MOTOCYKLISTA ?

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 359
Rejestracja: pn lis 22, 2010
Miejscowość: Kołobrzeg
Motocykl: vn 700
VROC: 33150

MOTOCYKLISTA ?

Post autor: Artur » ndz sty 30, 2011

Czy osoba śmigająca motocyklem bez uprawnień to motocyklista ? Zapodałem taki temat na jednym z portali motocyklowych i zostałem prawie zlinczowany .
szczęście i radość , wolność i swoboda

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » ndz sty 30, 2011

nie pełnoprawnym ale jest
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 1955
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Nadarzyn
Motocykl: VN 900 Classic - "Pimpuś"
VROC: 31877

Post autor: Andrzej » ndz sty 30, 2011

Artur pisze:Czy osoba śmigająca motocyklem bez uprawnień to motocyklista ? Zapodałem taki temat na jednym z portali motocyklowych i zostałem prawie zlinczowany .
A co w tym pytaniu jest takiego strasznego że trzeba lać, bo jakoś nie kumam??
... i nie mylmy posiadacza motocykla z motocyklistą ...

VKC
Posty: 3177
Rejestracja: czw kwie 08, 2010
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: VKC » ndz sty 30, 2011

to pewnie było fm

Awatar użytkownika
merkury76
Posty: 422
Rejestracja: pn maja 10, 2010
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: był VN2000 i bedzie VN2000
VROC: 0

Post autor: merkury76 » ndz sty 30, 2011

Pewnie ze tak.Masz crossa nie masz papiera bo nie trzeba i zapylasz moto po polach i skaczesz po pagórkach.....czyli wozisz dupe na 2 kołach....wiec jestes motocyklista...chyba ze sie myle to poprawcie :antlers:
Prawdziwi twardziele nie pija mleka
Prawdziwi twardziele jedzą krowy

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » ndz sty 30, 2011

Motocyklista - kierowca motocykla. Potocznie można tak również nazwać osobę poruszającą się za pomocą motoroweru, choć w tym przypadku właściwym określeniem jest motorowerzysta. Tak podają w wikipedia więc znaczy że czy ma prawo jazdy czy nie jest motocyklistą. Uprawnienia do prowadzenia motocykla to już inny temat.
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » ndz sty 30, 2011

motocyklista to stan ducha a nie posiadania.

Tak więc nie nazwałbym motocyklistą właściciela motocykla. Tak samo trudno powiedzieć czy właściciel motocykla nie posiadający prawa jazdy nie jest motocyklistą.
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » pn sty 31, 2011

Chyba nie chodzi o definicję słownikową, tudzież prawną a pojmowanie tego określenia przez innych. Takie okreslenie sadze że zakrawa niejako na stan ducha nie posiadania. Bo motocyklista to w zasadzie kierowca motocykla, ale to chyba nie o to chodzi i wielu mogło by sie obrazić w myśl twierdzenia że na takie czy inne miano trzeba sobie zasłużyć i to też nie faktem zdobycia uprawnień do owego prowadzenia. Pewnie dla jednych motocyklistą jest ten który nawinoł ileś tam tyś. km dla innych nie będzie ten kto nie żyje z rękoma po łokcie w smarze czy też wg innych wyznaczników, które są dla mnie mniej czy jeszcze mniej ważne
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » pn sty 31, 2011

Słuchajcie ja się nie dziwie że ktoś chciał zrobić LINCZ za to pytanie gdyż ja też długie lata jeździłem bez prawka, oczywiście po Polsce. Zrobiłem tylko dla tego iż zaczęli coraz częściej brać się za kontrole motocyklistów i stwierdziłem że lepiej za kurs zapłacić niż mandaty, już tak bardzo nie chodziło o kasę jak o te cholerne punkty, bo nie z każdym gliną da się dogadać.

Roy
Posty: 435
Rejestracja: pn cze 14, 2010
Miejscowość: Ogrodzieniec
Motocykl: VL 1500
VROC: 0

Post autor: Roy » pn sty 31, 2011

Dla mnie motocyklista to pasjonat, dla którego motocykl to coś więcej niż maszyna. I nie ważne czy ma prawko, czy ma VTXa 1800 czy GN 250 czy w ogóle ma motocykl bo go może nie stać. Jeśli ktoś się identyfikuje z motocyklistami z przekonania a nie dla szpanu to chyba jest motocyklistą ;) Np. u mnie we wsi jest taki typek co śmiga mocno wylataną cebrą 900 w dresiku i trampeczkach i sam twierdzi że motocykl ma po to żeby był chwyt na panny :ok: więc to chyba nie motocyklista a prawko ma....

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » pn sty 31, 2011

Ssak, odmiana homo sapiens, posiadająca pomiędzy tylnymi nogami spalinowy mechanizm wspomagający przemieszczanie się. Mechanizm sprzężony zwrotnie zmysłami z mózgiem tworzy samonapędzający się układ wyróżniający wśród naczelnych (Primates – rząd ssaków łożyskowych). :yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » pn sty 31, 2011

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mirad pisze:Ssak, odmiana homo sapiens, posiadająca pomiędzy tylnymi nogami spalinowy mechanizm wspomagający przemieszczanie się. Mechanizm sprzężony zwrotnie zmysłami z mózgiem tworzy samonapędzający się układ wyróżniający wśród naczelnych (Primates – rząd ssaków łożyskowych). :yeee:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » pn sty 31, 2011

Roy pisze:Dla mnie motocyklista to pasjonat, dla którego motocykl to coś więcej niż maszyna. I nie ważne czy ma prawko, czy ma VTXa 1800 czy GN 250 czy w ogóle ma motocykl bo go może nie stać. Jeśli ktoś się identyfikuje z motocyklistami z przekonania a nie dla szpanu to chyba jest motocyklistą ;) Np. u mnie we wsi jest taki typek co śmiga mocno wylataną cebrą 900 w dresiku i trampeczkach i sam twierdzi że motocykl ma po to żeby był chwyt na panny :ok: więc to chyba nie motocyklista a prawko ma....
ROJ a dodaj do tych psełdo motocyklistów też kolesi dla których moto to tylko i wyłącznie sposób na wyrwanie się z chałupy i nawalenie się.A i przy okazji zrobienie sobie fotki z kretyńsko wystawionymi paluszkami i dźiwną jakąś taką gębą która wygląda jak gdyby słoń po niej spacerował.Na szczęście z biegiem czasu pozostaną CI wierni i oddani tym wspaniałym maszyną CI,dla których ważny jest człowiek ,niepowtarzalny klimat spotkań no i prawdziwa przygoda.

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » wt lut 01, 2011

Motocyklista to każdy używający jakiekolwiek moto z jakichkolwiek powodów- od tych co lubią i chcą do tych co nie lubią, ale muszą. Nie należy zapominać, że moto to też środek transportu, a nie tylko wyzwalacz adrenaliny czy satysfakcji. Jakiekolwiek moto znaczy dla mnie też tzw sedesy, 50cm3 i reszta jednośladów napędzanych etyliną bez znaczenia jakiej marki i pochodzenia. Interes wszystkich kierujących wyżej wymienionymi jest wspólny: dojechać bezpiecznie do celu. Dyskryminacja jest mi w tym względzie obca. Lubię Vulcan'y, lubię zakręconych w tym temacie, ale też szanuję sąsiada w wieku jakieś do 10 lat śmigającego w kasku na skuterku po osiedlu i całej wsi. Nie zajmuje mnie to czy jeżdżą legalnie czy nie, bo wśród legalnych kierowców ogółem jakieś 30% nie powinno nigdy wsiadać do niczego powyżej kosiarki, moim zdaniem. :yeee: :yeee: :yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 571
Rejestracja: wt kwie 06, 2010
Miejscowość: Legionowo
Motocykl: VN 750, VN 15, vn 900
VROC: 31422

Post autor: Kuba » wt lut 01, 2011

mirad pisze:Motocyklista to każdy używający jakiekolwiek moto z jakichkolwiek powodów- od tych co lubią i chcą do tych co nie lubią, ale muszą. Nie należy zapominać, że moto to też środek transportu, a nie tylko wyzwalacz adrenaliny czy satysfakcji. Jakiekolwiek moto znaczy dla mnie też tzw sedesy, 50cm3 i reszta jednośladów napędzanych etyliną bez znaczenia jakiej marki i pochodzenia. Interes wszystkich kierujących wyżej wymienionymi jest wspólny: dojechać bezpiecznie do celu. Dyskryminacja jest mi w tym względzie obca. Lubię Vulcan'y, lubię zakręconych w tym temacie, ale też szanuję sąsiada w wieku jakieś do 10 lat śmigającego w kasku na skuterku po osiedlu i całej wsi. Nie zajmuje mnie to czy jeżdżą legalnie czy nie, bo wśród legalnych kierowców ogółem jakieś 30% nie powinno nigdy wsiadać do niczego powyżej kosiarki, moim zdaniem. :yeee: :yeee: :yeee:
Mądre słowa. Znam gościa, który codziennie bryka do pracy chińskim chopperkiem 50cc. To jedyny jego środek transportu. Żeby przebrnąć przez śnieg zmienił tylne koło na cienkie. To jest motocyklista.
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty mojego życia.

Luzak

Post autor: Luzak » wt lut 01, 2011

Badger pisze:motocyklista to stan ducha a nie posiadania.
:yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » wt lut 01, 2011

Kuba pisze:przez śnieg zmienił tylne koło na cienkie. To jest motocyklista.

Twardziel motocyklista. :yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Abrams
Posty: 6171
Rejestracja: pn kwie 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN2000 Limited '05
VROC: 29561

Post autor: Abrams » wt lut 01, 2011

Wczoraj na katowickiej na wysokości Piotrkowa tryb. 21 z minutkami mijałem jakiegoś angola na BMW na dworze -5 a ten cisnął cały objuczony
VN2000 Limited '05 Special Polar Polish Winter Edition II 113KM

VROC #29561

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » wt lut 01, 2011

Abrams pisze:Wczoraj na katowickiej na wysokości Piotrkowa tryb. 21 z minutkami mijałem jakiegoś angola na BMW na dworze -5 a ten cisnął cały objuczony


Zabalował za mocno na Malcie, jest nieco spóźniony więc nadrabia. Ale oni tak mają. :shock:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

disciple
Posty: 55
Rejestracja: śr sty 12, 2011
Miejscowość: opole
Motocykl: ..będzie vulcan
VROC: 0

Re: MOTOCYKLISTA ?

Post autor: disciple » wt lut 01, 2011

Artur pisze:Czy osoba śmigająca motocyklem bez uprawnień to motocyklista ? Zapodałem taki temat na jednym z portali motocyklowych i zostałem prawie zlinczowany .
szukasz guza? tutaj jak widzisz cięzko o jakieś baty, tez prówowałam

no ale proszę...przez ten temat koledzy pozwolili mi o sobie myslec motocyklista (i to z jakim stażem...prawko mam 7lat :roll: )
yyy...właśnie - jak wsiadam na rower - jestem rowerzystką a dlaczego mam być motocyklistą? :???:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 76 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 76 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą