Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Kawasaki vn2000
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 08, 2020
Motocykl: Kawasaki vn2000

Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Kawasaki vn2000 » pn mar 08, 2021

Witam wszystkich,będę zabierał się za wymianę oleju w swoim vn2000.Wiem,że tematy były tutaj,bo czytałem,ale opinie na temat gęstości i marki są podzielone,dlatego zakładam post.U mnie moto ze Stanów,zalane castrolem 10w40,czyli takiego jak zaleca serwisówka.Rozmawiałem z kilkoma osobami,prześledziłem jakieś posty w stanach i twierdzą,żeby zalać 15w50,że skrzynia będzie lepiej pracować itp.Darować sobie tego castrola oraz Amsoil(w stanach nie polecają,nie wiem czemu).Dobrze wypada podobno Fuchs Silkolene oraz Motul 7100.Co o tym myślicie? No i druga ważna sprawa : czy wymiana jest jakaś skomplikowana? Nie zgłębiałem tematu,ale ponoć są trzy śruby spustowe,a wymiana do łatwych nie należy.Pozdrawiam LWG

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1281
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Iron75 » pn mar 08, 2021

jeśli odkręcenie trzech śrub i filtra oleju, sprawia komuś trudność, to ja już nic na to nie poradzę i nie pozostaje mi napisać nic innego jak.... tak, wymiana oleju do łatwych nie należy :D
Co do oleju to się nie wypowiadam, bo nie jestem ekspertem, nie testowałem ich więc nie mam porównania, do motocykli od zawsze leje motula 5100 10w40.

Awatar użytkownika
Przemeku
Posty: 332
Rejestracja: sob paź 21, 2017
Miejscowość: pęgów
Motocykl: dwója
VROC: 0

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Przemeku » pn mar 08, 2021

Kawasaki vn2000 pisze:
pn mar 08, 2021
czy wymiana jest jakaś skomplikowana? Nie zgłębiałem tematu,ale ponoć są trzy śruby spustowe,a wymiana do łatwych nie należy.Pozdrawiam LWG
wymiana jest banalna, ale kontrola poziomu oleju jest "mocno upierdliwa"....

viewtopic.php?f=54&t=14292
VN900>VN2000

Kawasaki vn2000
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 08, 2020
Motocykl: Kawasaki vn2000

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Kawasaki vn2000 » pn mar 08, 2021

Gdzieś to wyczytałem,jak koleś pisał,że nawet w serwisie mieli problem ;-D Szkoda że nie zapisałem linku itp.Mniejsza z tym,ja w wymianach oleju laikiem nie jestem,ale wolę zapytać :-)

Kawasaki vn2000
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 08, 2020
Motocykl: Kawasaki vn2000

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Kawasaki vn2000 » pn mar 08, 2021

Przemeku pisze:
pn mar 08, 2021
Kawasaki vn2000 pisze:
pn mar 08, 2021
czy wymiana jest jakaś skomplikowana? Nie zgłębiałem tematu,ale ponoć są trzy śruby spustowe,a wymiana do łatwych nie należy.Pozdrawiam LWG
wymiana jest banalna, ale kontrola poziomu oleju jest "mocno upierdliwa"....

viewtopic.php?f=54&t=14292
Dzięki za link,własnie sobie poczytałem o tym.Pewnie ten ktoś tam to własnie miał na myśli

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Tex66 » pn mar 08, 2021

1. Wymiana oleju jest tylko nieznacznie bardziej złożona niż zatankowanie VN2k;
2. Sprawdzenie poziomu oleju jest prostsze niż sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym VN2k;
3. Sprawdzenie i regulacja naciągu pasa napędowego jest minimalnie bardziej skomplikowana niż wymiana oleju;
4. Wymiana oleju w przednich teleskopach jest trudniejsza niż wymiana oleju w silniku;
5. Sprawdzenie ciśnienia w oponach jest prostsze niż wymiana oleju.
WNIOSEK:
1. Zacząć czytać instrukcję serwisową i zgłębiać temat lub znaleźć dobry serwis od VN2k

A odnośnie wymiany oleju to:
Zdecydowanie zgłębić temat gdyż w VN2k trochę śrub jest i łatwo się pomylić a wypadałoby odkręcić trzy właściwe.
Powodzenia :yeee:
Tex66

Kawasaki vn2000
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 08, 2020
Motocykl: Kawasaki vn2000

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Kawasaki vn2000 » pn mar 08, 2021

Tex66 pisze:
pn mar 08, 2021
1. Wymiana oleju jest tylko nieznacznie bardziej złożona niż zatankowanie VN2k;
2. Sprawdzenie poziomu oleju jest prostsze niż sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym VN2k;
3. Sprawdzenie i regulacja naciągu pasa napędowego jest minimalnie bardziej skomplikowana niż wymiana oleju;
4. Wymiana oleju w przednich teleskopach jest trudniejsza niż wymiana oleju w silniku;
5. Sprawdzenie ciśnienia w oponach jest prostsze niż wymiana oleju.
WNIOSEK:
1. Zacząć czytać instrukcję serwisową i zgłębiać temat lub znaleźć dobry serwis od VN2k

A odnośnie wymiany oleju to:
Zdecydowanie zgłębić temat gdyż w VN2k trochę śrub jest i łatwo się pomylić a wypadałoby odkręcić trzy właściwe.
Powodzenia :yeee:
Wszystkie rzeczy naprawiam,wymieniam sam a jak nie mam serwisówki to wklejam posta na grupie,bo też po to ona jest :-) Poczytałem już kilka postów tutaj,jak na przykład jeden zakręcał korek od sprawdzania poziomu oleju przy jego pomiarze,a drugi sprawdzał na odkręconym.Gdyby nie takie rozbieżne info,nie było takiego posta jak mój :-) Dzięki :-D

franc1213
Posty: 437
Rejestracja: pt wrz 09, 2011
Miejscowość: Szwecja
Motocykl: Kawasaki VN 2000+EN 500
VROC: 37045

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: franc1213 » pn mar 08, 2021

Wlasnie dzisiaj wymienilem okolo godziny i po sprawie a ja leje motul 7100
Franek

Kawasaki vn2000
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 08, 2020
Motocykl: Kawasaki vn2000

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Kawasaki vn2000 » pn mar 08, 2021

franc1213 pisze:
pn mar 08, 2021
Wlasnie dzisiaj wymienilem okolo godziny i po sprawie a ja leje motul 7100
I spokój.A mnie to czeka :-) Jutro W Crown Victorii a następne w kolejce vn2000 :-D

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Tex66 » pn mar 08, 2021

Kawasaki vn2000
Cytat:
„ …………… a jak nie mam serwisówki to wklejam posta na grupie, bo też po to ona jest …..”

Czyli kolejny, napiszecie mi bo się zalogowałem gdyż mam problem bo od tego jesteście ………………
Ciekawe podejście, no to pożyjemy ……………… zobaczymy jak się tu pożywisz!
A wracając do sprawdzenia poziomu oleju, to tylko jeden robił to prawidłowo, ten który wkręcał korek z bagnetem do końca (Instrukcja serwisowa VN 2000 - str. 310) .
Gdybyś znał procedurę nie miałbyś rozbieżności i nie zakładałbyś posta, a tak wszystko już wiadomo, cieniutko z wiedzą.
Tex66

Kawasaki vn2000
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 08, 2020
Motocykl: Kawasaki vn2000

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Kawasaki vn2000 » pn mar 08, 2021

Tex66 pisze:
pn mar 08, 2021
Kawasaki vn2000
Cytat:
„ …………… a jak nie mam serwisówki to wklejam posta na grupie, bo też po to ona jest …..”

Czyli kolejny, napiszecie mi bo się zalogowałem gdyż mam problem bo od tego jesteście ………………
Ciekawe podejście, no to pożyjemy ……………… zobaczymy jak się tu pożywisz!
A wracając do sprawdzenia poziomu oleju, to tylko jeden robił to prawidłowo, ten który wkręcał korek z bagnetem do końca (Instrukcja serwisowa VN 2000 - str. 310) .
Gdybyś znał procedurę nie miałbyś rozbieżności i nie zakładałbyś posta, a tak wszystko już wiadomo, cieniutko z wiedzą.
Widzisz i złośliwie ciągniesz temat i spamujesz.Po co? Nie rozumiem.Założyłem zwyczajny post, w którym pytam o wymianę,Ty odpowiadasz na zupełnie nie zadane pytania,tak jak o MARKĘ OLEJU itp,na którą nie odpowiedziałeś.Widzisz,mój szwagier jest mechaniorem i pracuje w zawodzie 12 lat a przyjeżdżają nowsze samochody i musi pytać wujka google lub na grupie.Bo człowiek uczy się całe życie,albo inaczej : gdybym z dupy na własną rękę wymieniał i wyjebało by mi go filtrem to by była odpowiedź : czemuś nie pytał na grupie.No właśnie,co by nie było to ludzie będą gadać

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Tex66 » pn mar 08, 2021

Kawasaki vn2000
Tu na Forum jest przyjęte, że jeżeli ktoś z Kolegów potrzebuje pomocy i mimo, że większość się zna osobiście i od lat, to używamy zwrotów: „koledzy pomóżcie”, „pomocy”, „proszę o pomoc”, „proszę doradźcie” …………………
Takiego podejścia: „ …………… a jak nie mam serwisówki to wklejam posta na grupie, bo też po to ona jest …..” – czyli napiszcie mi bo od tego jesteście to takiego podejścia tu na Forum nie było.
Tu to już pojechałeś: „ …… gdybym z dupy na własną rękę wymieniał i wyjebało by mi go filtrem to by była odpowiedź : czemuś nie pytał na grupie. No właśnie, co by nie było to ludzie będą gadać”.

Jest nas tu niewielu którzy coś na temat VN2k mogą coś napisać.
Szybko się przekonasz o tym co napisałem wcześniej: „pożyjemy ……………… zobaczymy jak się tu pożywisz!” za takie podejście.
Nie wierzysz?, ……… nie musisz wierzyć ……………….. ale na pewno się przekonasz.
A już miałem Ci wysłać gmole …………
Powodzenia
Kończę temat.
Tex66

Kawasaki vn2000
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 08, 2020
Motocykl: Kawasaki vn2000

Re: Jak wygląda wymiana oleju vn2000 oraz pytanie jaki wybrać?

Post autor: Kawasaki vn2000 » pn mar 08, 2021

Tex66 pisze:
pn mar 08, 2021
Kawasaki vn2000
Tu na Forum jest przyjęte, że jeżeli ktoś z Kolegów potrzebuje pomocy i mimo, że większość się zna osobiście i od lat, to używamy zwrotów: „koledzy pomóżcie”, „pomocy”, „proszę o pomoc”, „proszę doradźcie” …………………
Takiego podejścia: „ …………… a jak nie mam serwisówki to wklejam posta na grupie, bo też po to ona jest …..” – czyli napiszcie mi bo od tego jesteście to takiego podejścia tu na Forum nie było.
Tu to już pojechałeś: „ …… gdybym z dupy na własną rękę wymieniał i wyjebało by mi go filtrem to by była odpowiedź : czemuś nie pytał na grupie. No właśnie, co by nie było to ludzie będą gadać”.

Jest nas tu niewielu którzy coś na temat VN2k mogą coś napisać.
Szybko się przekonasz o tym co napisałem wcześniej: „pożyjemy ……………… zobaczymy jak się tu pożywisz!” za takie podejście.
Nie wierzysz?, ……… nie musisz wierzyć ……………….. ale na pewno się przekonasz.
A już miałem Ci wysłać gmole …………
Powodzenia
Kończę temat.
Nie o to chodzi.Jeżeli nie mam nic do powiedzenia,czy wniesienia do posta i nie chcę pomóc to zwyczajnie nie otwieram ...4 liter.Ja tak mam,ale widzisz na każdej grupie znajdzie się jeden typ na tysiąc,co będzie inny i to jest słabe.P.S Widziałem,że na grupie zniknął mój (reszta wisi nadal)mój temat z gmolami,to podejrzewałem,żeby napisać do Ciebie...jakoś skojarzyłem.Siedziałeś cicho ,nie wiem czemu,hmm,mimo że wkleiłem kolejny post.Jakoś wtedy nie komentowałeś,szkoda.Nie wnikam Cieszę się,mój kolejny post z zapytaniem o nie na pewno nie wejdzie,bo kupiłem w grudniu COBRY ;-) Zamknij temat admin :-D Dziękuję kolegom,którzy posłali info i link do serwisówki :yeee: :yeee: :yeee: A jak ktoś nie ma to niech napisze,podeślę !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą