Prośba o poradę vn 800

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Gorst
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Prośba o poradę vn 800

Post autor: Gorst » ndz mar 17, 2013

czy moglibyście wypowiedzieć się na temat tego ogłoszenia:
http://tablica.pl/oferta/kawasaki-vn-80 ... 04e;r:14;s:
np:
-ocenić stan na podstawie zamieszczonych zdjęć (czy są jakieś braki czy nie bity itp) wiem ze to niełatwe ale większość forumowiczów jest bardziej ode mnie doświadczona, a nie ma to jak oko eksperta:)
- czy nie ma jakiś zamaskowanych, ukrytych wad
- może ktoś poprostu "zna" ten motocykl
- czy warto kupować za tą cenę
- czy aby nie był on przemalowany?
dziękuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Radio
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 25, 2012
Miejscowość: Połczyńskie Zdroje
Motocykl: VN 900 Classic LT
VROC: 35570

Post autor: Radio » ndz mar 17, 2013

Witaj. Może na początek odwiedź tę stronę http://www.vulcaneria.pl/viewforum.php?f=5 zanim zjedzą cię moderatorzy :)
A odnośnie motocykla to jak myślisz, czy 17 letni motocykl nie był malowany skoro lakier wygląda super ?
Pozdrawiam
Mariusz
VROC#35570
Gdzie słyszysz śpiew tam idź,
tam dobre serca mają
źli ludzie wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają.

Gorst
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: Gorst » ndz mar 17, 2013

dzięki już naprawiłem swój błąd:)
a co do lakiery to są przecież chyba sposoby by utrzymać do w dobrym stanie ewentualnie odświerzyć (mam na myśli woskowanie etc.)

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » ndz mar 17, 2013

Zdjęcie na jakich widać to moto niewiele mówią , najlepiej obejrzeć w realu . Na moje oko na pewno opony trzeba zmienić bo nie wyglądają ciekawie. Brak znaczków na zbiorniku sugeruje że coś się działo z lakierem.
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
Radio
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 25, 2012
Miejscowość: Połczyńskie Zdroje
Motocykl: VN 900 Classic LT
VROC: 35570

Post autor: Radio » ndz mar 17, 2013

Pewnie że można, tyle że moto musiałoby być od początku w tych samych rękach, pierwsze moje wrażenia już znasz, dodałbym jeszcze brak emblematów, przednia opona do wymiany, tylna opona do wymiany, podejrzewam że napęd również do wymiany mimo że sprzedający twierdzi że jest OK., ale może mylę się..... według mnie najlepiej by było aby ktoś zerknął na moto swoim okiem ale w sumie nie ma co się spodziewać rewelacji i że moto będzie bezinwestycyjne ponieważ jego wiek jak i licznikowy przebieg wskazują na coś innego.
Pozdrawiam
Mariusz
VROC#35570
Gdzie słyszysz śpiew tam idź,
tam dobre serca mają
źli ludzie wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają.

Gasman
Posty: 250
Rejestracja: czw maja 17, 2012
Miejscowość: Brodnica
Motocykl: HD FLHTCUI
VROC: 34836

Post autor: Gasman » ndz mar 17, 2013

Na moje oko lakier jest za ladny, plus brak znaczkow jak wspomnial Sauro.
Jak nie masz bardzo daleko to jednak warto by go obejrzec naocznie na chlodno bez napalania sie.
jak pisales o lakier mozna zadbac ,a co z reszta motocykla? - lakier zyleta a reszta taka sobie
Rolling, rolling, rolling.........
Komar 3, WSK 175, VN800Classic, VN1600Classic, VN900Classic, HD FLHTCUI.....

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » ndz mar 17, 2013

Trudno ocenic stan z tych zdiec. Jednak wydaje mi sie ze przednia opona jest lekko zjechana, a prawy podnozek lekko pokrzywiony. Potrzebne bardziej szczegolowe zdiecia.
Ale z tego co widze:
- mozliwe ze byl malowany dla tego ze brakuje emblementow na baku.
- kierownica nie jest oryginalna. w oryginale troche wezsza.
- kanapa troche inna...niby ten sam ksztalt, ale jednak wyglada troche inaczej (bardziej pelna)
- przednia lampa nie oryginalna

Plusy:
- jezeli jestes wyzszego wzrostu, to plusem sa do przodu wysuniete podnozki - koszt takich ponozkow to ponad 1000zl
- jezeli zamierzasz miec duze sakwy, to plusem jest, ze kierunkowskazy sa przesuniete bardziej do tylu - nie beda przeskadzac.
Ogolnie cena dobra - jezeli ogolny stan jest dobry - to pokaza oglediny i jazda probna. Warto wziasc z soba kogos doswiadczonego.

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » ndz mar 17, 2013

Słuchajcie nie ma co się napinać o to że był malowany . Trzeba by ustalić dlaczego. Ja swój malowałem dwa razy bo miałem taki kaprys.Posiadam pełną dokumentację fotograficzną . Szczególną uwagę trzeba zwrócić na ramę czy ona nie była malowana bo jak była to dale do myślenia. Może gość ma zdjęcia motocykla przed malowaniem co pozwoli na uspokojenie obaw.
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz mar 17, 2013

Na plus to przebieg jest szansa że jest oryginalny :ok: ze zdjęć niewiele wynika poza tym co koledzy napisali i tego że brak zaślepki rury u dołu, trzeba obejrzeć na żywo, posłuchać i przejechać parę km.Moto ma swoje lata więc nie liczmy na cud, reflektor faktycznie duży jak na niego, kanapę rozumiem zmienić, obszyć itp ale reflektor wymieniać ?

Gorst
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: Gorst » ndz mar 17, 2013

no wlasnie te podnóżki wysunięte... jak sadzicie czy ze wzrostem 170cm nie bedą one dla mnie zadaleko?

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz mar 17, 2013

Zależy o ile one są do przodu wysunięte, ja mam 176 w butach i w sumie nie pogniewałbym się gdyby moje były o 3-4 cm wysunięte.

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » ndz mar 17, 2013

Wydaje mi sie ze nie sa one przesuniete za bardzo. Mysle ze bez problemu dasz rade. Zobacz dziecia tych modeli w innych ogloszeniach i porownaj.

Awatar użytkownika
Shepherd
Posty: 1886
Rejestracja: czw mar 31, 2011
Miejscowość: LOP
Motocykl: VN2000 "syn"
VROC: 0

Post autor: Shepherd » ndz mar 17, 2013

Gorst pisze:no wlasnie te podnóżki wysunięte... jak sadzicie czy ze wzrostem 170cm nie bedą one dla mnie zadaleko?
Domel sprzedaje


https://plus.google.com/photos/11554070 ... banner=pwa
Ostatnio zmieniony ndz mar 17, 2013 przez Shepherd, łącznie zmieniany 2 razy.
BRATERSTWO, HONOR, SOLIDARNOŚĆ WEWNĄTRZKLUBOWA I SZACUNEK DLA BARW

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » ndz mar 17, 2013

Zapytaj sprzedajacego czy nie ma oryginalne podnozki. Jezeli ma, i byliby dla Ciebie wygodniejsze, to Tamte mozesz obchac. Moze ja bylbym zainteresowany :-) . Kurcze po co Ci mowilem ile to kosztuje!? :D

Gorst
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: vn 800
VROC: 0

Post autor: Gorst » ndz mar 17, 2013

haha no mogles nie mówić:)
a tak na poważnie to chyba się wybiorę do mrągowa mam w sumie niewiele bo tylko 60km chyba warto

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » ndz mar 17, 2013

Moze te podnozki nie sa zalozone specielnie po to zeby bardziej wyprostowac nogi, ale jedkaj sa bardziej w przodu. Trzeba sie dobrze pryjrzec i porownac z oryginalem. Roznica moze 2-3cm.

Awatar użytkownika
Gumis
Posty: 219
Rejestracja: czw lut 07, 2013
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Kawasaki Vulcan
VROC: 0

Post autor: Gumis » ndz mar 17, 2013

Gorst wyślij Jano na pw więcej zdjęć, on ma dobre oko.Pochwaliłem się swoim moto na forum,zauważył nawet takie zmiany do których nie przywiązywałem wagi,no i dzisiaj jeszcze ta kierownica. To czy był malowany czy nie to szczegół ,no bo jak dobrze to co.
Popatrz lepiej na stan techniczny bo to są nie małe koszty,wiem co piszę.
A wogulę to podoba się albo nie.
Podczas zakupu mojej dziecinki pierwszym bodżcem był kolor i chromy.No a jak
na niego usiadłem, oparłem ręce na kierownicy, silnik zamruczał , zostałem pokonany.

Pozdrawiam.
PS. Nie zawsze musimy kierować się zdrowym rozsądkiem.

Awatar użytkownika
jano
Posty: 126
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Krakow - Wieliczka
Motocykl: VN 800 classic
VROC: 0

Post autor: jano » ndz mar 17, 2013

Zebym Cie nie wprowadzil w blad z cena ktora napisalem o podnozkach... Oczywiscie, cena za wysuniete podnozki to ponad tysiaka (za nowe). Ale takie podnozki sa bardziej wysuniete do przodu niz te "Twoje". 2-3cm nie beda dla nikogo robic taka roznice, zeby za to wywalil tyle kasy.
Do tego, te popony naprawde wygladaja na to ze ich bedzie trzbe zmienic. Za dobre opony z detkami trzeba wydac ponad 1.200 zl. A nawet jezeli bieznik bylby ok, to trzeba patrzyc na rok produkcji. Podobno opony 5-6 letnie juz nie maja tak dobra przyczepnosc. Ale podejrzewam ze wiekszosc motocykli ktore znajdziesz w ogloszeniach, beda mieli starsze opony.
Pooglodaj motocykl, jezeli stan bedzie ok, to powiedz ze widzisz ze niektore czesci nie sa oryginalne (kierownica, lampa, kanapa podnozki) a mysle ze spusci ci jeszcze z 500zl.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » pn mar 18, 2013

:) O ile wiem to Domel - sprzedaje swojego VN 800 , moto pewne bez przejśc ,doinwestowany.Wiem że kupił VN 1600 i 800 mu jest zbędna ale to najlepiej do niego napisać. :ok:

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pn mar 18, 2013

Daromax pisze: O ile wiem to Domel - sprzedaje swojego VN 800 , moto pewne bez przejśc ,doinwestowany.Wiem że kupił VN 1600 i 800 mu jest zbędna ale to najlepiej do niego napisać. :ok:
Sprzedał. :p

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 64 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 64 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą