Potrzebujący młody chłopak...

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Potrzebujący młody chłopak...

Post autor: Tokar » śr sty 29, 2014

Nie wiem czy powinienem, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby się nie podzielić.....
Trzy dni temu dostałem od koleżanki (jest psychologiem, psychoterapeutą, pedagogiem) , z którą kiedyś pracowałem taką wiadomość:
"Cześć Damian,
Rozmawiałam z panem Markiem. Dał mi zielone światło na rozmowę o nim. Ma ogromną nadzieję, że to pomoże zebrać mu ponad 60 tysięcy na nogę. Proteza kosztuje 137 tysięcy plus pierwsza rehabilitacja w Krakowie około 5 tys.
Marek ma 18 lat. Pochodzi ze wsi pod Lubartowem. Ma pięcioro rodzeństwa. W dużym stopniu utrzymują się z pracy na roli. Marek uczył się w szkole zawodowej pod kątem budowniczych robót wykończeniowych. Zdecydował się na tę szkolę, ponieważ chciał mieć jakiś fach, który pozwoliłby mu się usamodzielnić i nie obciążać rodziców. Planował pójście do liceum. W szkole i środowisku rówieśniczym lubiany, niekonfliktowy.
W kontakcie serdeczny, otwarty, gotowy rozmawiać o swoim wypadku i trudnościach z tym związanych. Wypowiada się logicznie, na temat. Skupiony jest na walce o siebie i swoją przyszłość. Chciałby skończyć szkołę, był w trzeciej klasie, teraz dokończy ją w trybie indywidualnym), potem planuje pójść do liceum o profilu adekwatnym do stanu zdrowia. Walczy o rentę, chciałby pójść do pracy i wynająć sobie stację w Lublinie (tu szansa na pracę i rehabilitację). Jego pasja są motory. Był w trakcie robienia prawa jazdy. Razem z bratem przez kilka miesięcy składał swój pierwszy motor. Złożył go, ale w międzyczasie doszło do wypadku. Pierwszym pytaniem, jakie zadał lekarzowi, było: Czy będzie mógł jeździć na motorze? To jego największe marzenie. Wstydzi się, że motor jest taki skromny, ale mówi, że tylko na taki go stać. W przyszłości marzy o "porządnym".
Nogę stracił 2 listopada 2013 r. Razem z bratem pracowali w polu. Rozrzutnik wciągnął mu spodnie, a potem nogę. Przez jakiś czas Marek krzyczał do brata, który siedział w maszynie, żeby ją wyłączył, ale praca maszyny zagłuszała krzyk. Potem była karetka, helikopter i amputacja w PSK4 w Lublinie. Pierwotnie amputacja miała miejsce poniżej kolana. Potem wdało się zakażenie i szybko następowała martwica. Dedycja o ratowaniu życia wiązała się z amputacją prawej nogi poniżej pachwiny. Założenie protezy planowane jest pod koniec marca. Sugeruje się, by była to proteza stała. Może być przejściowa, ale tylko po to, by poczekać na pełną kwotę.
Pan Marek mieszka z siostrą w Lublinie z uwagi na rehabilitację. Jest pod opieką fundacji Jaśka Meli (fundacja od zbiórki pobiera 10%).
http://pozahoryzonty.org/marek-ogorek/
Bardzo, bardzo liczę na Twoje, wasze wsparcie. Tak po ludzku chłopak jest świetny.
Pozdrawiam serdecznie
Kasia Kaniuk"

Nie organizuję żadnej akcji itp, ale jeżeli ktoś z Was może pomóc będę wdzięczny...
Osobiście nie znam tego Młodzieńca, znam za to kobietę, która z racji zawodu prosi o pomoc.

Jeżeli uznacie to za SPAM, proszę o usunięcie tematu

Awatar użytkownika
Milan
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 07, 2014
Miejscowość: chełm
Motocykl: VN 700
VROC: 36307

Post autor: Milan » śr lut 12, 2014

Przyłaczam się do tematu i Apeluje do wszystkich forumowiczów o symboliczna "złotówke"! Jest nas tu spora gromadka wie się uzbiera parę groszy a i nikt nie zbiednieje wiec pokażmy ze jestesmy Honorowym Forum i potrafimy się skrzyknać w Slusznej Sprawie! Być może ze kto z nas kiedys będzie potrzebowal Wsparcia i Pomocy.
Pozdrawiam wszystkich
Milan
"KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM"
JEZUS

Awatar użytkownika
Milan
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 07, 2014
Miejscowość: chełm
Motocykl: VN 700
VROC: 36307

Post autor: Milan » śr lut 12, 2014

daje przykład
5 zł + 1% podatku poszło
:pedzi: -my z pomocą!
pozdrawiam
Milan
"KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM"
JEZUS

Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Post autor: Tokar » wt kwie 01, 2014

Odświeżam temat, jeżeli ktoś z Was jeszcze nie przeznaczył swojego 1% z zarobionych "milionów" to pomysł na dobry uczynek jest powyżej.

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4574
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » wt kwie 08, 2014

Poszło
:ok:

Andy
Posty: 2540
Rejestracja: czw maja 03, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 700, VN 1600 Nomad
VROC: 34888

Post autor: Andy » wt kwie 08, 2014

I u mnie, :ok:

:ok:
Teraz już wiem, czym wolność jest...
Zawsze patrz na jasną stronę życia...

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » wt kwie 08, 2014

A co ja mam napisać jak co roku dopłacam do PITu ?

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » wt kwie 08, 2014

Andrew pisze:A co ja mam napisać jak co roku dopłacam do PITu ?
Napisz : ...... ja tp PITULĘ :):):):)

Morela
Posty: 1573
Rejestracja: śr kwie 20, 2011
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: w planach
VROC: 0

Post autor: Morela » sob kwie 12, 2014

Andrew pisze:A co ja mam napisać jak co roku dopłacam do PITu ?

Musisz zmienić księgową ;)



I od nas poleci 1%, tylko muszę w końcu znaleźć chwilę na rozliczenie mnie i Steve :)

Mariola
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 05, 2013
Miejscowość: Polska
Motocykl: będzie albo nie
VROC: 0

Post autor: Mariola » ndz kwie 13, 2014

Poszło :thumbup:

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pn kwie 14, 2014

Morela pisze:Musisz zmienić księgową ;)
Morelka to może ......

takijedenkuba

Post autor: takijedenkuba » pn kwie 14, 2014

siem
Mam kolegę, kuternogę heheh
Ma protezę prawej nogi, własny staw kolanowy, brakuje mu podudzia i stopy.
Niebawem będę się z nim widział.
Przyjrzę się dokładniej jak jest zbudowana jego heheh "noga" ;P
Staw kolanowy to zapewne bardziej skomplikowana konstrukcja..
Ale.. ktoś to robi.
Do puki chłopak nie uzbiera na konkretną protezę, myślę że moglibyśmy spróbować zrobić taką tymczasową protezę.
Dam znać jak spotkam się z kolegą, obczaję jak to wygląda i czy jestem w stanie choć część protezy wykonać.

Kuba

Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 781
Rejestracja: sob mar 02, 2013
Miejscowość: Białystok
Motocykl: V-strom 650, wcześniej Vulcany...
VROC: 35666

Post autor: Krzycho » wt kwie 15, 2014

Poszedł 1% ode mnie i Marioli :ok:

Swoją drogą uważam, że ceny sprzętu medycznego, leków i usług medycznych już dawno straciły kontakt z rzeczywistością... Szkoda pisać, bo i tak nikt tego nie zmieni. Na ludzkim nieszczęściu zarabia się najlepiej :wall:

takijedenkuba

Post autor: takijedenkuba » wt kwie 15, 2014

Przypadkowo znalezione w sieci heheh
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 6 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą