Prawy „boczek” do VN 2000

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: Tex66 » wt paź 17, 2023

Posiadaczom VN2k temat pozyskania któregokolwiek z przysłowiowych „boczków” do VN 2000 jest na pewno znany, mówiąc krótko „jest dramat”.
Ofert sprzedaży „boczków” do pozostałych VN-ów jest całe mnóstwo, począwszy od VN 750 do VN 1700 włącznie.
Przeglądając dzisiaj w południe e-Bay zauważyłem prawy „boczek” do VN2k z zamkiem i kluczykiem i napisem Kawasaki (tzw. MARK SIDE COVER).
Cenę samego nowego „boczka” znam ale dla pewności sprawdziłem online na sklep.kawasaki.pl, cena jest ale brak możliwości dodania do koszyka, czyli produkt niedostępny. No to szybkie telefony do „sklepmoto46”, do „monsterbike” i do „sklep.kawasaki.pl” z pytaniem czy są dostępne nowe aby się upewnić czy warto kupić bo cena na e-Bay okazyjna.
Nie ma i nie będzie nowych, nie są już produkowane i zostały już wycofane ze sprzedaży” taką otrzymałem telefoniczną informację/odpowiedź w trzech sklepach:
https://sklepmoto46.pl
https://www.monsterbike.eu
https://sklep.kawasaki.pl/
- To co kupujemy?
- Oczywiście, i tak udało się kupić prawy kompletny z zamkiem i kluczykiem, kolor widać na zdjęciach.
Sam kolor jest najmniejszym problemem, można przecież oddać „boczek” do profesjonalnego lakierowania zgodnie z kodem lakieru swojego motocykla.
Cała sztuka polega na tym, żeby na taki „boczek” trafić i zdążyć go kupić zanim zrobi to ktoś inny, bo towar niezmiernie poszukiwany.
Szukanie pod nazwą „cover” nic by nie dało, w tym wypadku trzeba było szukać pod pokrewną nazwą „Fairing(s)” – owiewka/owiewki. Jest tak z wieloma częściami i zależy to od samego sprzedającego pod jaką nazwą wystawi przedmiot.
Możliwe, że będzie do sprzedania za rozsądną propozycję cenową/kupna.
Jeżeli nie, to będzie dla mnie jak wiele innych już wycofanych ze sprzedaży oryginalnych (a tylko takie kupuję) i niemożliwych do kupienia nowych elementów do VN2k, czy też bardzo trudnych do kupienia nawet tych używanych, takich właśnie jak oba „boczki” do VN 2000.

P.S.
Przez 5-6 dni był do kupienia na e-Bay używany biały bez zamka i napisu kawasaki (56052-0234 MARK, SIDE COVER KAWASAKI) za 190$ i jak widać znalazł chętnego.


Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: artix » śr paź 18, 2023

Faktycznie ciężki temat, szukałem lewego skubaństwa do nowego nabytku i był duuuży z tym problem. Na moje szczęście, to czego nie było na zdjęciach, było schowane w sakwie, czyli mam komplet :) Na forach przewijał się temat gubienia lewej osłony podczas jazdy, rozwiązaniem jest zabezpieczenie go linką, czy opaską od wewnątrz, tak też zrobiłem dmuchając na zimne. Z ciekawości nowy boczek w kolorze znalazłem dopiero w Japonii, cena niecałe 7 stów plus przesyłka (140zł). Taniej nie będzie, a za chwilę w ogóle nie będzie.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: Tex66 » pt paź 20, 2023

Lewe nowe boczki można jeszcze kupić w trzech miejscach (w tym jedno w Europie, niestety cena od około 700 do 1000 zł), prawych osłon już nie mają i dlatego, to właśnie prawe osłony/boczki VN2k są tak poszukiwane.
Trafić na prawą osłonę do VN2k na e-Bay bez względu na rocznik i model (są identyczne i dlatego mają taki popyt) jest trudniej niż na regulator/prostownik do VN 2000A1.
Jest w USA mnóstwo, nazwijmy ich, przedsiębiorstw gospodarczych/firm zajmujących się jedynie rozbiórką rozbitych motocykli które skupują je na różnego typu aukcjach, głównie takie z orzeczeniem o całkowitej szkodzie/kasacji.
Firmy te następnie wystawiają sprawne elementy motocykli w tym od VN2k najczęściej na e-Bay.
Do kilku nawet jakiś czas temu pisałem właśnie w sprawie „boczków”.
Tu np. oferują do sprzedaży filtr powietrza do VN 200
Obrazek

Kolejne zdjęcie to z jakiego motocykla był zdjęty i po jakich uszkodzeniach:

Obrazek

Czyli jest od VN 2000 po przysłowiowym „dzwonie” i lekkiej przewrotce na prawą stronę (lewa też ucierpiała).
Boczki są oba, tu załączam zdjęcie lewej strony na której widać, że lewy „boczek” jest.
Na moją ofertę, że zdecydowanie kupię obie boczne osłony (boczki), otrzymałem odpowiedź że motocykl kupili już bez bocznych osłon.
Z innych firm dostałem również jedynie zawiłe i niejednoznaczne odpowiedzi, dlaczego nie wystawiają na sprzedaż właśnie obu osłon bocznych (boczków) do VN 2000 ale łatwo było się domyśleć.
To tak krótko, licytacja i czekać w kolejce na swoją kolej po złożeniu oferty.
Z niektórymi mam dobry kontakt, więc zaczekam i pewnie jeszcze kupie komplet osłon/boczków do VN 2000.
Za niedługo nie będzie ich wcale a ceny będą na pewno „kosmiczne”.

P.S.
Artix, rozumiem że masz również jedynie słuszny model VN-a oprócz tego modelu któremu wiecznie włącza się wentylator (lub nie włącza wcale)?
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: artix » pt paź 20, 2023

Tex66, nareszcie udało mi się nabyć elegancką dwójeczkę w kolorze osłony, którą kupiłeś za oceanem, Vaquero z normalnie działąjącym wentylatorem też odpoczywa w garażu i nie tylko on :). Zimą zajmę się 2k, czuję w kościach wymianę uszczelniaczy, prawa goleń jest czarnawa od strony błotnika, czyli być może było pocenie się lagi. Opony są do wymiany, do tego olej i jakieś pierdoły. Moto jeszcze nie zarejestrowane, ale udało mi się trochę nim przejechać i już papa mi się rozciąga na myśl o następnym sezonie :)

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: Tex66 » pt paź 20, 2023

To gratuluję.
Pod względem merytorycznym i praktycznych czynności obsługowo-naprawczych dasz sobie radę z każdym motocyklem, ale jak każdy, tak i VN2k ma swoje drobne niuanse.
Mimo, że wymiana uszczelnień do złożonych czynności nie należy, to na dobry początek masz ode mnie coś, co może być przydatne przy wymianie uszczelnień.
Tego jeszcze nie wrzucałem na Forum.
Powodzenia

Obrazek

P.S.
Myślę, że moja drobna autoryzacja w przeszkodzi Ci i nie zaciemni zdjęcia.
Tex66

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: Tex66 » sob paź 21, 2023

Artix,
Mam jeszcze jeden link do prawego boczku ale w kolorze czarnym do VN 2000, nie wiadomo jak długo jeszcze będzie ważna oferta kupna.
Niestety cena 150$.
Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: artix » ndz paź 22, 2023

Dzięki Tex za manual, wiedzy nigdy za wiele. W tym roku serwisowałem już trzy komplety przednich zawieszeń i za każdym razem sprawnie to ogarnąłem. Vulcany czy HD, zawieszenia podobne. "tak i VN2k ma swoje drobne niuanse", dokładnie, nawet rozcięcie tulei prowadzącej zaleca się ustawiać od strony motocykla jak widzę, jakiś powód tego widocznie jest. W dwójce mam prawie komplet, dokupię tylko dwie gumki i min jedną śrubę, a tak jak widzę wszystko jest na swoim miejscu. Dzięki

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: artix » ndz paź 22, 2023

Czego mi brakuje w dwójce? Kanapy przedłużonej na zbiornik, oryginał jest krótki i twardy. Obiecałem Wielebnemu przeróbkę, niestety przez te durne pandemie, wszystko stanęło na głowie, ale temat ciągle wisi w powietrzu żeby nie było. Wiosną dorobiłem do "bratowego" Road Kinga całą kanapę, oryginalny potwór wyleciał z hukiem. Mam też zapasową przednią kanapę do 2k idealną do kombinacji z solo, także będzie pracowita zima :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: Tex66 » wt paź 31, 2023

I wreszcie dotarł z Georgi/USA.
Tak jak było w ofercie, jest ze sprawnym oryginalnym zamkiem i kluczykiem.
Co prawda brakuje jednego amortyzatora gumowego (92071-0011) ale i tak bym założył dwa nowe (1 szt. w Kawasaki.pl – 12,20 zł).
Na razie nie lakieruję w kolorze mojego VN2k, będzie jako zapasowy gdyby zaszła taka potrzeba.
Popyt na prawy boczek do VN2k będzie tylko coraz większy bo produkowane i w sprzedaży jako nowe już nie są i prawdopodobnie nie będą.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Prawy „boczek” do VN 2000

Post autor: Tex66 » czw gru 21, 2023

Właśnie się pojawił na e-Bay, …….. gdyby ktoś bardzo potrzebował to radzę się pośpieszyć, prawdopodobnie „długo miejsca nie zagrzeje”, z prawymi „boczkami” jest dramat.
Cena? – kwestia dyskusyjna, taniej na pewno nie będzie (540 zł z kosztami wysyłki lotniczej do Polski) gdyż „boczek” pasuje do wszystkich modeli VN2k i jest poszukiwany nawet w USA.
Chwilę zastanawiałem się nad jego kupnem ale dopiero co kupiłem też prawy i w dodatku z oryginalnym zamkiem i za dużo mniejszą kwotę i w dużo lepszym stanie. Chcę kupić od razu komplet z tego samego VN2k, więc tego chwilowo odpuszczam.

Obrazek
Tex66

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą