Co z tą tabliczką znamionową?

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Co z tą tabliczką znamionową?

Post autor: Tex66 » śr sie 30, 2023

Młody człowiek kupił VN 1700, zwraca się grzecznie do komentujących per Pan, chce się czegoś dowiedzieć, a tu Koledze same brednie piszą. Ale co wymagać, przecież to Facebook.

Obrazek


To, że na ponad 600 członków „grupki” dwóch komentuje pisząc brednie to już darujmy sobie.
Skoro podważyłem wiedzę tych dwóch komentujących kolegów a właściwie to jej brak, to należałoby przedstawić właściwą odpowiedź w kwestii tabliczki znamionowej co niniejszym dobrym zwyczajem czynię.
Tabliczka znamionowa na motocyklu jest w Polsce obowiązkowa. To, że nie wszyscy diagności ją sprawdzają to inna kwestia.
A jeżeli tych dwóch kolegów twierdzi, że napisałem nieprawdę to proszę aby to udowodnili tu na Forum.

Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 508
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Co z tą tabliczką znamionową?

Post autor: Mauzer » czw sie 31, 2023

Nie mogę znaleźć tego postu.

Tabliczkę znamionową można dorobić na kilka sposobów.

1. Serwis kawasaki - ale koszt pewnie ze 300-400 zł ( Dla przykładu, bo dorabiałem do auta, to koszt 500 zł)
2. Firmy specjalizujące się w dorabianiu tabliczek znamionowych - Koszt około 100 zł
3. Niektóre stacje diagnostyczne maja to w swojej ofercie - jakis czas temu 50 zł.

Tabliczki można dorobić jako naklejkę lub blaszkę ;)

Resztę opisał kolega wyżej ;)

Pozdrowionka
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

jaskoo91
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 27, 2023
Motocykl: Voyager

Re: Co z tą tabliczką znamionową?

Post autor: jaskoo91 » czw sie 31, 2023

Tex66 pisze:
śr sie 30, 2023
Młody człowiek kupił VN 1700, zwraca się grzecznie do komentujących per Pan, chce się czegoś dowiedzieć, a tu Koledze same brednie piszą. Ale co wymagać, przecież to Facebook.

Obrazek

To, że na ponad 600 członków „grupki” dwóch komentuje pisząc brednie to już darujmy sobie.
Skoro podważyłem wiedzę tych dwóch komentujących kolegów a właściwie to jej brak, to należałoby przedstawić właściwą odpowiedź w kwestii tabliczki znamionowej co niniejszym dobrym zwyczajem czynię.
Tabliczka znamionowa na motocyklu jest w Polsce obowiązkowa. To, że nie wszyscy diagności ją sprawdzają to inna kwestia.
A jeżeli tych dwóch kolegów twierdzi, że napisałem nieprawdę to proszę aby to udowodnili tu na Forum.

Obrazek
Dzięki za post.
Młody się melduje.
Usunąłem post, bo sywierdzilem że brak słów odnośnie komentujących. 👍 pozdrawiam normalnych ludzi 😉👍

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Co z tą tabliczką znamionową?

Post autor: Tex66 » czw sie 31, 2023

Jaskoo,
Za zwrot „Młody” nie gniewaj się, sugerowałem nim bardziej jako nowego właściciela Vulcana, chociaż czytając jak zwracasz się do innych, prawdopodobnie jesteś jeszcze młodym człowiekiem i pewne niepisane zasady nie są Ci do końca znane.
Możliwe też że już się przekonałeś, że żadnej wiedzy ogólnej na żadnym z Facebook-ów, czy to VN 2000 czy VN 1700, nie mówiąc o VN 1500/VN 1600/ VN 1700 Nomad nie uzyskasz. Jeszcze gorzej jest z poziomem wiedzy technicznej, mało że nie uzyskasz uzasadnionej technicznej merytorycznej odpowiedzi, to jeżeli już ktoś coś napisze, to zazwyczaj jest to bzdura.
Ale o tym sam się przekonasz z biegiem czasu czytając pozakładane tam posty.
- W takim razie co tam jest?
- Tam jest tylko samouwielbienie oraz wzajemna i wspólna adoracja.
To też tylko jedne wielkie giełdy, gdzie prym wiodą posty typu: „kupię, kupiłem, sprzedam, poszukuję, szukam, sprzedałem” oraz miejsce lansu z postami typu, „właśnie umyłem motocykl” czy też, „dzisiaj jeździłem motocyklem” albo też „to ja na moim motocyklu”.
Dlatego sugerowałbym Ci nie szukać tam wielkiej pomocy, jest Forum Vulcaneria z postami i komentarzami, to w nich jest zawarta wiedza i doświadczenie.
Na Forum nikt Ci głupoty nie napisze, najwyżej nikt nie zabierze głosu i nie uzyskasz odpowiedzi na swój post. Co prawda może się zdarzyć, że ktoś będzie chciał „zabłysnąć” wiedzą, nie mając bladego pojęcia, to wtedy przeczyta co sądzę o jego poziomie wiedzy jak to było w przypadku Twojego postu na temat temperatury silnika i właśnie tabliczki znamionowej.
Tex66

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 508
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Co z tą tabliczką znamionową?

Post autor: Mauzer » czw sie 31, 2023

problem kolegi został rozwiany na wiadomościach prywatnych ;)
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

jaskoo91
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 27, 2023
Motocykl: Voyager

Re: Co z tą tabliczką znamionową?

Post autor: jaskoo91 » sob wrz 02, 2023

Tex66 pisze:
czw sie 31, 2023
Witaj. Absolutnie się nie gniewam !
Jestem też na grupie mz, bo z tymi motocyklami jestem od dawien dawna, i tam nie ma takich ludzi, jak na grupie vn.
Miałbym do Ciebie dwa pytania, jako że jesteś inteligentnym i normalnym człowiekiem, oraz kolega Mauzer.
Tylko nie zaśmiecając tematu, czy mógłbym prosić Ciebie o kontakt przez messengera na priv ?
Ostatnio zmieniony sob wrz 02, 2023 przez jaskoo91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Co z tą tabliczką znamionową?

Post autor: Tex66 » sob wrz 02, 2023

Zakładając nowy post i mając pytania/wątpliwości nie zaśmiecasz Forum, odpowiedź o ile ją uzyskasz może przydać się innym, i to jest istota Forum, wiedza zostaje w postach i komentarzach dla przyszłych ale i obecnych właścicieli Vulcanów.
Najlepiej właśnie założyć post na Forum ogólnym (mechanika/model motocykla), więcej osób może się odnieść do pytań w nim zawartych albo nikt nie będzie miał nic do powiedzenia.
Nie jestem „emergency” całego Forum, będę mógł coś doradzić to coś podpowiem.
Nie ma głupich pytań jeżeli się czegoś nie wie i prosi o pomoc. Głupie mogą być odpowiedzi.
Tex66

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą