Automatyczne smarowanie łańcucha

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Automatyczne smarowanie łańcucha

Post autor: wladl » sob lut 27, 2021

Sterownik wylądował jednak na kierownicy. Na kolanie wygięty kawałek kwasiaka robi za uchwyt :)
Obrazek
Pierwsze kilkadziesiąt kilometrów przejechane. Sterownik ustawiony na jazdę szybką z fabrycznym nastawem dawkowania oleju. Łańcuch pokryty wyraźnym filmem olejowy, nic nie kapie. Opona czysta, na feldze jakby widać lekkie ślady wypłukiwania fabrycznego smaru z łańcucha. Dziś trochę było za zimno na testy. Na pierwszy rzut oka można zmniejszyć odroninę dawkowanie oleju. Postaram się w miarę nawijanych kilometrów zdawać relację ze sprawowania się systemu. Nawet jak będą jakieś wady :)
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Automatyczne smarowanie łańcucha

Post autor: wladl » śr maja 12, 2021

Ponad tysiąc km na automatycznym smarowidle zrobiony. I tak jak pisałem wyżej, ustawiłem mniejsze o 50% dawkowanie oleju. Łańcuch nasmarowany, opona czysta ! Na feldze wystarczy szmatką przetrzeć i połysk wraca. Na fabrycznych nastawach, po długiej jeździe potrafiła spaść kropla oleju z komory małej zębatki.
Chyba najbardziej praktycznie wydane złotówki, a nie na chromowane błyskotki. Korekty naciągu nowego napędu jeszcze nie robiłem.
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

bronsonboss
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 06, 2021
Miejscowość: Cedry Wielkie k/Gdańska
Motocykl: Vulcan VN800 Clasic

Re: Automatyczne smarowanie łańcucha

Post autor: bronsonboss » czw maja 13, 2021

A ja mogę przy okazji zapytać bo widzę że obrotomierz masz zamontowany.. to jakiś uniwersalny ?? czy od jakiegoś innego sprzęta przystosowany ???

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Automatyczne smarowanie łańcucha

Post autor: wladl » czw maja 13, 2021

Uniwersalny. taki jak z linku poniżej:
https://lantis.pl/towar.3782.obrotomier ... arcza.html
I taki uchwyt zastosowałem
https://lantis.pl/towar.1463.obejma.uch ... .25mm.html
Podłączony pod dwie cewki zapłonowe. Trzeba to zrobić przez dwie diody separujące i rezystor podciągający do zasilania.
Wskazania w miarę poprawne, to nie apteka :)
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

bronsonboss
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 06, 2021
Miejscowość: Cedry Wielkie k/Gdańska
Motocykl: Vulcan VN800 Clasic

Re: Automatyczne smarowanie łańcucha

Post autor: bronsonboss » pt maja 14, 2021

o.. fajnie.. dzięki... w poprzednim moto, Shadow 125 miałem chiński, zamówiony z Ali, i podpięty tylko do jednej cewki.. ale w mojej ocenie przekłamywał..
wyskalowany był do 13 ty. obrotów i niejednokrotnie byłem w stanie zamknąć budzik :-) przynajmniej do 4go biegu :-)

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Automatyczne smarowanie łańcucha

Post autor: wladl » pt maja 14, 2021

Mam wrażenie, że bardziej potrafi przekłamywać licznik prędkosci napędzany mechanicznie linką i magnesem w środku niż obrotomierz. Ten po włączeniu zapłonu robi test skali, napędzany jest silnikiem krokowym. Procesorek w środku zlicza impulsy i odpowiednio wychyla się. Obserwacja z samochody. Nawet te nowe, komputerowe auta zawsze zawyżają wskazanie prędkości względem tego co pokazuje GPS. Na wolnych obrotach jest pewne falowanie wskazówki, ale wyżej już nie.
Taka tylko moja skaza zawodowa, co by tylko miernikami wszystko mierzyć 😁😁
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 5 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 5 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą