Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » sob sty 27, 2024

Przednie siedzenie skończone, ciężka robota co by nie mówić. Kanapa pogłębiona i wyprofilowana ile się dało. Pierwsza lokomotywa z długim siedziskiem :). Tylne oczywiście do przeróbki, na nim nie da się siedzieć. Krawat już się robi, myślę też o oparciu kierowcy, coś niższego niż te akcesoryjne. Muszę pokombinować, fajnie się jeździ z oparciem, spora wygoda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gibon
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 04, 2023
Motocykl: VN 2000

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Gibon » ndz sty 28, 2024

Kawał dobrej roboty. Skąd pomysł na przedłużenie aż na bak? Zakładam, że w te rejony się nie zapuszczamy - chyba że w awaryjnym hamowaniu;) Kwestia czysto wizualna czy jakieś względy praktyczne?

Awatar użytkownika
Przemeku
Posty: 332
Rejestracja: sob paź 21, 2017
Miejscowość: pęgów
Motocykl: dwója
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Przemeku » ndz sty 28, 2024

bardzo fajnie to zrobiłeś. Wygląda "wygodnie"/
VN900>VN2000

Awatar użytkownika
JAROLPH
Posty: 148
Rejestracja: ndz paź 10, 2021
Miejscowość: Drezdenko
Motocykl: VN1700 Voyager

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: JAROLPH » ndz sty 28, 2024

Fajne są te podwójne przeszycia.
Świetna robota.
Live free or die
Komar, Romet, Ogar, WSK, ETZ250, CZ350, HAYABUSA, CBR1100, VN 1500 NOMAD, ST1300, VN1700 VOYAGER

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » ndz sty 28, 2024

Dzięki :)
Gibon, sporo motocykli ma siedziska wchodzące na zbiornik, zobacz na Vaquero, nie wspomnę o HD. Raz, że nosek chroni zbiornik, dwa, optycznie wydłuża kanapę i zwyczajnie wygląda proporcjonalnie. Zobacz jak wygląda oryginał, tu nie ma żadnego profilu, jest twarda buła, twardość nie jest problemem, a kształt.

Obrazek

Obrazek

Tylne też wylatuje, w najgrubszym miejscu jest tam 30mm twardej pianki, pomódlmy się za cierpiące plecaczki :)

Obrazek

Do kompletu krawat, miękki, naciągnięty, przylega do zbiornika ma maxa.

Obrazek

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » śr sty 31, 2024

Operacja udana, pacjent przeżył, czyli zmajstrowałem coś, na czym można usiąść i przejechać kawał drogi. Została jeszcze poducha sissybar'a i pokrowiec przeciwdeszczowy. Może pokombinuję też z oparciem kierowcy.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » sob lut 03, 2024

Oparcie pasażera skończone, kierowcy też. Wygoda zaje.ista, jest kubełek z podparciem pleców, wygodniejsza kanapa niż to miękkie cholerstwo w Elektrze :)

Obrazek

Obrazek

franc1213
Posty: 438
Rejestracja: pt wrz 09, 2011
Miejscowość: Szwecja
Motocykl: Kawasaki VN 2000+EN 500
VROC: 37045

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: franc1213 » sob lut 03, 2024

Super wyglada :antlers:
Franek

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » sob lut 03, 2024

Jak pogoda pozwoli, to zrobię fotkę całej lokomotywy, będzie lepiej widać profil kanapy. Co by nie mówić, jest max wygoda, zadek w pada w siedzisko i ani drgnie na boki tak jak w oryginale :)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » ndz lut 04, 2024

Dobra, koniec tych elaboratów, zrobione, wygodne, jest ok :) Pokrowiec przeciwdeszczowy zmajstruję w wolnym czasie, patrząc na te nity na kufrach, chyba trzeba będzie pomyśleć o ich zamaskowaniu, czyli tapicerka na całości, ale to już na totalnym bezrobociu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

marian07
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 21, 2022
Motocykl: VN900

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: marian07 » śr lut 07, 2024

Jak w każdym z poprzednich - podłączyłem szybkozłączkę do ładowania aku. Niby nic ale fajna sprawa - jest gotowy bezpieczny wtyk (zaraz pod siedzeniem) i nie trzeba nic rozkręcać. A w zestawie jest drugi wtyk - do prostownika. Jedynie w tym drugim trzeba kolory krokodylków zamienić żeby kultura sztabowa była.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-przewo ... gJZtvD_BwE

MW-750
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 16, 2022
Motocykl: VN 800 Drifter

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: MW-750 » śr lut 07, 2024

Patent bardzo przydatny w motocyklach z trudnym dostępem do akumulatora. Koszt wykonania go samemu to 3,30zł. Kiedyś miałem problem z akumulatorem i musiałem go często doładowywać, do czego trzeba było za każdym razem odkręcać siedzenie a później jeszcze obudowę schowka akumulatora - czyli łącznie najpierw odkręcić a później przykręcić 9 śrub. Wpadłem wówczas na pomysł z pociągnięciem wyprowadzenia do ładowania, które umieściłem w prawym schowku. Kable miałem w garażu z odzysku, dokupiłem 4 oczka na zakończenia kabli za 80gr oraz zestaw wtyk+wtyczka za 2,50zł. Razem wyszło mnie to 3,30zł czyli ponad 40zł mniej niż ten zestaw z Allegro - ale to może z tego powodu, że mój prostownik już ma krokodylki więc kabelki w motocyklu zakończyłem oczkami. Jaka wygoda - teraz wystarczy tylko kluczykiem otworzyć schowek i podpiąć kabelki.

marian07
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 21, 2022
Motocykl: VN900

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: marian07 » pt lut 09, 2024

Wymieniłem śrubę stopki bocznej - na dorobioną własnoręcznie. Zrobiłem z HGS-u, oczywiście obróbka galwaniczna na koniec. Do tego podkładka 0,4 grubości i jest już git. Trochę to było "rozchlebotane", oryginalna śruba jest stosunkowo miękka i była bardzo wyrobiona.

Awatar użytkownika
JAROLPH
Posty: 148
Rejestracja: ndz paź 10, 2021
Miejscowość: Drezdenko
Motocykl: VN1700 Voyager

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: JAROLPH » pt lut 09, 2024

marian07 pisze:
pt lut 09, 2024
Wymieniłem śrubę stopki bocznej
Jakie moto?
Live free or die
Komar, Romet, Ogar, WSK, ETZ250, CZ350, HAYABUSA, CBR1100, VN 1500 NOMAD, ST1300, VN1700 VOYAGER

marian07
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 21, 2022
Motocykl: VN900

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: marian07 » pt lut 09, 2024

VN900

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 508
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Mauzer » pt lut 09, 2024

artix pisze:
ndz lut 04, 2024
Dobra, koniec tych elaboratów, zrobione, wygodne, jest ok :) Pokrowiec przeciwdeszczowy zmajstruję w wolnym czasie, patrząc na te nity na kufrach, chyba trzeba będzie pomyśleć o ich zamaskowaniu, czyli tapicerka na całości, ale to już na totalnym bezrobociu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogólnie nic na zimę nie zrobiłem w motocyklu, bo robię na bieżąco. Pojawiły się opony do Vn 2000 na fb czacie, za 400 zł, ale kwadratowe, jak mój stół. Siedzisko, fajne, podjądernik mega... Mi się podoba. Sprawdzę.
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » pt lut 23, 2024

Mauzer jesteśmy w kontakcie. Dla rozjaśnienia problemu siedzeń w 2k "słit" focia tego czegoś, co małe rączki z niezaprzeczalnie tęgimi mózgami (patrząc na japońskie motocykle) sobie wymyśliły. Osobiście nie posiadam wklęśniętego zadka, stąd nie ogarniam tego wynalazku :D

Obrazek
Obrazek

typhoon
Posty: 57
Rejestracja: pn maja 16, 2022
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: 2, MZ ETZ 150, Simson S51

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: typhoon » czw kwie 11, 2024

Postanowiłem zabezpieczyć nieco spód motocykla, zacząłem od błotników:

Umyłem na myjni:
Obrazek
Obrazek

Wyczyściłem szczotką teflonową:
Obrazek

Nałożyłem konwerter rdzy (aktywna powłoka antykorozyjna) - różne opinie na temat tego są ale tutaj wydaje mi się, że zrobił robotę
(jak widać z boku w promocji malowanie dostała także modyfikacja podnośnika, który był polecany na forum - zamiast płaskownika pokusiłem się o wymianę łoża zastępując oryginalne (za krótkie) nowymi c-ówkami zespawanymi z profilem)
Obrazek

Następnie dwuskładnikowy podkład epoksydowy - naciapane, namazane trochę bo pędzlem a kształt błotnika nie pomagał wcale, ale nie musiało to pięknie wyglądać więc 'who cares'
Obrazek

I na koniec środek ochronny do podwozi (coś jak baranek) - ranty wszędzie okleiłem do połowy szerokości aby od góry nie było widać
Obrazek

Trzeba będzie podszlifować miejsca styku z przykręcanym wzmocnieniem błotnika, przeloty na gumy, zaczepy do konektorów i pod lampą, przejechać gwinty i tyle.
Wykonana także polerka pastą ścierną na warstwie wierzchniej.
Cóż, oryginalny niebieski był ładny ale termin ważności minął. Alternatywa nie wygląda tragicznie ale nie o wygląd tutaj chodzi. W każdym bądź razie zamierzony cel osiągnięty.

---

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą