Aplikacja Etoll na motocykl

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Mauzer » sob sie 14, 2021

Witam

Dzis postanowiłem zainstalować aplikację Etoll... Wszystko niby ok, zarejestrowałem w aplikacji auta, jednak problem narodził sie przy rejestracji motocykla.
W autach automatycznie aplikacja ściągnęła dane dow. rej ( Cepik ), ale przy motocyklu nie ma tej funkcji i teraz szlak wie, czy dobrze policzą opłaty za autostrady.

Czy ktoś z Szanownego Grona rejestrował aplikację i rejestrował w niej motocykl?

Wiem, wiem, zawsze można boczkiem sobie przejechać itd.. jednak skoro nasz wspaniały rząd wymyślił cos takiego, to może warto z tego korzystać.
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: artix » sob sie 14, 2021

Na tą chwilę nie ma możliwości korzystania z e-Toll jadąc motocyklem, ale prawdopodobnie niedługo... "Twórcy systemu Viatoll w ogóle nie przewidzieli możliwości korzystania z niego przez motocykle. Jednak ten lekko już przestarzały system zostanie w naszym kraju oficjalnie wygaszony z dniem 20 września 2021 i zastąpiony system e-TOLL, który teoretycznie ma odróżniać samochody od motocykli. System opiera się na technologii lokalizacji satelitarnej, która dostarcza na bieżąco informacji o położeniu danego pojazdu i wylicza opłaty za korzystanie z wybranych odcinków autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Jednak jak zwykle w życiu bywa – czy innym teoria, a czym innym praktyka." Pożyjemy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Mauzer » sob sie 14, 2021

artix pisze:
sob sie 14, 2021
...system e-TOLL, który teoretycznie ma odróżniać samochody od motocykli. System opiera się na technologii lokalizacji satelitarnej, która dostarcza na bieżąco informacji o położeniu danego pojazdu i wylicza opłaty za korzystanie z wybranych odcinków autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Jednak jak zwykle w życiu bywa – czy innym teoria, a czym innym praktyka." Pożyjemy, zobaczymy.
O tym piszę, E toll tez nie ma możliwości dodawania motocykli... Juz działa. ( nie napisałem o Viatol)

Chyba, że jest jakaś różnica pomiędzy e-Toll, a e-TOLL oprócz wielkich liter.
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: artix » ndz sie 15, 2021

W tym kaczym grodzie wszystko prawie działa, prawdopodobnie będzie działało lub nie wiadomo czy będzie. W cywilizowanych krajach, motocykle są zwolnione z opłat drogowych, "nasi" socjaliści nie popuszczą ani złotówki, werbowanie wyborców kosztuje. Norwegia, oczywiście zero opłat za przejazdy na dwóch kółkach, w przypadku aut montaż na szybie ustrojstwa i automatyczne naliczanie opłat, czyli norma. Mogę zasilić swoje konto jakąś sumą, co daje mi procentowe zniżki za przejazdy lub nie wpłacać nic, fakturę bez problemu dostanę na maila lub w przypadku jej nie ściągnięcia z netu, papierowa przyjdzie pocztą na adres zameldowania. W kaczym grodzie za nieopłacanie przejazdu 5 stów, chyba że ma się konto z odroczoną płatnością, a takie trzeba zadeklarować na początku przygody z systemem rzeźbienia obywateli.

Awatar użytkownika
Ryffka
Posty: 1397
Rejestracja: pn kwie 19, 2010
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: był VN2000 Soul Red, GTR 1400
VROC: 24863

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Ryffka » pn sie 16, 2021

Miałem okazję niedawno skorzystać z e-Tolla (oczywiście 4oo) i o ile sam przejazd odbył się sprawnie i bez przeszkód to do tej pory nie ściągnęło mi nic z konta prepaid. Sama rejestracja to droga przez mękę. Poza tym ciekawy aspekt się tu pojawia a mianowicie pełnej inwigilacji gdzie się przemieszczasz. O przekroczeniach prędkości już nie wspominając 😁
Dziś próbowałem dodać Moto i system prosi mnie o skan dowodu. Jakaś porażka ☹️

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Mauzer » pn sie 16, 2021

Ryffka pisze:
pn sie 16, 2021
Miałem okazję niedawno skorzystać z e-Tolla (oczywiście 4oo) i o ile sam przejazd odbył się sprawnie i bez przeszkód to do tej pory nie ściągnęło mi nic z konta prepaid. Sama rejestracja to droga przez mękę. Poza tym ciekawy aspekt się tu pojawia a mianowicie pełnej inwigilacji gdzie się przemieszczasz. O przekroczeniach prędkości już nie wspominając 😁
Dziś próbowałem dodać Moto i system prosi mnie o skan dowodu. Jakaś porażka ☹️
Tak Ryffka, pisałem o tym do "Nas"
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Mauzer » pn sie 16, 2021

Dodatkowo aplikacja żąda pełnego dostepu do baterii oraz geolokalizacji...
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Przemo » pn sie 16, 2021

mymlon pisze:
pn sie 16, 2021
Dodatkowo aplikacja żąda pełnego dostepu do baterii oraz geolokalizacji...
pewnie "testują na produkcji" jak bardzo apka zjada baterię. Czy ludzie jadą na kablu itp. W normalnych firmach płaci się za takie testy... tutaj widać najtaniej zdobyć dane już na prawdziwych użytkownikach.
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

KółkaMusząSięKręcić
Posty: 46
Rejestracja: ndz cze 20, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN1700

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: KółkaMusząSięKręcić » śr lis 17, 2021

Podobno po likwidacji bramek w grudniu motocykliści, aby legalnie przejechać przez autostradę będą musieli szukać jakichś punktów ze specjalnymi biletami na przejazd. Kiosków, albo stacji benzynowych… 😲

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2567
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Jacek_VN » śr lis 17, 2021

Mi się udało zarejestrować w aplikacji Etoll samochód i motocykl. Jechałem motocyklem na tej aplikacji ale pobrało opłatę jak za samochód. Zareklamowałem i czekam na oficjalną odpowiedź. Telefonicznie pan powiedział, że nie wiedzą jak udało mi się zarejestrować w ich aplikacji motocykl bo na razie tego nie przewidują.
Jacek_VN

KółkaMusząSięKręcić
Posty: 46
Rejestracja: ndz cze 20, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN1700

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: KółkaMusząSięKręcić » wt gru 07, 2021

Wrzucisz screena? może zarejestrowałeś rower? :P :P :P

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2567
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Jacek_VN » wt gru 07, 2021

Trochę zaufania, rower chyba nie ma VIN-a, marki KAWASAKI i modelu VN900B :D
Jacek_VN

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Mauzer » śr gru 08, 2021

Jacek_VN pisze:
śr lis 17, 2021
Mi się udało zarejestrować w aplikacji Etoll samochód i motocykl. Jechałem motocyklem na tej aplikacji ale pobrało opłatę jak za samochód. Zareklamowałem i czekam na oficjalną odpowiedź. Telefonicznie pan powiedział, że nie wiedzą jak udało mi się zarejestrować w ich aplikacji motocykl bo na razie tego nie przewidują.
Tez mam zarejestrowany motocykl, ale opłaty biora jak za auto...
Macie screen.. żaden problem...
Tez czekam na ich reakcje, ale maile zostaja bez odpowiedzi.
Obrazek
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2478
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: MarKov » śr gru 08, 2021

.... a nie lepiej zainstalować AUTOPAY i nie mieć tych problemów?

Z samochodem na A2 działa bez problemowo i jak widać ma też w wyborze motocykl choć przyznam się nie testowałem .....

Obrazek
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Skrobel » czw gru 09, 2021

Właśnie miałem napisać o Autopay. Używam z powodzeniem od kilku lat, a teraz dostałem powiadomienie, że e-Tolla też obsługują. Motocykl dało się zarejestrować od dawna, pytanie czy cennik zaktualizowali.

Tylko o ile wiem, Autopay też musi działać w tle i korzystać z lokalizacji, żeby automatyczne rozliczenie zadziałało. Faktycznie tak jest?
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: Wielebny Bolo » pt gru 10, 2021

Pozostaje nadal unikać autostrad na motorze. Robię tak od lat. Nie korzystam z autostrad na 2oo bo to jazda nudna jak flaki z olejem, bardzo monotonna i męcząca.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

KółkaMusząSięKręcić
Posty: 46
Rejestracja: ndz cze 20, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN1700

Re: Aplikacja Etoll na motocykl

Post autor: KółkaMusząSięKręcić » śr gru 22, 2021

Wielebny Bolo pisze:
pt gru 10, 2021
Pozostaje nadal unikać autostrad na motorze. Robię tak od lat. Nie korzystam z autostrad na 2oo bo to jazda nudna jak flaki z olejem, bardzo monotonna i męcząca.
To prawda, dodatkowo średnio bezpiecznie jest na autostradzie. Niestety czasami jazda po autostradzie pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą

  • BARMON (40)
  • Boczek (43)
  • Colonel (50)
  • Destiny (40)
  • Ewela (38)
  • Lecho (55)
  • Ola (52)
  • Radek_M (53)
  • tAboon (40)