jazda HD V-rod

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

jazda HD V-rod

Post autor: merkury76 » ndz cze 26, 2011

W sobote miałem okazje przejechac sie HD model V-rod muscle.Moje wrazenia z godzinnej jazdy nie są w pełni obiektywne ponieważ dopadł mnie deszcz.Ale jestem pod wrazeniem tego motonga.Pozycja napewno nie taka jak w naszych VN ale siadajac na ten moto miałem wrazenie ze dosiadłem byka i trzymam go za rogi a on chce mi spier...spod tyłka.Skrzynia pracuje bez zarzuty, elastycznosc silnika nawet całkiem całkiem .Cała przyjemnosc z jazdy rozpoczyna sie jak osiągnie okolo 3 tys obrotów. I największy plus to jego zbieranie po odkreceniu manetki.Nawet nie wiedziałem i juz miałem 170 .Po prostu ślina chciała mi warge przeciąc.Podczas deszczu prowadził sie pewnie mimo szerokiej opony.Po odkreceniu manetlki i straceniu przyczepności tylniego kola szedł jak po szynach , bez zarzucania na boki. W VN2 niestety rzucało. Jedynymi rzeczami które były na minus to mały bak (na jakies 150 km ) niewygodna pozycja do podróży , słabe jakościowo elementy (widac rdze i przebarwienia) i cena jest zaporowa. Za wersje V roda muscle spiewają ponad 70 tysiecy.
Gdyby ktoś chciał spróbowac i porównac moto HD z Naszymi Kawkami to podaje stronke

http://testrides.harley-davidson.pl/dea ... alerId=277
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

Andreas
Posty: 543
Rejestracja: czw paź 21, 2010
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: hd ultra electra limited 103 c &night rod
VROC: 0

Post autor: Andreas » ndz cze 26, 2011

scigałem się z t akim jak wracałem z jury ja z kframi dużą szybą on golas z mini owiewką , nie mugł mnie scignąć walilismy po 2-paki :mad:

Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

Post autor: merkury76 » ndz cze 26, 2011

No to chyba mój Vn jakis leniwy był bo miałem wrazenie ze ten Vrod ma lepsze kopyto.Biore go jescze raz na testy i zrobie poomiary to opisze co i jak u konkurencji
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

Andreas
Posty: 543
Rejestracja: czw paź 21, 2010
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: hd ultra electra limited 103 c &night rod
VROC: 0

Post autor: Andreas » ndz cze 26, 2011

a twój vn 2000 to nie była wersja europejska? 94km

Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

Post autor: merkury76 » ndz cze 26, 2011

była była a vrod ma 125 kucyków
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

Awatar użytkownika
man-x
Posty: 1148
Rejestracja: ndz gru 19, 2010
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 2000 LIMITED - TAMU
VROC: 0

Post autor: man-x » ndz cze 26, 2011

Obrazek

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » ndz cze 26, 2011

Ale v-rod to nie H-D tylko spod znaku :mrgreen: silnik porsche i te wysokie obroty, przy puściejszych wydechach łeb Ci rozp... kolega ma głośne i jeden wielki ryk, podoba mi się ale to już nie to
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Andreas
Posty: 543
Rejestracja: czw paź 21, 2010
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: hd ultra electra limited 103 c &night rod
VROC: 0

Post autor: Andreas » pn cze 27, 2011

no tak ja mam 103km różnica 22km pytanie tylko czy hd ma te konie na kole czy wale bo z tego co wiem to kawawa ma na kole... poza tym momęt obrotowy vulcana 180nm bije 111hd

Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

Post autor: merkury76 » wt cze 28, 2011

A ja wam powiem ze mnie sie dobrze jechało ot taki moto z pazurem.Kawa mogłaby zrobic coś na wzór V roda lub intrudera M. Troszke podkrecic obroty zmienic pozycje i zrobic kompromis dla tych co lubia troszke wiecej pokrecic wałem ponad 5 tys/obr. Powiedziałbym zrobic VN2 na taki wzór
Thomas wal do HD moze sie jeszcze załapiesz na testa to pośmigasz
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

Andreas
Posty: 543
Rejestracja: czw paź 21, 2010
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: hd ultra electra limited 103 c &night rod
VROC: 0

Post autor: Andreas » wt cze 28, 2011

vn 2000 jest na popychaczach więc podkrecenie obrotów nie wchodzi w rachbe trzeba by robić nowy silnik, dlatego własnie v-rod ma inny silnik niz zwykłe hd. każdy jezdzi tym co lubi , siedziałem n v-rodzie i wiesz mi nie chciałbym nim do rumuni jechać, założysz dużą szybe kufry oparcie i wygląda jak kupa, więc vn 2000-power cruizer trochę turystyczny jest jak dla mnie na pierwszym miejcu (nie pisac o rockecie bo to nie v-2)

Awatar użytkownika
Grzebyt
Posty: 67
Rejestracja: wt mar 22, 2011
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Motocykl: KAWASAKI VN 1600
VROC: 0

Post autor: Grzebyt » śr cze 29, 2011

Też miałem okazję pośmigać V rodem, Tylko ,że ja z mojej 800ki mam słabe porównanie :)

Moto ciężkie na parkingi ale prostuje łokcie bardzo przyjemnie.

Też mi tego trochę brakuje, taki kompromis pomiędzy klozetem a szlifierką :antlers:

marius
Posty: 1060
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 900 Custom
VROC: 31327

Post autor: marius » śr cze 29, 2011

A poza tym z atrapą baku wygląda trochę sztucznie. Bardziej w kierunku sportowym. Zresztą widać to po sylwetce kierującego. :motos:
マリウッシュ

Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

Post autor: merkury76 » wt sie 30, 2011

Powiem wam że miałem okazje przetestowac Rocketa 3.Byłem napalony na jazde tym moto i udało sie.160 koni 20Nm 3 cylindry po prostu bestia.Odpalenie maszyny i piekny pomruk 2,3 litrowego rumaka.Startujemy...biegi wchodza idealnie bez szarpniec i stuków sprzegło chodzi lekko.Teraz próba przyspieszenia i jestem w szoku do 100 okolo 3sek.miodzio. Elastycznośc silnika po prostu rewelacja.Ma sie wrażenie ze przyspiesza tak samo na wszystkich biegach.4 bieg 60 km/h odkrecenie manety i 140 w momencie.Wspaniałe zawieszenie dziury prawie nieodczuwalne. I tyle z plusów. Teraz minusy. Hamulce to porażka zeby to zatrzymac. ABS działa ale zeby zatrzymać maszyne trzeba mocno dociskac klamke. Druga wada to ciężko położyc go w zakrecie.

http://www.youtube.com/watch?v=F8WO6FIrplo
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

Post autor: merkury76 » wt sie 30, 2011

...cd tak wiec porównując go do VN2 poza silnikiem i zawieszeniem reszta jest na plus dla VN. Rocket ma wysoko umieszczone siedzenie wiec przy moim wzroscie 178 podpierałem sie na palcach. Także wykonczenie motocykla i detale sa na plus VN wszystko tutaj zrobione jest tak ze tworzy nam estetyczną bryłe motocykla bez zbednych wystajacych srub czy linek. Reasumujac sa to 2 rózne kategorie moto ale zrobiłem małe porównanie.Reasumujac te moto można porównac do 2 kulturystów. Pierwszy duży napakowany pieknie wyrzeżbiony niczym mistrzowie z Mr Olimpia -VN . Drugi też potezny z pewnymi niedoskonałościami w rzeżbie a wygladem podobny do bandziora z ciemnej bramy to własnie Rocket
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

marius
Posty: 1060
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 900 Custom
VROC: 31327

Post autor: marius » śr sie 31, 2011

Dzięki za info... a decydujesz się na...
マリウッシュ

Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

Post autor: merkury76 » czw wrz 01, 2011

Na razie jestem na etapie jazd testowych i porównawczych do VN2. Dla mnie to był ideał moto.
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

Trufel

Post autor: Trufel » czw wrz 01, 2011

dla mnie rocket z góry odpadał ze względu na silnik rzędówka trójka ble blee V to jest to ta praca te bombanie z wydechów :wiggle: taaak poezja

Awatar użytkownika
Hubas
Posty: 2951
Rejestracja: pn kwie 18, 2011
Miejscowość: Dopiewo
Motocykl: VN 2000 CLASSIC
VROC: 33938

Post autor: Hubas » czw wrz 01, 2011

Potwierdzam V to V , takiego dźwięku inny silnik nie wyda i to jest piękne :mrgreen:
Kupując Motocykl - Kupujesz Pasję na Całe Życie.

Trufel

Post autor: Trufel » pt wrz 02, 2011

v-rod brzmi na oryginalnych kominach jak moja pralka :wall: a nie o to chodzi w harasie miałem więc wiem co mówię :cooly:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 15 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 15 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą