Kawasaki voyager vs vaquero

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Kermitbull
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 14, 2020
Motocykl: Yamaha

Kawasaki voyager vs vaquero

Post autor: Kermitbull » wt lip 14, 2020

Witam, zaczynam myśleć o zmianie moto z yamaha xvs 1300, na Voyagera i Tu moje pytanie o różnice między Voyager a Voquero??
Ma ktoś może historie tych modeli?? Albo listę wersji jeżeli takowe są, aby zobaczyć różnice w wyposażeniu/ dodatkach.
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Kawasaki voyager vs vaquero

Post autor: Skrobel » śr lip 15, 2020

No więc od podstaw:
Voyager to - jak sama nazwa wskazuje - pojazd dla tych, którzy lubią dużo bagażu, wygodę, raczej dalekie niż bliskie trasy.
Ma duże kufry boczne, kufer centralny, fabrycznie ma wysoką szybę w owiewce. Produkowany jest od 2009 roku, ABS jest fabryczny od 2012 w egzemplarzach z EU, a od 2013 w egzemplarzach z USA i Kanady. We wcześniejszych rocznikach tylko jako opcja - najczęściej nie ma.

Obrazek



Vaquero (w EU się to nazywa Voyager Custom) to coś w rodzaju nawiązania do motocykli typu bagger. Inne kufry boczne (bardzo podobne do tych z Nomada 1500 i 1600) inny tylny błotnik, fabrycznie brak oparcia pasażera czy jakiegokolwiek kufra. Siedzenie w przeciwieństwie do Voyagera jest jednoczęściowe, inaczej wyprofilowane, przy czym tylna część jest wąska i cienka (w awaryjnych sytuacjach można przewieźć pasażerkę ale raczej nie będzie to wygodna jazda). Przednia owiewka o ile wiem jest identyczna, ale fabrycznie ma niską, przyciemnianą szybkę, nie ma pełnej szyby. Nieco inne są też zegary ale to kwestie wizualne - funkcjonalnie radio, wskaźniki, kontrolki, tempomat, komputer - wszystko jest takie same. W Vaquero w owiewce nie ma dodatkowych lamp, tylko "designerskie" kratki. Nie ma osłon na nogi oraz obudowa chłodnicy jest nieco inna. Wydaje mi się też, że kształt kierownicy jest nieco inny. Produkowany oficjalnie od 2011 - sytuacja z ABS identyczna jak w Voyagerze.

Obrazek

Poza tym rama, układ jezdny, koła, silnik, radio, ogromna większość systemu elektrycznego - wszystko jest identyczne (choć oczywiście wykończenie wizualne jest inne - w Vaquero więcej czerni, w Voyagerze chromu. Ewentualne różnice w prowadzeniu mogą wynikać z masy i umieszczenia środka ciężkości - Vaquero jest nieco lżejszy.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Emil
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 01, 2016
Miejscowość: Koszalin
Motocykl: Kawasaki VN 1700 Voyager, GTR 1400
VROC: 0

Re: Kawasaki voyager vs vaquero

Post autor: Emil » śr lip 15, 2020

Jak dla mnie prosty wybór
Latasz solo Vaquero
Latasz z "plecakiem" Voyager
Osobiście polecam tobie Voyagera na te krótsze trasy, a i na te dłuższe trasy też ;)
Pozdrawiam LwG

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Kawasaki voyager vs vaquero

Post autor: Wielebny Bolo » pt lip 17, 2020

Hi, hi, hi.
Jakże by inaczej Emil mógł by polecać. :ok:
Dla mnie Vaquero ma więcej zadziora niż Goldasowaty Voyager. :goldas:
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Kermitbull
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 14, 2020
Motocykl: Yamaha

Re: Kawasaki voyager vs vaquero

Post autor: Kermitbull » sob lip 18, 2020

Dziękuję Panowie, to już szukam Voyagera, gdyby ktoś, coś to proszę o privat. Dzięki

Duch

Re: Kawasaki voyager vs vaquero

Post autor: Duch » sob lip 18, 2020

dzięki poczytałem i ja
przydatna lektura

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą