Zima...

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Zima...

Post autor: Kubrick » czw paź 11, 2012

Hej.
Przewertowałam już sporo różnych tematów dotyczących zimowania motocykla, czasem wzajemnie wykluczających się. Pomyślałam więc, że zapytam „u źródła”, czy też raczej u tych, którzy jeżdżą (a w tym wypadku – zimują) tym co ja.

Są dwie opcje, gdzie będzie stał motorek .
Jeśli się zmieści w zakrętach – w piwnicy pod domem, piwnica w ziemi, temperatura ok.
Jeśli się nie zmieści – w garażu, który również znajduje się pod domem i jest w ziemi. Różnica taka, że w garażu będzie jeszcze auto, więc na czas wyjeżdżania/wjeżdżania będzie on otwierany. Ale temperatura w środku jest też ok, nie przypominam sobie, żebym kiedyś musiała skrobać szyby.

Motorek (z poprzednim tak było) będzie przykryty folią malarską „co by się nie kurzyło”. Nie mam także w zwyczaju przepalać go.

1. Czy w związku z powyższym muszę koniecznie wyciągać akumulator na zimę (jeszcze nie wiem, gdzie i jak się to tutaj robi – mam nadzieję, że nie można nic zepsuć :)) – w poprzednim moto wyciągałam i ładowałam tylko raz, przed ponownym założeniem.
2. Nie mam podnóżki centralnej, zatem będzie stał na bocznej – czy trzeba go „przetaczać” – jeśli tak, to co ile?
3. Zalewanie baku do pełna – nie stosowałam tego nigdy. Znaczy, że mam przyjechać i potem uzupełnić brakujące paliwo z butelki?
4. Czy trzeba go czymś „nasmarować”? Chromy, łańcuch? Wszystko?
Przed sezonem w przyszłym roku oddam go na pewno do serwisu, tam, gdzie kupiłam, żeby właśnie posprawdzali czy wszystko ok.

Będę wdzięczna za rady i sugestie. :)

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » czw paź 11, 2012

Przykrywanie folią choćby malarska niezbyt dobry pomysł lepiej niech się zakurzy niż ma się na nim pod folią skraplać woda garaż pod domem ale otwierany zamykany samochód wjeżdża wyjeżdża przynosząc za sobą kupę wilgoci. Co do akumulatora najlepiej dla niego jest go wyciągnąć z motocykla i podstawić go pod specjalną ładowarkę/prostownik która będzie o niego dbała w czasie zimy, bodajże od dnia dzisiejszego jest takowy do kupienia w LIDL-u za 69,00zł. Zalewanie baku do pełna jest po to żeby w zimie nie korodował ponieważ nie jest malowany od wewnątrz. Cały motocykl także łańcuch trzeba umyć przed zimowaniem, łańcuch przydało by się nasmarować myślę, że wystarczy sprejem do łańcuchów. Przetaczanie motocykla przydało by się zrobić co dwa trzy tygodnie żeby zmienić położenie opon chodzi konkretnie o to żeby opony nie były obciążane w tym samym miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest podnośnik motocyklowy umożliwiający uniesienie motocykla na całą zimę w górę. Można pokombinować inaczej i pod ramę podłożyć coś żeby motocykl był w górze.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 3249
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Warszawa-Wilanów
Motocykl: VN 1500 Nomad, VN 2000 Diablo Black
VROC: 25311

Post autor: Piotr » czw paź 11, 2012

Mój przez kilka zim stał w garażu w którym również stał samochód i nic się nie działo mimo codziennego otwierania garażu i wystawiania samochodu.
Najlepiej kupić jakiś oddychający pokrowiec i wyczyścić solidnie motocykl przed zimowaniem, ja tak robię i po zimie jest wszystko OK, woskuje lakier, chromy przykrywam i zostawiam na całą zimę, co do przetaczania to tak, powinno się go przestawiać co jakiś czas.
VROC#25311

--- www.v-moto.pl części ,akcesoria, oleje, filtry... do VN-ów ---

http://www.steelrosesmcsouthside.pl

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » czw paź 11, 2012

Piotr pisze:Mój przez kilka zim stał w garażu w którym również stał samochód i nic się nie działo mimo codziennego otwierania garażu i wystawiania samochodu.
Piotrze chodzi mi o przykrywanie folia w takich warunkach. Oddychający pokrowiec jak najbardziej ale nie folia.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 3249
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Warszawa-Wilanów
Motocykl: VN 1500 Nomad, VN 2000 Diablo Black
VROC: 25311

Post autor: Piotr » czw paź 11, 2012

Konrad pisze:Piotrze chodzi mi o przykrywanie folia w takich warunkach. Oddychający pokrowiec jak najbardziej ale nie folia.
Oczywiście masz racje. :ok:
VROC#25311

--- www.v-moto.pl części ,akcesoria, oleje, filtry... do VN-ów ---

http://www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » czw paź 11, 2012

Hmm, oki. Wiec czy ktos mi moze podac wymiary pokrowca, co by sie Melonek zmiescil? Sprej do łańcucha mam, natomiast chromy to jeszcze nie wiem. A co do wymycia go wczesniej, to oczywiscie z najwieksza przyjemnoscia, ale o tym pamietalam. :)
Czy ten aku koniecznie musi byc pod tym prostownikiem? Mieszkam na wsi, prad moze czasem "skakac", w sensie roznie to z nim jest. :)

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » czw paź 11, 2012

Kubrick pisze:Czy ten aku koniecznie musi byc pod tym prostownikiem? Mieszkam na wsi, prad moze czasem "skakac", w sensie roznie to z nim jest. :)
Nie musi ale jest to dla niego najlepsze rozwiązanie prostownik będzie dbał o jego kondycje podładuje wtedy kiedy będzie taka potrzeba, oczywiście mówię o prostowniku z funkcją "zima".
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » czw paź 11, 2012

Dobra, pogrzebie w portfelu i zobacze co sie da zrobic z tym prostownikiem :)

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » czw paź 11, 2012

:) Konrad masz rację z tą folią ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » czw paź 11, 2012

oki, a jakie wymiary powinien miec pokrowiec?

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw paź 11, 2012

http://allegro.pl/pokrowiec-oxford-aqua ... 90169.html
jeśli wierzyć na słowo sprzedającemu to 250x124x150

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » czw paź 11, 2012

raczej w druga strone myslalam, o wymiarach moto. ale generalnie rozmiarowki xl powinny byc :)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw paź 11, 2012

proszę bardzo
Wymiary i masy
- długość 2375 mm;
- szerokość 930 mm;
- wysokość 1130 mm + dolicz ewentualnie wysokość szyby :ok:

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » pt paź 12, 2012

Dziekuje. Prostownik zakupie jaki trzeba i pokrowiec tez. jeszcze mnie to wywindowanie moto zastanawia... zeby nie trzeba bylo przetaczac, bo jesli upchne go w piwnicy to tam nie ma wielkiego pola manewru

Awatar użytkownika
Spart
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 03, 2011
Miejscowość: Pabianice
Motocykl: vulkan 800 A
VROC: 0

Post autor: Spart » ndz paź 14, 2012

Czy macie patent na podnośnik do naszych motongów - czy może być zwykły hydrauliczny ??
Spart

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » ndz paź 14, 2012

Poszukaj, byl przerabiany temat podnosnika...i to dosc obszernie, chyba w zakupach, sklepach ,itp
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » ndz paź 14, 2012

ja mam zwykłą żabę i dwa koziołki, jak ktoś ma gmole i spacerówki to idealnie koziołki pasują, jak przód postawisz na koziołkach to żabą podnosisz tył ile chcesz, te takie rurowe w kształcie U uniwersalne nie dadzą rady w 800tce, trzeba by samemu zrobić lub przerobić najlepiej żeby mocować go do tych gwintów w tylnym wachaczu no ewentualnie demontaż wydechu :ok:

Awatar użytkownika
Mirko
Posty: 176
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011
Miejscowość: Łódź
Motocykl: EN 500B '94
VROC: 0

Post autor: Mirko » ndz paź 14, 2012

Ja swoją Kawusię zimuję na takowych
http://moto.allegro.pl/podnosnik-motocy ... 04920.html

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1792
Rejestracja: czw kwie 22, 2010
Miejscowość: Błonie
Motocykl: VN 1600 Classic, Kawasaki Versys 1000
VROC: 0

Post autor: Albert » ndz paź 14, 2012

Cudujecie chłopaki. Moja Kawa stoi na oponach co zimę, w garażu nie ocieplanym, samochodem wyjeżdżam i wjeżdżam co jakiś czas. Pilnuję tylko akumulatora i trochę przestawię. Cackacie się z tymi motocyklami.
Człowiek jest niczym, czyny są wszystkim.
Człowiek to dusza w ciele zwierzęcia.

Awatar użytkownika
Dek
Posty: 665
Rejestracja: śr gru 07, 2011
Miejscowość: R.Śl.
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 35574

Post autor: Dek » ndz paź 14, 2012

Moja ukochana kawusia na zimę stoi(tzn będzie stała) w nie ogrzewanym garażu z świeżutkim olejem i co dwa tygodnie przetaczam ją o 1/4 obrotu koła TZN. stały wcześniejsze moto które miałem wiec i z VN będzie tak samo, chodźbym chciał inaczej to do domu mojego VN nie dam rady wsadzić a chciałbym !
Zawsze do Przodu !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 48 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 48 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą