Moto i Wałęsa

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Moto i Wałęsa

Post autor: Daromax » pn gru 12, 2011

:) Co sądzicie o tym gościu który oświadczył iż " na motor już nie wsiądzie" trochę to wszystko za medialne ?? czy może nie była to jego wina ?? co sądzicie ??

Awatar użytkownika
proxy6
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Warmii
Motocykl: VN 2000
VROC: 34467

Post autor: proxy6 » pn gru 12, 2011

wielu ludzi ma traumę po poważnym wypadku i nagle okazuje się jak bardzo boja się co mogą stracić, nie chcą ryzykować itd, no i są też ludzie z benzyną zamiast krwi których życie byłoby taaaakie puste bez dwóch kółek :pedzi:
Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
— Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » pn gru 12, 2011

Facet cudem wyszedł żywy z wypadku (IMHO gdyby nie nazwisko mógłby tego nie przezyć). Przeżył traumę. Takie doświadczenie potrafi napędzic niezłego stracha. Ja po swojej glebie (niegroźnej i zupełnie nieporównywalnej z takim wypadkiem) tez miałem lekką dygawę jak wsiadałem następnego dnia na motor (choć w dniu wywrotki musiałem zrobic jeszcze 70km do domu). Strach to naturalna reakcja. Każdy z nas radzi sobie z nim inaczej. Jedni od razu stawiają mu czoła i próbuja go przełamać a inni potrzebuja czasu żeby sie oswoic z sytuacją. Jeszcze inni rezygnują.
Taki lajf.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pn gru 12, 2011

Była szopka szpitalna i zamieszanie wokół wypadku jakich niestety wiele. To było wyłącznie medialne, bo parcie ludu na szkło jest niepohamowane.

Czyja wina? Kto to wie? Sądy są sprawiedliwe, ale wyroki dyskusyjne, więc może być wszystko. Z dotychczasowych info może wynikać, że puszka włączała się lub zawracała a moto wjechało w bok. Siła musiała być spora, bo prędkość podróżna to nie 20 km/h, chociaż wcale nie musiała przekraczać 90km/h. Znam przypadek podobny, który zdarzył się na parkingu pod supermarketem, prędkość manewrowa, ale uderzenie niespodziewane w puszkę - problemy z połamanymi kośćmi udowymi, miednicą i coś tam jeszcze.....

Z moich doświadczeń wynika, że włączający się do ruchu i skręcający w lewo to potencjalni ślepi zabójcy motocyklistów. Nie widzą, nie używają lusterek albo nie wiem co. Dlatego pomyślałem o dodatkowych dwóch lampach, nie koniecznie do oświetlania drogi, ale bardziej dla widoczności.

Niestety, wśród dotychczasowych myśliwych na moje zdrowie przeważają kobiety za kierownicą. Ale nie wyciągam z tego pochopnych wniosków. :playboy:

:)
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4162
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » pn gru 12, 2011

Tak od siebie:

1. Nazwisko uratowało mu życie, dzięki zaangażowaniu najlepszych specjalistów
2. Doskonała reklama dla kliniki w całej EU i dalej... Ukłony dla specjalistów
3. Podobno "opisywany" wczesniej chwalił się znajomym rekordami w pobiciu trasy Stolnica - Trójmiasto (ale to mogą być plotki)
4. Jeżeli pkt 4 to prawda, to i tak już winny z RAV nie miał szans tego zobaczyć w lustrze :(
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

Awatar użytkownika
Garciu
Posty: 2555
Rejestracja: pn lis 14, 2011
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 1700 Classic LT
VROC: 34722

Post autor: Garciu » wt gru 13, 2011

Roobsoonx pisze:Tak od siebie:

1. Nazwisko uratowało mu życie, dzięki zaangażowaniu najlepszych specjalistów
2. Doskonała reklama dla kliniki w całej EU i dalej... Ukłony dla specjalistów
3. Podobno "opisywany" wczesniej chwalił się znajomym rekordami w pobiciu trasy Stolnica - Trójmiasto (ale to mogą być plotki)
4. Jeżeli pkt 4 to prawda, to i tak już winny z RAV nie miał szans tego zobaczyć w lustrze :(
Gorzkie to słowa ,choć chyba prawdziwe,
Zdrowia mu życzę :)

Awatar użytkownika
Hubas
Posty: 2951
Rejestracja: pn kwie 18, 2011
Miejscowość: Dopiewo
Motocykl: VN 2000 CLASSIC
VROC: 33938

Post autor: Hubas » wt gru 13, 2011

A ja myślę , że w tym wszystkim miał za.......ie dużo szczęścia , no i też motocyklista także zdrówka mu życzę !!
Kupując Motocykl - Kupujesz Pasję na Całe Życie.

Awatar użytkownika
Mirko
Posty: 176
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011
Miejscowość: Łódź
Motocykl: EN 500B '94
VROC: 0

Post autor: Mirko » wt gru 13, 2011

Miał dobrego i szybkiego Anioła Stróża, który za nim podążał.
Powrotu do zdrowia chłopakowi życzę :). Powiedział że po tym co przeżyła rodzina to moto sobie odpuści. Pożyjemy, zobaczymy ??

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » śr gru 14, 2011

Wróci do zdrowia, przemysli parę spraw, nie będzie chciał sporta to może kupi Vulcana... ;)
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3700
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » śr gru 14, 2011

Swoją drogą. Czytam o Wałęsie, któremy życzę powrotu do zdrowia oczywiście. I czytam o takim gościu

http://www.motocykl-online.pl/newsy/mot ... uje-pomocy

Coś k...a jest nie tak na tym świecie. Bez sprawnej ręki gość nie wróci do zawodu. A kasy dla niego nie ma :(
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » śr gru 14, 2011

MaciekSz pisze:Swoją drogą. Czytam o Wałęsie, któremy życzę powrotu do zdrowia oczywiście. I czytam o takim gościu

http://www.motocykl-online.pl/newsy/mot ... uje-pomocy

Coś k...a jest nie tak na tym świecie. Bez sprawnej ręki gość nie wróci do zawodu. A kasy dla niego nie ma :([/quote
Kasa poszła na prominenta. :(

Awatar użytkownika
Krasnal
Posty: 2148
Rejestracja: sob kwie 24, 2010
Miejscowość: UK & Piotrków T.
Motocykl: Kawasaki VN2000 "lalunia"
VROC: 32105

Post autor: Krasnal » śr gru 14, 2011

Rudy pisze:Wróci do zdrowia, przemysli parę spraw, nie będzie chciał sporta to może kupi Vulcana... ;)
i wtedy MOZE wezmiemy go do klubu...
...spróbujmy byc szczesliwi, chocby po to, by swiecic innym przykladem...

+44 7540233074

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » śr gru 14, 2011

MaciekSz pisze:Swoją drogą. Czytam o Wałęsie, któremy życzę powrotu do zdrowia oczywiście. I czytam o takim gościu

http://www.motocykl-online.pl/newsy/mot ... uje-pomocy

Coś k...a jest nie tak na tym świecie. Bez sprawnej ręki gość nie wróci do zawodu. A kasy dla niego nie ma :(
Maciek, bo jest k.... nie tak. Ale dobrze, że Ty jesteś i znajdujesz takie artykuły. Ja nie mam na to czasu, ale jak czytam cos takiego to.... jak to Kacper gdzies napisał :
"A ja jestem dumny, że jestem Vulkanerios. Ktoś powiedział mi niedawno, że aby jeździć motocyklem nie trzeba być w klubie. Może miał rację, ale żeby być w klubie trzeba mieć SERCE. A tego akurat VULCANERI nie brakuje! "

Ano nie brakuje.
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
Domel
Posty: 695
Rejestracja: sob lis 20, 2010
Miejscowość: Katowice
Motocykl: XX ;)
VROC: 0

Post autor: Domel » śr gru 14, 2011

Słuchajcie każdy kto przeżyje jakiś wypadek czy to motorem czy samochodem ma jakąś tam traume, i na starcie każdy mówi, że nie wsiąde nie pojadę nie zrobię itd. Prawda jest taka, że jak ktoś to kocha to z tego nie zrezygnuje choćby nie wiem jak się zapierał i bronił rękami i nogami to i tak z miłością nie wygra :D Kolega miał wypadek na moto jechał w sumie wolno bo chyba z 50-60 km/h jednak wyjechała mu kobieta na skrzyżowaniu nie dał rady wyhamować bo jeszcze w dodatku trafił na pasy, ponad 1 rok rehabilitacji śruby w nodze itd. itp. motor sprzedał chodzi o ten który rozwalił, przy czym już po paru miesiącach kupił kolejne moto i jeździ do dzisiaj bez szwanku, jedyna blokada jaka mu w głowie została to uważać na pasy i żeby na skrzyżowaniach mieć oczy w d....pie nawet, ale powiedział, że tego nigdy nie porzuci bo to styl jego życia jest i tyle. Tu w przypadku młodego Wałęsy fakt nazwisko na 100% pomogło i tu wątpliwości nie mam, jednak chłopaka jako motocyklisty mi szkoda i trzymam kciuki aby wszystko było ok i aby wrócił do swojego hobby, bo kierowca z RAV'ki chyba przeżył bez szwanku (o ile dobrze pamiętam). Czy ta wypowiedź to medialna gadka? chyba trochę tak, w sumie każdy ma obawy przed konsewkencjami, zauważcie, że np. młody Zientarski to samo po wypadku nic nie pamięta, bo przecież jakby było inaczej to by go posadzili za spowodowanie śmierci prawda ? (no chyba, że się mylę). No niestety nie każdemu się w życiu udało i nie każdy ma na tyle szczęścia aby mieć sławnych rodziców etc. stąd ważne aby przez takie akcje jak np. Motoserce pomagać "tym mniej znanym". Jeszcze nawiązując do tego tematu kiedyś koleżanka która też jeździ na moto przysłała mi fajne zdjęcie z netu motocyklista spoglądający prosto w reflektory szlifierki i podpis na dole "spójrz mi w oczy i obiecaj, że mnie nie zabijesz".
Ostatnio zmieniony śr gru 14, 2011 przez Domel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hubas
Posty: 2951
Rejestracja: pn kwie 18, 2011
Miejscowość: Dopiewo
Motocykl: VN 2000 CLASSIC
VROC: 33938

Post autor: Hubas » śr gru 14, 2011

Święte słowa , prominenci zawsze mają lepiej , szkoda chłopa ale serce zawsze mamy !!
Kupując Motocykl - Kupujesz Pasję na Całe Życie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 68 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 68 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą