak mnie nie lubicie
Ależ nie. Jeśli chcesz żebym Ci polecil auto od serca to polecam Forda Explorera 4x4 4.0L automat od rocznika 98. To jest frajda z jazdy, bezpieczeństwo, przyspieszenie a i licznik zamkniesz. :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » ndz sie 22, 2010

Może się czepiam ale generalnie rzecz biorąc bezawaryjne samochody to MIT !! każdej, powtarzam każdej marce zdarzają się serie poszczególnych modeli z pewnymi wadami. Nie jest to wina samej marki (Ford, FIAT, Renault czy Skoda) winę ponosimy poniekąd my sami......... tak , takie luźne skojarzenie mnie naszło. My czyli rynek, którzy żądamy tych samych samochodów z lepszym wyposażeniem za niższą cenę, dłuższą gwarancją etc. A w jaki sposób firmy mogą sprostać naszym wymaganiom? poprzez "redukcję" jakości niektórych komponentów m.in. o zabiegach (czyt. wybiegach) marketingowych nie wspomnę. Każdy model w tej grupie cenowej ma swoje "zady i walety" jak również zwolenników i przeciwników.
Wg mnie nie powinieneś się bawić w gadżety elektroniczne jakimi mogą być naszpikowane obecnie sprzedawane modele tylko w jakim stopniu dany samochód zapewni Ci bezpieczeństwo to po pierwsze, wygodę i niskie koszty eksploatacji. Celowo ustawiłem tą kolejność gdyż wspomniałeś że ten pojazd ma być Twoim drugim domem. Zdaję sobie sprawę że stoi przed Tobą dosyć trudne zadanie ale zrób po prostu listę tego, czego Ty wymagasz od samochodu i co jest dla Ciebie najważniejsze. Następnie wstaw do tej tabeli samochody zaproponowane przez Nas (lub też te, które będziesz chciał), obdzwoń dealerów z konkretnymi pytaniami (sprzedawca inaczej reaguje na konkretnego klienta) co do ceny za to, to i to ... uzyskasz cenę ostateczną. Będziesz znał rezultat.
Uffff.... przepraszam :grin:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 26 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 26 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą