Pierwszy motocykl.

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Reafick
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 11, 2023
Motocykl: Kawasaki

Pierwszy motocykl.

Post autor: Reafick » ndz lis 12, 2023

Witam jak w temacie czy vn 1700 nada sie na pierwszy motocykl po 30 latach ? dodam ze wezme jakies nauki w szkole jazdy i mieszkam na wygnajewie wiec z wiekszym ruchem nie ma problemu. Motocykl ma slurzyc na wicieczki i raz w roku na wypad do polski. Prosze bez hejtu tylko jako fachowcy dajcie rady lub jakies sugestie z gory dzeki .

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: Skrobel » pn lis 13, 2023

Niestety nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. VN 1700 jest duży, ciężki (pytanie jeszcze którą wersję wybierasz, bo miedzy np. Nomadem a Voyagerem jest spora różnica wagi), środek ciężkości ma wyżej niż np. VN 2000. I siedzi się nieco wyżej.
Ale....
Ze wszystkich dużych motocykli, którymi jeździłem, VN 1700 jest najbardziej "poręczny". To dopiero na tym motocyklu zacząłem głębiej pochylać się w zakrętach, jest mi najłatwiej robić manewry przy niewielkich prędkościach. Jest dość zwrotny jak na swoją wagę, wydaje mi się, że wybacza sporo błędów.
Ja przygodę z motocyklem zaczynałem od VN 800 i uważam, że to była idealna dla mnie droga (mam niespełna 170 cm wzrostu, jak zaczynałem jeździć to ważyłem 60 kg). Dla początkującego uważam, że 800 lub 900 to byłyby idealne rozwiązania. Ale nie znam Twoich możliwości, wagi, wzrostu, siły (a te rzeczy też sporo pomagają) i poprzednich doświadczeń.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Reafick
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 11, 2023
Motocykl: Kawasaki

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: Reafick » pn lis 13, 2023

To bedzie najprawdopodobniej Classic ja mam 175 cm i 105 kg bardziej przypakowany niz grubszy nadal cwicze choc 50 na karku wiec sily nie brakuje i rozumu w glowie tez juz wiecej wiec swirowac nie bede. Motocykl bedzie do turystyki wolne mocne obroty :)

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: Skrobel » pn lis 13, 2023

Pewnie już lepiej Ci nie doradzę - powiem tylko co mi się wydaje, że zrobiłbym gdybym wiedział to, co wiem dziś. Raczej kupiłbym 1700 :D
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Reafick
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 11, 2023
Motocykl: Kawasaki

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: Reafick » wt lis 14, 2023

Dzieki . Tego sie bede trzymal 👊

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: artix » śr lis 15, 2023

Jeżeli nie masz oporów przed sporą wagą VN1700, to darowałbym sobie zabawy z mniejszymi maszynami. Osobiście lubię sporą masę motocykla, podczas jazdy zupełnie się jej nie czuje, manewry parkingowe z większą uwagą, ale nie ma z tym problemu. Jeżeli mieszkasz w okolicach kujawsko-pomorskiego, to wleć do mnie, przysiądziesz się do Vaquero lub VN2000, warto sprawdzić z czym przyjdzie się zmierzyć jeszcze przed zakupem.

mua
Posty: 64
Rejestracja: pt sie 12, 2016
Miejscowość: dolnyśląsk
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: mua » śr lis 15, 2023

Ja po 25 latach przerwy w motocyklach chciałem od razu kupić Nomada 1600 i tak jak radzi kolega miałem okazje przejechać się nomadem 1600 i 800 . Wybrałem 800 zadecydowała jazda po mieście . Jak masz możliwość jazdy próbnej to porównaj różne modele . Parking i jazda po mieście ma według mnie duże znaczenie .Miłych łowów pozdrawiam .

Reafick
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 11, 2023
Motocykl: Kawasaki

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: Reafick » sob gru 09, 2023

Dzieki za propozycje przymiarki i choc pochodze z poznania to od ponad dwudziestu lat mieszkam w norwegii a wybor padl na VN1700 teraz czekam az sie jakis pojawi na sprzedaz Dzeki.

Awatar użytkownika
KOBIER
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 20, 2024
Motocykl: Kawasaki VN800 Vulcan Classic

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: KOBIER » śr sty 24, 2024

Ja po 30 latach przerwy wsiadłem na VN800 Vulcan Classic . Motocykl bardzo dobrze się prowadzi. Nisko punkt ciężkości i mocy też nie brakuję. Myślę że najlepszy wybór.

marian07
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 21, 2022
Motocykl: VN900

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: marian07 » ndz lut 11, 2024

Po mojemu za duży na pierwszy. Nie to że odradzam, ale na własnym przykładzie tak się wypowiem. Najpierw był savage650, potem parcie na coraz więcej aż do 1800vtx. Jezdzilo się fajnie, ale przy moich małych trasach to na dłuższą metę uciążliwy ( parkowanie, miasto itp) obecny vulcan jest optymalny, a to mój kolejny 13 motocykl. Poprzednie dwa sezony na C50, to jest 800tka, przyjemność z jazdy identyczna jak na większej pojemności, a o wiele poręczniej. Na 900tce obecnej będzie chyba podobnie, mam go dopiero tydzień.

typhoon
Posty: 57
Rejestracja: pn maja 16, 2022
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: 2, MZ ETZ 150, Simson S51

Re: Pierwszy motocykl.

Post autor: typhoon » pn lut 12, 2024

Hej @Reafick,
Miałem podobną rozterkę. Chciałem poznać za i przeciw dlatego założyłem temat: viewtopic.php?f=1&t=15520 (jak masz ochotę to możesz spojrzeć).
Z autopsji wiem, że jak już upatrzysz sobie model to odrobinę trudno o obiektywizm. Ja nie lubię bawić się w półśrodki więc wskoczyłem na głęboką wodę.
Poza tym, imho warunki fizyczne są na drugim miejscu, head first...
Zgaduję również, że podświadomie będziesz bardziej faworyzował głosy 'za' niż te 'przeciw' - bierz więc co Ci intuicja podpowiada. Ja nie żałuję, że zdecydowałem się na większy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą